Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būs seminārs par eiro drošību

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar Latvijas Banku un Ekonomikas ministriju no 24. septembra līdz 21. novembrim 26 Latvijas pilsētās rīko seminārus par eiro banknotēm, monētām un ieviešanas procesu. Apmeklēt semināru ciklu "Kas jāzina par eiro drošību - kasieriem un ikvienam no mums" aicināti gan profesionāli naudas lietotāji (kasieri, tirdzniecības uzņēmumu darbinieki u.tml.), gan ikviens cits interesents, kuram ir neskaidrības par eiro ieviešanas procesu. Gulbenē šis seminārs notiks 2.oktobrī  novada domē (Ābeļu ielā 2, 2.stāva zālē).

Latvijas Bankas Sabiedrisko attiecību daļas speciālists Jānis Silakalns stāsta, ka semināru "Kas jāzina par eiro drošību – kasieriem un ikvienam no mums" pirmajā daļā kasieri un citi, kam ar skaidru naudu jāstrādā ikdienā, tiks iepazīstināti ar eiro banknošu un monētu dizainu, drošības pazīmēm, atšķirībām jaunās (Eiropas) sērijas eiro banknošu dizainā un drošībā, kā arī ar izmaiņām kases aparātu un cenu norādīšanas kārtībā.

Semināru otrajā daļā tiks sniegta informācija par ikvienam svarīgiem pamatjautājumiem par pāreju uz eiro: kā samainīt skaidru un bezskaidru naudu; kas mainīsies norēķinos, izmantojot banku; kas jāzina par kredītiem un noguldījumiem; kas notiks ar ienākumiem (algu, pensiju, pabalstiem); vai mainīsies cenas un citu.

Semināru programma:

10:00–12:00 eiro banknotes un monētas; citi profesionāliem naudas lietotājiem svarīgi ar pāreju uz eiro saistīti jautājumi:

-          banknošu dizains, tai skaitā jaunā ES2 sērija, banknošu drošības pazīmes;

-          monētu dizains - kopīgā un nacionālā puse, īpašās apgrozības un jubilejas monētas; kā noteikt monētu īstumu;

-          jaunās banknošu sērijas (ES2) ieviešana;

-          izmaiņas kases aparātu kārtībai, kases aparāta pārprogrammēšana, darījumu kopsummas atspoguļošana rēķinos iedzīvotājiem, lata un eiro vienlaicīgais naudas apgrozības periods;

-          izmaiņas cenu norādīšanas kārtībai, praktiski piemēri ar cenu zīmēm, izņēmumi, uzraudzības pasākumi, iniciatīva "Godīgs eiro ieviesējs";

-          atbildes uz iespējamiem jautājumiem par izmaiņām grāmatvedības un nodokļu jautājumos

 

12:30-13:30 Ko katram vērts zināt par pārejas uz eiro norisi:

-          kā samainīt skaidru un bezskaidru naudu;

-          kas mainīsies norēķinos, izmantojot banku;

-          kas jāzina par kredītiem un noguldījumiem;

-          kas notiks ar ienākumiem (algām, pensijām, pabalstiem);

-          vai mainīsies cenas;

-          kā pazīt eiro banknotes un monētas;

-          Latvijas eiro monētas

 

Semināru lektori:

-          Latvijas Bankas skaidras naudas eksperti Andris Tauriņš un Aleksandrs Antiņš;

-          Latvijas Bankas ekonomikas un starptautisko attiecību eksperti;

-          eksperti kases aparātu, cenu norādīšanas, kā arī grāmatvedības un nodokļu jomā

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas