Ceļojošo balvu iegūst novada apceļotāji

Šonedēļ Gulbenes kultūras centrā notika biedrības „Sateka” mazo projektu konkursa „Dzīvojam zaļi” noslēguma pasākums. No atbalstītajiem astoņiem projektiem šogad biedrības ceļojošo balvu – pulksteni ar pūci - ieguva neformālā grupa „Tūrinfo” par projektu „Zelta maliņas Gulbenes novadā”.

Palīdz iepazīt novadu

„Saskaitot kopējo balsu skaitu, milzīgs bija mūsu prieks, kad uzzinājām, ka par 2013.gada mazo projektu konkursa uzvarētāju kļuva neformālā grupa „Tūrinfo” un saņēma ceļojošo balvu, ko pasniedza iepriekšējā gada projekta uzvarētāji no Druvienas. Šogad novada un kaimiņnovadu apceļošanas ekskursijas turpināsies. Lūdzam sekot informācijai, lai tiktos jau maijā un dotos ekskursijā uz Lizuma pagastu,” saka neformālās grupas „Tūrinfo” dalībniece Laura Lulle. Neformālajā grupā darbojas arī Kristīne Nečajeva, Inga Lapse, Ziedīte Gržibovska un Iveta Kovtuņenko.


Projekts tapa sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldības aģentūru „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”. To līdzfinansēja arī biedrība „Sateka”. Projektā pagājušajā gadā notika kopumā četras novada apceļošanas ekskursijas, kas interesentiem ļāva iepazīt Stāmerienas, Litenes, Galgauskas, Tirzas, Druvienas un Jaungulbenes pagastu. Ekskursijām tika piesaistīti vietējie gidi. Minētajam projektam „Sateka” finansējums pirms eiro ieviešanas bija 236 lati, bet pašu līdzfinansējuma apjoms – 38,4 procenti.


Katrs projekts ir īpašs


„Katrs projekts par sevi ir īpašs, tāpēc ir grūti izdalīt vienu – īpašo. Noslēguma pasākumā veiktajā balsojumā, kurā piedalās visi klātesošie, liela nozīme ir konkrētā mirkļa emocijas. Par labu „Tūrinfo” nostrādāja projekta interesantā prezentācija. Tajā bija iesaistīti pat uzņēmēji. Šis projekts bija vienīgais, kurā tika aptverts viss mūsu novads,” vērtē biedrības „Sateka” valdes locekle, projektu administratīvā vadītāja Inese Zvejniece.


I.Zvejniece ir gandarīta, ka starp labākajiem projektiem ierindojies arī sieviešu grupas „Dzīvotprieks” projekts „Daba mums – mēs dabai”, saņemot 296,30 latu atbalstu no biedrības „Sateka”. „Projekta autores ir jaunas meitenes, kas, popularizējot veselīgu dzīvesveidu, apzināja Druvienas pļavās augošos ārstniecības augus, iepazīstināja ar pirtslietām un tamlīdzīgi. Es viņas iedrošināju, sakot, ka pašām jāraksta projekts un jāgūst pieredze. Viņas sadūšojās un viņām arī paveicās,” priecājas I.Zvejniece. Viņa izsaka apbrīnu arī par Rankas pamatskolas skolotāju grupas iesniegto projektu „Bērnu radošā un atpūtas nometne „Zaļā cepure”’. „Man patika, ka Litenē par tradīciju veidojas riteņbraucēju pasākums,” saka I.Zvejniece.


Biedrības „Sateka” padomes priekšsēdētāja Aija Supe piebilst, ka bieži vien labu ieceri papildina vairāki projekti, kas tādējādi palīdz īstenot veiksmīgu ideju. „To pierāda Litenes tūrisma uzņēmēju interešu grupas projekts „Vides objektu „Ar riteni uz Liteni” uzstādīšana Litenes pagastā,” uzskata A.Supe.


Savu projektu „Daiļa mana tēvu sēta”, kas bija saistīts ar pagājušajiem Novada svētkiem, prezentēja biedrība „KāpNes” no Tirzas. Skolēnu radošā grupa „Eksperiments” guva atbalstu projektam „Radošās dienas – 5 dienas kastē”. Piecās radošajās dienās skolēni izzināja visu par ekoloģijas problēmām, kā arī iepazina dažādus materiālus un ar tiem saistītās krāsas. Gulbenes futbola asociācija prezentēja projektu, kas ir saistīts ar piekto Borisa Jamkovija piemiņas turnīru futbolā zēniem. Savukārt biedrība „Radošā apvienība „Piektā māja”” prezentēja projektu „Dabas fotodarbnīca”. Šajā darbnīcā tapušās fotogrāfijas jau bija skatāmas izstādē Gulbenes bibliotēkā.


Nākamajam mazo projektu konkursam dots nosaukums „Laiks vīriem!” Projektiem paredzētais atbalsta apjoms ir 500 eiro. „Ceram, ka jaunajam konkursam vismaz 51 procents no visiem iesniegtajiem projektiem būs saistīti ar vīrišķām nodarbēm, piemēram, medniecību, makšķerēšanu un citu,” saka I.Zvejniece.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas