Ceļiem – naudas vairāk 5

Valsts autoceļu finansējums šajā gadā ir apmēram 250 miljoni eiro, kas ir par 21 miljonu eiro vairāk nekā iepriekšējā gadā. Tādējādi arī valsts autoceļos veicamo darbu apjoms šogad būšot lielāks, informē VAS „Latvijas Valsts ceļi”.

Mūsu novada autovadītājiem, kas ikdienā mēro ceļu uz Rīgu, varētu interesēt, ka remontdarbi notiks arī autoceļa Rīga-Sigulda-Igaunijas robeža (Veclaicene) 7,55 kilometrus garā posmā no Bērzkroga Smiltenes virzienā.

Pārrobežu sadarbības programmas “INTERREG” gaitā tiks atjaunoti reģionālo autoceļu posmi 6,88 kilometru garumā, kam plānoti 2,14 miljoni eiro, un tie notiks Apes pusē. Tiks veikta arī asfaltēto segumu uzturēšana (virsmas apstrādes) 34 kilometru garumā, kam plānoti apmēram 2 miljoni eiro. Te darbi paredzēti arī mūsu novadā.

Kā jau iepriekš rakstījām, labots tiks autoceļa Sinole-Silakrogs posms – tas ir posms no Lejasciema robežas Sinoles virzienā 1,93 kilometru garumā. Šajā posmā ir paredzēts likt asfalta izlīdzinošo kārtu un veikt virsmas apstrādi. Darbi notiks vasarā, visticamāk, jūnijā vai jūlijā.

Šogad Vidzemes reģionā kā vienīgo plānots atjaunot tiltu pār Tirzu, kas atrodas Lejasciemā. Par šā tilta stāvokli Lejasciema iedzīvotāji ir sūdzējušies jau sen - tilta konstrukcijas ir nolietojušās un izdrupušas, margas kustas, arī asfalta segums ir sliktā stāvoklī.

Vietējie iedzīvotāji savulaik “Dzirkstelei” atcerējās, ka tilts pār Tirzas upi Lejasciemā esot būvēts sešdesmito gadu sākumā un kopš tā laika nopietni remontēts nav, vien nedaudz pielabots.

VAS “Latvijas Valsts ceļi” Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeisters stāsta, ka ir paredzēts pastiprināt šā tilta nestspēju.

“Sijas netiks mainītas. Remontdarbi vispirms notiks vienā tilta pusē, un pa otru tiks organizēta satiksme un pēc tam – otrādi. Paredzēts pastiprināt tilta klāju, atjaunot hidroizolāciju un asfaltēt brauktuvi, nomainīt trotuārus, margas. Protams, tiks apstrādātas arī sijas, novērsti bojājumi, veikts tilta konusu remonts, paredzēta arī asfaltbetona segas atjaunošana tilta pieejās,” saka L.Aumeisters.

Marta vidū tiks izsludināts iepirkumu konkurss, un remontdarbi varētu notikt vasarā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

:)

Teišām ja jau nauda vairāk ir tad lūdzu saremontējiet pie slimnīcas un uz Šķieneriem arī vajadzētu salabot
Kā arī neļaut braukt baļķiniekiem uz Gaujas koku caur Šķieneriem

pirms 7 gadiem, 2014.03.14 09:36

!!!

Nevajag tagad bezjēgā greiderēt ceļus tad naudas paliks vairāk !!! Vakar pēc greiderēšanas ceļš Aņķupene - Daukstes - Līgo palika sliktāks nekā no rīta bija.

pirms 7 gadiem, 2014.03.14 09:54

aaa

kad doma salabot tiltu vidus iela par krustalici ari bediga stavokli

pirms 7 gadiem, 2014.03.14 10:30

???

Kāpēc nedēļas vidū bija pastiprināti jāgreiderē ceļi , ja zināja ka brīvdienās stipri līs un snigs ??? Vienkārši zemē nomesta nauda !

pirms 7 gadiem, 2014.03.16 10:40

Vietējās ziņas