Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būs jāizvēlas savs elektroenerģijas tirgotājs 5

Kad Latvijā tiks pilnībā atvērts elektroenerģijas tirgus mājsaimniecībām, akciju sabiedrība “Sadales tīkls” būšot gatava tehniski nodrošināt sadarbību ar elektroenerģijas tirgotājiem.

Radīsies izvēles iespējas

AS „Sadales tīkls” komunikācijas direktore Renāte Meļķe skaidro, ka elektroenerģijas tirgus pilnīga atvēršana nozīmē, ka elektroenerģijas tirdzniecības cena Latvijā vairs netiks regulēta un arī mājsaimniecībām būs jāizvēlas savs elektroenerģijas tirgotājs un jāizvērtē sev piemērotākais piedāvājums.

SIA “Enefit”, kas ir otrais lielākais elektroenerģijas tirgotājs, valdes priekšsēdētājs Jānis Bethers “Dzirkstelei” stāsta, ka patērētājiem jāzina tas, ka būs izvēles iespēja. “Mainīt elektroenerģijas tirgotāju ir vienkāršāk nekā mainīt mobilā telefona operatoru. Ja mobilajam telefonam jānomaina SIM karte, tad elektroenerģijā fiziski nekādas izmaiņas netiek veiktas,” stāsta J.Bethers.

Ja patērētājs izlems mainīt tirgotāju, tad viņam būtu jāsalīdzina elektroenerģijas piedāvājumi, ko piedāvā dažādi tirgotāji. “Ko tieši tirgotāji piedāvās, to varēs redzēt, kad tirgus aktivizēsies,” saka J.Bethers un piebilst, ka iedzīvotājiem esot jāsaprot, cik viņi aktīvi grib šajā procesā iesaistīties. Viņi varēs ignorēt šo procesu, un elektroenerģija vienalga viņiem būs. “Mēs redzam no vēstures, ka tie, kas ir aktīvāki elektroenerģijas tirgū, viņi tomēr finansiāli ir izdevīgākā pozīcijā. Tie, kas iedziļinās, izvērtē alternatīvas, ilgtermiņā maksā mazāk,” norāda J.Bethers.

Ja neizvēlēsies tirgotāju?

R.Meļķe stāsta, ka elektroenerģijas tirgus atvēršana Latvijā tika uzsākta 2007.gada 1.jūlijā, kad pirmie klienti sāka iegādāties elektroenerģiju brīvā tirgus apstākļos. Šobrīd elektroenerģiju brīvajā tirgū, individuāli izvēloties elektroenerģijas tirgotāju, pērk vairāk nekā 24 tūkstoši klientu, no tiem – aptuveni 3000 mājsaimniecības.

AS „Sadales tīkls” līdz šīgada 1.augustam ir noslēdzis sistēmas lietošanas līgumus ar 17 elektroenerģijas tirgotājiem. AS „Sadales tīkls” kā elektroenerģijas piegādātājs ir infrastruktūras (piemēram, vadi, balsti, kabeļi) nodrošinātājs, lai elektroenerģija nonāktu līdz visiem klientiem saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem starp tirgotāju un klientiem.

Klienti no tirgus atvēršanas iegūs iespēju izvēlēties sev piemērotāko piedāvājumu, kas sastāv vai nu no zemākas cenas, ko piedāvā kāds no elektroenerģijas tirgotājiem, vai labāka, tieši viņa vajadzībām atbilstošāka pakalpojuma. Ja mājsaimniecība nebūs izvēlējusies tirgotāju brīdī, kad elektroenerģijas tirgus tiks atvērts pilnībā, elektrības piegāde klientam netiks pārtraukta. Elektroenerģiju šajā gadījumā turpinās pārdot līdzšinējais tirgotājs. Informācija par elektroenerģijas tirgotājiem un tirgotāju maiņas procesu pieejama mājas lapā “www.sadalestikls.lv".

J.Bethers stāsta, ka Gulbenes novadā ir 100 objekti, kuros “Enefit” pārdod elektroenerģiju. Vairāk tie ir tirdzniecības objekti – veikali, savukārt no elektroenerģijas patēriņa viedokļa visvairāk elektroenerģiju Gulbenes novadā viņu klientu lokā patērē kokapstrādes uzņēmumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ussr

...tad elektroenerģijā fiziski nekādas pārmaiņas netiek veiktas.man ir jautājums tād kāda hrena pēc var pa vieniem un tiem pašiem vadiem plūst elektŗība ar dažādām cenām?

pirms 6 gadiem, 2013.08.19 14:17

:)

Ja sapratīsi kā, no kurienes, kādu procesu, procedūru un loģistikas manipulāciju rezultātā elektrība tiek vados iekšā, tad sapratīsi kur rodas starpība cenā:)

pirms 6 gadiem, 2013.08.19 14:37

:)

Nu, mainot mobilo operatoru, arī fiziski nekas daudz nemainās, tālrunis jau tas pats paliek :)

pirms 6 gadiem, 2013.08.19 15:33

Xren

...manipulāciju rezultātā .... rodas starpība cenā Jā, nu kaut kā tā :)

pirms 6 gadiem, 2013.08.19 15:09

ussr

nu tur jau tā štelle,ka ir TIKAI manipulācijas ar mūsu maciņiem

pirms 6 gadiem, 2013.08.19 15:35

Vietējās ziņas