Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būs izmaiņas pabalstu izmaksā 1

Ar 1.jūliju būs izmaiņas apbedīšanas pabalstu un vienreizējo pabalstu mirušā laulātajam izmaksas kārtībā. Par to informē Valsts sociālās apdrošināšanas Gulbenes nodaļas vadītāja Inese Zelča.

"Ministru kabineta grozījumi nosaka, ka izmaiņas skars personas, kas, sākot ar 1.jūliju, nāks uz aģentūru, lai varētu saņemt apbedīšanas pabalstu vai vienreizējo pabalstu mirušā laulātajam. Minētie pabalsti tiks ieskaitīti pabalsta pieprasītāja kontā kredītiestādē vai Latvijas pasta norēķinu sistēmā trīs darba dienu laikā, nevis skaidrā naudā, kā līdz šim," skaidro I.Zelča.


Ja pabalsta pieprasītājam nav konta bankā vai pasta norēķinu sistēmā, tad, lai varētu saņemt apbedīšanas vai vienreizējo pabalstu mirušā laulātajam, personai vispirms būs jādodas uz banku vai pastu un konts jāatver.


"Iespējams, cilvēkiem var rasties jautājums, vai pabalstu var ieskaitīt kontā, kurš nav pabalsta pieprasītāja, bet cita ģimenes locekļa vai radinieka konts. Tas var notikt tikai tajā gadījumā, ja tas ir kopīgs konts, jo pabalsts ir piešķirts un jāsaņem pašam pabalsta pieprasītājam, nevis kādai citai personai. Bankas pārbauda pabalsta saņēmēja un konta īpašnieka datus. Ja šie dati nesakrīt, maksājums kontā netiek ieskaitīts," norāda I.Zelča.


Lai saņemtu apbedīšanas pabalstu, nepieciešams uzrādīt pasi, miršanas apliecību, kā arī konta numuru, uz kuru pārskaitīt pabalstu. Lai varētu saņemt vienreizēju pabalstu mirušā laulātajam, papildus jāuzrāda arī laulības apliecība.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas