Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būs izmaiņas pasažieru pārvadājumos no Rīgas uz Gulbeni

Ar 1.februāri dīzeļvilciena maršruts Rīga - Gulbene tiks saīsināts un vilciens kursēs līdz Madonas dzelzceļa stacijai katru dienu, bet tālāk satiksme līdz Gulbenei tiks nodrošināta ar autobusu. Par to informē valsts SIA "Autotransporta direkcija" preses sekretāre Sandra Maļuha.

Līdz šim dīzeļvilciens Rīga - Gulbene - Rīga kursēja tikai divas reizes nedēļā - piektdienās un svētdienās uz Gulbeni, bet sestdienās un pirmdienās atpakaļ. Pārējās dienās satiksme līdz Gulbenei tika nodrošināta ar autobusu no Pļaviņu dzelzceļa stacijas.


Pašlaik norit darbs pie sabiedriskā transporta satiksmes pārplānošanas Gulbenes virzienā. Paredzēts, ka dīzeļvilciens varētu kursēt katru dienu pulksten 5.10 no Madonas un pulksten 19.00 no Rīgas. Atlikušajā ceļa posmā pasažieru pārvadājumi tiks nodrošināti ar autobusu, kura grafiks tiks pieskaņots dīzeļvilciena pienākšanai un atiešanai.

 

Četras reizes gadā - uz Jāņiem, Ziemassvētkiem, Lieldienām un Bānīša svētkiem - dīzeļvilciens kursēs līdz Gulbenei, jo pasažieru skaits šajās dienās parasti trīskāršojas.

 

Jaunais satiksmes organizācijas modelis tiks analizēts un pētīts, lai pārliecinātos par tā ekonomisko pamatotību un nepieciešamības gadījumā varētu tikt ieviestas vēl kādas izmaiņas.

 

S.Maļuha norāda, ka priekšlikums par nepieciešamību pārplānot satiksmi Gulbenes virzienā izskanējis pārrunās ar Gulbenes novada domes pārstāvjiem un guvis atbalstu arī no Vidzemes plānošanas reģiona speciālistu puses.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas