Būs izmaiņas ātrās palīdzības tālruņu numuros Gulbenes novadā 2

Sākot ar 12. novembri, Gulbenes novada iedzīvotāji tāpat kā līdz šim ātro palīdzību varēs izsaukt, bez maksas zvanot no fiksētajiem tālruņiem uz numuriem 03 vai no mobilajiem telefoniem uz tālruni 112.

"Papildus iespēja turpmāk ātro palīdzību izsaukt gan no fiksētajiem, gan mobilajiem tālruņiem būs, zvanot uz telefona numuru 64233116. Svarīgi, ka no 12.novembra iedzīvotāji vairs nevarēs izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību pa tālruņiem 64473603 un 64473604," skaidro Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta Komunikāciju vadītājai Ilze Bukša.   

Citas izmaiņas neatliekamās palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem nav paredzētas - pēc izsaukuma saņemšanas pie iedzīvotājiem dosies tās pašas brigādes, kas to darīja līdz šim - tie paši daudziem jau labi zināmie mediķi, kas pārzina savas teritorijas.

 

Novadā šobrīd darbojas divas ātrās palīdzības brigādes, kuras atrodas Gulbenē. Kā jau ziņots iepriekš, šā gada septembri tās iekļāvušās vienotajā valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestā.

 

Jau ziņots, ka kopš šā gada aprīļa sākās pašvaldību pārziņā esošo NMP sniedzēju apvienošanās vienotā valsts NMP dienestā.

 

"Apvienošanos plānots pabeigt līdz 2010.gada vidum. Novembrī valsts NMP dienests neatliekamo medicīnisko palīdzību jau nodrošina Rīgas reģionā un līdzšinējo Tukuma, Kuldīgas, Talsu, Saldus, Limbažu, Valmieras, Valkas, Cēsu, Madonas, Gulbenes, Balvu, Daugavpils, Ludzas, Krāslavas, Jelgavas, Bauskas un Aizkraukles rajonu teritorijās.

Šā gada novembrī valsts NMP dienests jau nodrošina 81% no visiem izsaukumiem valstī. Ātrās palīdzības brigāžu iekļaušanās valsts NMP dienestā turpinās arī citās pašvaldībās," stāsta I.Bukša.

 

Papildus informācija: Kad saukt ātro palīdzību?

 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes sniedz palīdzību gadījumos, kad ir pēkšņa veselības stāvokļa pasliktināšanās:

 

* Pēkšņa saslimšana, trauma, nelaimes gadījums.


* Pēkšņi sirdsdarbības traucējumi, sāpes sirds apvidū, auksti sviedri, samaņas zudums.


* Pēkšņs elpas trūkums, smakšanas lēkmes vai aizdusa.


* Pēkšņas sāpes rokās vai kājās, roku vai kāju aukstums, bālums.


* Pēkšņas sāpes vēderā, saindēšanās, vemšana, intensīva caureja.


* Pēkšņi apziņas traucējumi, krampji, ģībonis, galvas vai muguras sāpes, jušanas vai kustību traucējumi.


* Pēkšņi psihiskās darbības traucējumi, kuriem raksturīga agresīva rīcība vai pašnāvības mēģinājums.


* Pēkšņas sāpes jostas un krustu apvidū vai urinācijas traucējumi.

* Dzīvībai bīstama jebkuras izcelsmes asiņošana un alerģiskas reakcijas.


* Dzemdētājas nogādāšanai uz dzemdību nodaļu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

urbis

Nesaprotu, kur te ir reforma? Vai telefonu numuru maiņā?

pirms 11 gadiem, 2009.11.02 17:18

Vietējās ziņas