Būs izmaiņas maršrutos

Gulbenes novadā ar septembri būs izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā divos maršrutos. Par to informē Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļas vadītājs Jānis Ošiņš.

J.Ošiņš skaidro, ka Gulbenes novads ir ierosinājis veikt izmaiņas sakarā ar to, ka ar 1. septembri Beļavas pagasta pārvalde veiks skolēnu pārvadājumus maršrutos, kuros ir iekļauti arī Kalncempji, līdz ar to maršruts Gulbene – Letes tiks pārkārtots un līdz ar to šajā maršrutā kāds kilometrs tiks ieekonomēts, tā iekļaujoties valsts finansējumā, kāds ir iedalīts šim gadam.

Izmaiņas skars arī maršrutu Gulbene – Stāmeriena – Kalniena. Kopš šī gada 1.jūnija šis maršruts bija atvērts kā eksperimentālais reiss ar izpildi ceturtdienās sakarā ar to, lai cilvēki varētu nokļūt pie ģimenes ārsta. “Tā kā naudas Vidzemes plānošanas reģionam trūkst, tad šo reisa izpildi neiekļāva maršrutu tīklā, bet uztaisīja šo maršrutu kā eksperimentālo pārvadājumu, un tagad, ieekonomējot kilometrus uz maršruta Gulbene - Letes rēķina, Gulbenes novads ierosināja eksperimentu pārveidot par pastāvīgu pārvadājumu reisu ar izpildi ceturtdienās un sestdienās. Līdz šim sestdienās šo reisu visu laiku izpildīja maršrutu tīklā. Atšķirība ir tā, ka eksperimentālo pārvadājumu maksā pašvaldība, bet maršrutu tīkla pārvadājumus dotē valsts. Ir sagatavota dokumentāciju nosūtīšanai uz Autotransporta direkciju, kur lūdzam eksperimentālo pārvadājumu ar 1.septembri veikt, iekļaujot kopējā maršrutu tīklā. Proti, eksperiments tiks pārveidots par pastāvīgu pārvadājumu. Tas viss ir cilvēku labklājības celšanai, lai ceturtdienās viņi varētu nokļūt pie ārsta,” skaidro J.Ošiņš un piebilst, ja ir doma, ka ir nepieciešami pārvadājumi kādā maršrutā, tad var atklāt eksperimentālos pārvadājumus uz laiku no trim līdz sešiem mēnešiem. Ja rezultāti parāda, ka cilvēki patiešām brauc un ieņēmumi ir apmēram tādi paši kā maršruta tīklā pārējos reisos, tad arī nonāk pie slēdziena - eksperimentu pārtraukt un izveidot pastāvīgu pārvadājumu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas