Būs mājasdarbu skola 9

Daiga Zunde: "Bērni būs pieskatīti un izmācījušies."
Gulbenē skolēniem pēc mācību stundām tiks piedāvāta iespēja doties uz mājasdarbu pildīšanas skolu, un tur pedagogu uzraudzībā varēs ne tikai izpildīt mājasdarbus, bet arī pieteikties privātstundām.

Ar septembri ne tikai Gulbenē, bet arī citās Latvijas pilsētās sāks darboties mājasdarbu pildīšanas skola, kas ir Latvijas Skolotāju korporācijas dibināta izglītības iestāde. (Latvijas Skolotāju korporācija ir brīvprātīga (skolotāju) profesionāļu apvienība.)


Gulbenes novada domes sēdē deputātu atbalstīja lūgumu iznomāt šai izglītības iestādei telpas Līkajā ielā 19a.

 

Pieprasījumu pagaidām grūti prognozēt

Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls uzskata, ka par šādiem piedāvājumiem, kas mums ir jaunums, ir tikai jāpriecājas.

 

"Tas ir papildu piedāvājums, protams, gan par maksu. Grūti pateikt, vai mums Gulbenē būs vecāki, kas būs gatavi maksāt par šo pakalpojumu. Tās principā ir vienīgās bažas. Cilvēkiem tā ir brīva izvēle, laist savu bērnu šajā skolā vai ne. Tas nav nekas piespiests. Ja vecāks vēlēsies, viņa bērns varēs doties uz šo mājasdarbu skolu un darboties," saka A.Šķēls.


Pagaidām ir grūti prognozēt, kāda būs sabiedrības atsaucība šim jauninājumam. A.Šķēls pieļauj iespēju, ka būs vecāki, kuri būs gatavi maksāt par to, lai viņu bērns būtu pieskatīts un izmācījies. "Mēneša vai divu mēnešu laikā būs redzams, vai šis piedāvājums mums ir aktuāls vai ne."

 

Līgumus slēgs ar vietējiem skolotājiem

Mājasdarbu pildīšanas skolas direktore Daiga Zunde "Dzirkstelei" stāsta, ka ar vietējiem Gulbenes novada skolu skolotājiem, kuriem būs interese papildus pamatdarbam strādāt šajā skolā, tiks slēgti līgumi. "Mācību process šajā skolā dalīsies divās daļās. Pirmā programmas daļa ilgs divas stundas. Tajā notiks mājasdarbu pildīšana un to darbu veikšana, ko skolēns nepaguva vai neiemācījās stundas laikā. Divdesmit bērnu lielai grupai ir paredzēts piesaistīt divus pedagogus. Nākamā programmas daļa ilgs pusotru stundu. Tās būs padziļinātās mācības. Uz tām nāks citi pedagogi. Pirmdien padziļināti tiks mācīta matemātika, otrdien - latviešu valoda, trešdien - angļu valoda, ceturtdien, piektdien - pēc nepieciešamības. Desmit bērniem paredzēts viens pedagogs, kurš mācīs padziļināti šo priekšmetu. Ja vecāki gribēs, lai bērns izpilda tikai mājasdarbus un pamācās to, ko stundā nepaguva, tad viņš nāk tikai uz pirmajām divām stundām un mēnesī izmaksās 19 latus. Ja bērns paliks arī uz padziļinātajām mācībām, tas izmaksās apmēram 32 latus mēnesī," stāsta D.Zunda.


Laika gaitā paredzēts, ka pēc mācībām notiks arī pulciņi. Skolu varēs apmeklēt 1. līdz 12.klašu skolēni. "Bērni būs pieskatīti un izmācījušies," uzsver D.Zunde.

 

Vēlas bērnu izaugsmi

"Mēs neesam uzņēmēji. Vēlamies tikai bērnu izaugsmi, tāpēc mums ir pašizmaksas cenas. Mēs piesaistām Eiropas projektu naudu, lai varam nosegt telpu nomas maksu, inventāra iegādi," skaidro D.Zunde.


Mājasdarbu pildīšanas skolas mērķis ir veicināt skolēnu pozitīvu attieksmi pret mācīšanos, atgūt mājasdarbu pildīšanas reputāciju, ar sistemātisku darbu panākt pozitīvas attieksmes veidošanu pret mājasdarbu pildīšanu kā neatņemamu sastāvdaļu, attīstīt un stiprināt bērnu un jauniešu mācīšanās motivāciju, kā arī veicināt karjeras izaugsmi. Panākt, lai skolēns mājasdarbu pildīšanas laikā gūst motivētu gandarījumu.

Vairāk informācijas www.majasdarbi.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

ja tur sanaks kadi 10 berni un bus 2 stundas atveletas un berns velesies konsultaciju.oko ja ta suma nau briesmiga ja tiesam ir ta vers.

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 11:47

nu vai zin'

nē nu protams, skolotājas stundās necenšas iemācīt un tad izmantos šo brīnum izveidoto biznesa plānu kā izkāst naudu un beidzot tos bērnus iemācīt.. nu vai zin.. paldies dievam arī manam bērnam ir gadījušās normālas skolotājas kas cenšas vielu stundās iemācīt...

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 11:10

Patiešām...

Interesanti, kāpēc skolotājiem būtu tā īpaši kaut kas jādara bez maksas??? Kāds var izklāstīt argumentus? Vai skolotāji neēd, neģērbjas, nemaksā par dzīvokļiem, neaudzina savus bērnus? Es kaut ko laikam nesaprotu...

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 00:27

Vai pie friziera arī jūs varat aiziet bez maksas? Bet skolotājs? Vai tas nav tas pats???

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 22:39

es

Bez maksas "izmantot". Jauki skan! Vai ne? Bet te taču runa, ka būs kā pagarinātā dienas grupa - kaut kas līdzīgs, lai bērniem ir kur palikt, kamēr vecāki darbā. Jauka ideja. Lai izdodas!

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 22:06

123

Mūsdienās daudzi skolotāji ir kā svētās Indijas govis, bez maksas nevar izmantot! Neapvainoju tos skolotājus, kuri patiesi savu darbu dara godprātīgi, lūdzu piedodiet.

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 21:31

var taču skolotājus bez maksas izmantot..... ja nu vienīgi sabiedrībā vērtība ir tikai naudai, tad tik uz priekšu.... Maniem bērniem ir atsaucīgas skolotājas un neskaidrības var noskaidrot stundās un konsultācijās...

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 21:06

var taču skolotājus bez maksas izmantot..... ja nu vienīgi sabiedrībā vērtība ir tikai naudai, tad tik uz priekšu.... Maniem bērniem ir atsaucīgas skolotājas un neskaidrības var noskaidrot stundās un konsultācijās...

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 21:06

Vietējās ziņas