Būs jāsāk reģistrēt decentralizētās kanalizācijas sistēmas 2

Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļa 2019. gadā maiiā sāka veidot individuālo kanalizācijas sistēmu reģistru, kā to paredz Ministru kabineta noteikumi, kas stājās spēkā 2017. gada 1. jūlijā.

Šāds reģistrs ļaus pārraudzīt, kā īpašumos tiek ievērotas notekūdeņu apsaimniekošanas prasības.

Lai pildītu šīs prasības, Gulbenes novada pašvaldība 2019.gada 31.janvārī pieņēma saistošos noteikumus, kuros noteikta reģistrēšanas kārtība.

Pašvaldība aicina Gulbenes novada iedzīvotājus līdz 2020. gada 31.decembrim sniegt ziņas par nekustamā īpašumā esošo decentralizēto kanalizācijas sistēmu (septiķis, krājtvertne vai bioloģisko attīrīšanas iekārta – DCKS), iesniedzot pirmreizējo DCKS reģistrācijas iesniegumu Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļai.

Iesniegumu var lejupielādēt šeit - PDF vai WORD, drukātā formātā tas ir pieejams arī Gulbenes novada valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā (Ābeļu iela 2, Gulbene), Gulbenes pilsētas un pagastu pārvaldēs.

Iesniegumā jāsniedz ziņas par nekustamā īpašumā faktiski dzīvojošo iedzīvotāju skaitu; esošo vai prognozējamo ūdens patēriņu mēnesī; izvedamo notekūdeņu apjomu mēnesī; par to, kā īpašumā tiek nodrošināta notekūdeņu apsaimniekošana, DCKS veidu, krājtvertnes tilpumu u.c. Atkarībā no krājtvertnes tilpuma, veida un iedzīvotāju skaita, tiks noteikts, cik bieži nepieciešams krājtvertni iztukšot.

Pašvaldībai reģistrs pilnībā jāizveido līdz 2021. gada beigām.

Decentralizētas kanalizācijas sistēmas atbilstība MK noteikumu prasībām īpašniekam būs jānodrošina līdz 2021.gada 31.decembrim.

Papildu informāciju par DCKS reģistrēšanu var iegūt Gulbenes novada pašvaldības Īpašuma pārraudzības nodaļā, zvanot uz tālruņa numuru 64474918 vai rakstot uz e-pasta adresi: janis.smoteks@gulbene.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Inta

Jauki, beidzot savāks informāciju, bet kas ar tiem ,kuri neinformēs par šādu kanalizāciju esamību, kuriem tek bedrē, ko nevar izsūknēt? Būs kontrole un kāda?

pirms gada, 2019.10.28 15:43

!!!

Noteiks cik kuram ir jākakā un cik bieži vedīs! Idiotu bars!

pirms gada, 2019.10.29 07:12

Vietējās ziņas