Būs jāmaksā vairāk

Šodien Gulbenes novada domes sēdē plānots apstiprināt dārgākus komunālos maksas pakalpojumus, ko Sveķos iedzīvotājiem, kuri dzīvo 18 dzīvokļu mājā, sniedz Sveķu speciālā internātpamatskola.

Tās direktors Aigars Lasis finanšu komitejas sēdē 18.augustā deputātiem skaidroja, ka izmaiņas ir saistītas ar elektrības cenas palielinājumu, jaunu attīrīšanas iekārtu uzstādīšanu un jauna apkures katla iegādi, siltumtrases pārveidi un siltuma uzskaites mēraparāta sarūpēšanu. Paredzams, ka turpmāk centrālapkures tarifs būs 31,76 lati par megavatstundu siltuma (bez PVN, kas pagaidām netiek vēl aprēķināts, bet, iespējams, nākotnē tas būs jādara). Aukstā ūdens patēriņš maksās 0,55 lati par kubikmetru mēnesī, kanalizācija – 0,65 lati par kubikmetru mēnesī.  


Uz novada domes priekšsēdētājas Sandras Daudziņas jautājumu, kāpēc skola pa tiešo neslēdz līgumus ar iedzīvotājiem par maksas pakalpojumu sniegšanu, A.Lasis atbildēja: “Tas, ko mēs darām, ir kā labdarība. Ja pagasts neņemsies būt starpnieks, varu krānu aizgriezt ciet.”


Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs stāstīja, ka māju apsaimnieko SIA “Vidzemes būvnieks – serviss”. Esot jārunā ar firmu, lai tā apņemas uzņemties starpnieka lomu norēķinos ar komunālo pakalpojumu sniedzēju.  

 
Minētajā mājā 15 dzīvokļi pieder pašvaldībai, no kuriem daudzi ir tukši. Mājā ir tikai trīsistabu un četristabu dzīvokļi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas