Ceļojošo balvu saņem Litenes pagasta paaudžu biedrība “Ceriņzieds”

Litenes pagasta paaudžu biedrība "Ceriņzieds" biedrības "Sateka" organizētajā mazo projektu konkursā "Veidosim paši savu rītdienu!" kļuva par pirmās ceļojošās balvas "Gudrības pūce" īpašnieci. Tas tika piešķirts par veiksmīgi realizēto projektu "Sanāksim kopā!". 4.decembrī Nevalstisko organizāciju centrā notika sešu atbalstīto un jau īstenoto mazo projektu prezentācijas. Tās vērtēja visi pasākuma dalībnieki.

"Mēs jūtamies reizē pārsteigti un laimīgi par ceļojošo kausu. Startējot mazo projektu konkursā, guvām pārliecību un ticību sev, ka spēsim īstenot iecerēto. Sākām ar mazumiņu," saka paaudžu biedrības "Ceriņzieds" vadītāja Dace Samsone.

Plīts - visu vienotāja

"Ceriņzieda" izstrādātā projekta "Sanāksim kopā!" mērķis bija veicināt jauniešu atgriešanos savā dzimtajā pagastā, tāpēc bijušās Litenes mežniecības ēkā projektā ir sakārtotas telpas biedrībai, lai varētu notikt dažādi pasākumi, rasta vieta ornitologu saietiem, kā arī iespēja pagasta iedzīvotājiem nodarboties ar spēka vingrinājumiem - kik tai boksu.

"Man šķiet, ka, iekārtojot biedrības telpas, mums izdevās uzķert pareizo virzienu. Uzmūrējām lauku plīti, jo uz dzīvas uguns pagatavots ēdiens un cepti pīrāgi garšo labāk.. Ceram, ka plīts, ko palīdzēja uzmūrēt Aivars Circenis, būs kā sirds, ap kuru pulcēsies arvien vairāk pagasta iedzīvotāju," saka D.Samsone.

Gatavi jaunām idejām

Perspektīvā paredzēts, ka jaunizveidotajā pulcēšanās vietā mājvietu varētu rast reģionālais putnu pētījumu centrs, vasarā darbosies Litenes ūdens tūrisma centrs, tūristiem būs iespējams nakšņot ēkas pagalmā, kā arī uz plīts pagatavot maltīti. Lietderīgai laika pavadīšanai telpas tiks papildinātas ar trenažieriem, galda spēlēm un citu.

"Ja ēkā izdosies ievilkt ūdensvadu, tad atjaunosim pēršanās procedūras, jo savulaik šajā ēkā atradās arī kolhoza pirts. Nomainīsim arī ēkas jumtu. Ar lielu sparu iesaistīsimies visos nākamajos projektu konkursos, lai piesaistītu finansējumu mūsu turpmāko ideju īstenošanai," saka D.Samsone.

Izstrādāta stratēģija

Biedrības "Sateka" valdes locekle, rajona padomes pašvaldību un reģionālās attīstības nodaļas projektu vadītāja Daiga Gargurne atzīst, ka visi seši projekti bijuši izcili, bet liteniešiem palīdzējusi uzvarēt projekta veiksmīgā prezentācija, kas patikusi tās vērtētājiem.

"Biedrībai "Sateka" ir plāni arī nākamajam gadam, jo kopumā jau tika iesniegti 20 projekti, bet atbalstīti - 6, jo visiem nepietika finansējuma. Tas nozīmē, ka plāni ir arī vietējām pašvaldībām un iniciatīvas grupām. Ceram piesaistīt arī bankas, lai tās ziedo līdzekļus projektiem, jo "Sateka" ir ieguvusi sabiedriskā labuma statusu," stāsta D.Gargurne.

Biedrības padomes priekšsēdētāja, Daukstu pagasta padomes priekšsēdētāja Sandra Duļbinska uzver, ka šogad izstrādāta biedrības attīstības stratēģija. "Ja tā tiks atbalstīta, gūsim finansiālu atbalstu projektu atbalstam. Šis atbalsts būs salīdzinoši lielāks nekā līdzšinējais. Kopumā tas veicinās visas rajona teritorijas attīstību, jo mazie projekti tika iesniegti no dažādām rajona pašvaldībām," saka S.Duļbinska.

Fakti

* Konkursā kopumā tika iesniegti 20 projekti. Biedrības "Sateka" valde atbalstīja sešus projektus par kopējo summu 4538,80 latiem.

* Mazo projektu konkurss tika izsludināts 2007.gada novembra beigās.

* Projektus varēja iesniegt biedrības un nodibinājumi, ka arī jaunieši, apvienojoties piecu cilvēku grupās, kopīgi izvirzot ideju un strādājot pie projekta.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas