Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ceļiem piešķir papildu līdzekļus 2

Valdība otrdien nolēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem valsts un pašvaldību ceļu uzturēšanai piešķirt 10,2 miljonus latu.

Satiksmes ministrija lūdza piešķirt piecus miljonus latu, lai finansētu pašvaldību autoceļu un ielu ārkārtas neatliekamos uzturēšanas darbus 2012./2013.gada ziemā, kā arī 5,2 miljonus latu valsts ceļiem, lai veiktu ārkārtas autoceļu uzturēšanas un segumu atjaunošanas darbus.


Ministrijas iesniegtajos dokumentos bija norādīts, ka no valsts pamatbudžeta programmas mērķdotācijās pašvaldību ceļiem 2013.gadā plānots finansējums 18 348 589 latu apmērā, kas ir par 1 988 302 latiem mazāks, nekā piešķirts 2012.gadā. Ar šādu finansējumu nav iespējams nodrošināt pašvaldību autoceļu un ielu tīkla uzturēšanu ziemā. Latvijas Pašvaldību savienība veikusi pašvaldību aptauju par pašvaldību autoceļu un ielu finansējuma izlietojumu. Provizoriskie aptaujas rezultāti liecināja, ka pašvaldībām 2012./2013.gada ziemas sezonā ir izveidojies līdzekļu pārtēriņš vairāk nekā 3,5 mēnešu mērķdotāciju apmērā, kas naudas izteiksmē it aptuveni pieci miljoni latu. Lai apmaksātu jau paveiktos papildu ziemas sezonas ārkārtas uzturēšanas darbus, trūkstošos līdzekļus pašvaldības segušas no to rīcībā esošajiem pamatbudžeta līdzekļiem. Plānots, ka Gulbenes novads saņems 67 705 latus jeb nepilnus 85 latus uz vienu novada ceļu kilometru.


49,7 procenti no valsts autoceļiem ar asfaltēto segumu ir sliktā un ļoti sliktā stāvoklī un 40,4 procenti no valsts autoceļiem ar grants segumu ir sliktā stāvoklī. Satiksmes ministrs Anrijs Matīss norādījis, ka valsts autoceļos tiks salaboti 5 procenti no kopējā kritiskā stāvoklī esošo ceļu garuma, tomēr, veicot šādu vienkāršoto rekonstrukciju, trīs līdz piecus gadus nebūšot nepieciešami būtiski uzturēšanas darbi.


Par valdības papildus piešķirtajiem 5,2 miljoniem latu šogad paredzēts veikt ārkārtas uzturēšanas un segumu atjaunošanas darbus 31 valsts ceļu posmā. Mūsu novadā autoceļa P34 Sinole-Silakrogs posmā no 3,1. līdz 5,5.kilometram par 79 300 latiem paredzēts veikt vienkārtas virsmas apstrādi un karstā asfalta profila labošanu. Darbi (karstā asfalta profila labošana, asfalta virskārta) par 57 200 latiem paredzēti arī autoceļa P36 Rēzekne-Gulbene posmā no 86,3. līdz 86,7.kilometram. Jau rakstījām, ka šo nelielo posmu pašvaldība pat bija gatava pārņemt savā īpašumā no valsts un iekļaut to pilsētas administratīvajā teritorijā, tomēr beigās tika nolemts, ka tas paliks valsts īpašumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

galvenais,ka neparedzēts. varētu padomāt ka ir pat iegūldīti līdzekļi ceļam parāda ,ka iegūldīti līdzekļi,bet ceļi nebij pat ziemas sākumā kopti.

pirms 6 gadiem, 2013.03.19 08:59

$

Atkal kungu kabatās ieripos kāds miljoniņš !!!

pirms 6 gadiem, 2013.03.18 13:38

Vietējās ziņas