Būvniecības ideju netrūkst

Gulbenes novadā plāno gan būvēt, gan nojaukt graustus
Gulbenes novada būvvaldē nonākuši divi apjomīgi ēku siltināšanas projekti, piesaistot finansējumu no Eiropas Savienības fondiem. Abi projekti ir akceptēti realizācijai. Abos gadījumos ēkas pēc siltināšanas iegūs arī gaumīgu un krāšņu fasādi.

Gulbenes novada būvvaldē "Dzirkstele" uzzināja, ka pēc pašvaldības pieprasījuma ir gatavs projekts 1. pirmsskolas izglītības iestādes ēkas siltināšanai. Pabeigta arī daudzdzīvokļu mājas Gulbenē, Rīgas ielā 32, siltināšanas projektēšana. Šīs mājas iedzīvotāji ir sadūšojušies siltināt savu namu, apzinoties, ka varēs ne tikai taupīt siltumu, bet arī dzīvot sakārtotā vidē.  

Arī Lizumā grib vēja ģeneratoru

Gulbenes novada domē saņemti vairāki būvniecības ieceru pieteikumi, kas liecina vēlmi paplašināt saimniecisko darbību laukos. Piemēram, SIA "Rainis" Lejasciemā plāno būvēt kūti un mēslu krātuvi, kā arī skābbarības bedres un citas būves, kas saistītas ar lopbarības gatavošanu un glabāšanu. Zemnieku saimniecība "Ķelmēni" Rankā vēlas būvēt ceptuvi un miltu noliktavu.

 

Par vēlmi aktīvi darboties laukos liecina arī tas, ka Beļavā zemnieku saimniecība "Laimiņi" plāno rekonstruēt govju novietni un būvēt mēslu krātuvi. Lizumā zemnieku saimniecība "Zaļais zars" vēlas rekonstruēt meliorācijas sistēmu savās meža un lauksaimniecības zemēs. Litenes pagasta īpašumā "Piezaules" trīs privātpersonas iecerējušas būvēt siltumnīcas. Bet Lizumā, īpašumā "Zvanakalns", kāda privātpersona vēlas būvēt vēja ģeneratoru. Līdz šim jau vairākas tādas ieceres novada būvvaldē pieteikuši uzņēmīgi cilvēki no Rankas pagasta.

 

Aktivitātes Augulienas muižā

Beļavas pagastā, Augulienas muižā, iecerēti apjomīgi darbi. Ir gatavs projekts saimniecības ēkas autentiskai atjaunošanai. Aprīlī Gulbenes novada būvvaldē iesniegts arī būvniecības pieteikums metālkaluma žoga izveidei muižas teritorijā. To visu paveikt plāno divi uzņēmumi, kam pieder šis īpašums, - SIA "Augulienas muiža" un SIA "Augulienas dizains".

 

Gulbenes novada būvvaldē "Dzirkstelei" teica, ka Augulienas muižas saimniecības ēkas atjaunošanas projekts ir elegants un no arhitektoniskā viedokļa - nevainojams. Augulienas muižā tagadējie īpašnieki jau pilnībā atjaunojuši divas kalpu mājas, iepriekš tās pilnībā nojaucot. Vēl bijušās muižas apbūvē nozīmīga ir neobarokālā pils jeb kungu māja, kas atbilst 19. un 20.gadsimta mijai un līdz mūsdienām saglabājusies bez sākotnējā torņa.

 

Bijušās saldētavas nebūs

Bijušās Gulbenes saldētavas teritorija, kas atrodas Rīgas un Miera ielas stūrī, laika gaitā ir pārvērtusies par graustu un garāmgājēju acis nepriecē. Kādreiz šo teritoriju piesedza bēdīga izskata sēta, kas pirms dažiem gadiem tika nojaukta. Aktīva saimniekošana šajā vietā sen vairs nenotiek. Tāpēc Gulbenes novada būvvaldē aprīlī pieņēma būvniecības pieteikumu par ēku nojaukšanu bijušās saldētavas teritorijā.

 

"Īpašnieki vēlas pilnīgi visas ēkas nojaukt, vietu nolīdzināt un pēc tam kaut ko domāt būvēt. Tas tomēr ir Gulbenes centrs, pilsētas vizītkarte," "Dzirkstelei" saka Gulbenes novada būvvaldes galvenā arhitekte Daila Putniņa. Viņa pieļauj, ka šajā vietā nākotnē varētu radīt kādu nozīmīgu ražošanas objektu, jo stratēģiska nozīme ir blakus esošajām dzelzceļa sliedēm.

 

Privatizācijas aģentūras interneta mājas lapā lasāms, ka Gulbenē, Miera ielā 1, uz 19 214 kvadrātmetriem privātas zemes atrodas vairākas ēkas, kuras padomju gados izmantotas kā saldētava, degvielas noliktava, sūkņu māja, noliktava, sargu māja. Jau gandrīz divus gadus šis nekustamais īpašums pieder SIA "Sandeka".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas