Ceļu fondā līdzekļu kļuvis mazāk 2

Pašvaldību ceļu fondā otrajā pusgadā samazinājums ir par vairāk 104 tūkstošiem latu
Novada domes septembra sēdē deputāti apstiprināja finansējumu vairākiem projektiem no pašvaldību autoceļu (ielu) finansēšanai un attīstībai piešķirtās mērķdotācijas līdzekļiem, kas ir rezervēti ceļu būvniecībai un remontam. Lielākā daļa šo projektu novada pašvaldībās jau ir īstenoti, bet divās pašvaldībās - Beļavas un Stradu pagastā - darbs pie projekta īstenošanas vēl tikai sāksies.

"Šis novada domes lēmums bija nepieciešams tikai tāpēc, ka otrajā pusgadā ceļu fondā līdzekļi ir samazināti. Līdz ar to samazinājās arī šiem projektiem paredzētā 20 procentu līdzekļu rezerve. Tās pašvaldības, kuras paspēja realizēt projektus pirmajā pusgadā, saņēma pilnu finansējumu projektu īstenošanai, bet tām, kuras to nepaspēja, jāsamierinās ar finansiālo griezienu," skaidro Gulbenes novada domes attīstības un īpašumu nodaļas teritorijas plānotāja Marta Mikolaja.

 

Gada sākumā kopumā pašvaldību ceļu fondā bijuši paredzēti 487 213 lati, bet šobrīd tie ir tikai 382 708 lati. No kopējās summas 20 procenti atstāti rezervē konkrētu projektu īstenošanai pašvaldībās, bet arī šī rezerve ir attiecīgi mazāka.

 

Visu izšķirs laika apstākļi

 

Stradu pagastā ir paredzēts remontēt tiltu uz ceļa no darbnīcām uz "Samiņiem". Gada sākumā šā projekta veikšanai bija paredzēts vairāk nekā 21 tūkstotis latu, bet tagad nāksies iztikt ar 17 687 tūkstošiem latu. Tā ir nauda, kas pašvaldībai palikusi atlikumā no pagājušā gada. Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis stāsta, ka tilta remonta tehniskais projekts jau esot sagatavots un tiekot veikta iepirkuma procedūra. To veiks novada dome.

 

"30.septembrī ir noteikta tilta publiskā apskatīšana pretendentiem, kuri vēlas piedalīties iepirkuma procedūrā. Ja laika apstākļi to atļaus, tad tilta remontu varēs pabeigt jau šogad, ja nē - tad remonts tiks uzsākts tikai nākamā gada pavasarī, bet septembrī projektam jābūt īstenotam. Kopējās tilta izmaksas zināsim tikai pēc darba pabeigšanas," stāsta J.Duļbinskis.

 

Beļavas pagastā paredzēts rekonstruēt ceļu Svelberģis - Rožlejas - Celmiņi. Finansējums rekonstrukcijai no gada sākumā paredzētajiem 12 513 latiem ir sarucis līdz 9823.

 

"Mūsu pagastā darbi sākās uz Krūzīšu - Spriņģu ceļa, bet tagad tur tie ir pārtraukti un sākti pie Rožlejām, lai novāktu apaugumu, tīrītu grāvjus un veiktu citus sagatavošanās darbus lielā projekta realizācijai," stāsta Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš.

 

Cietīs ikdienas uzturēšana

 

Līdzekļu samazinājuma rezultātā visvairāk cietusi Gulbenes pilsēta. Ja gada sākumā pilsētas ielu ikdienas uzturēšanas darbiem bija paredzēti 44 087 lati, tad šobrīd šī summa ir sarukusi par 32,8 procentiem un izlietot varēs tikai 29 621 latu. M.Mikolaja stāsta, ka zīmju ar novada norādi uzstādīšanai uz valsts pirmās un otrās šķiras ceļiem izlietos 300 latus. No pašvaldību autoceļu (ielu)
finansēšanai un attīstībai piešķirtās mērķdotācijas līdzekļiem, kas rezervēti ceļu būvniecībai un remontam, ir paredzēts apmaksāt arī administratīvos izdevumus - 247 latus. Tie paredzēti autoceļu (ielu) fonda komisijas locekļu darba atlīdzībai.

 

Lizuma pagasta pārvalde ielu apgaismojuma izbūvei Lizumā pirmajā pusgadā izlietojusi vairāk nekā 14 000 latu. Stāmerienas pagasta pārvalde Miera ielas remontam Stāmerienā un Parka ielas remontam Kalnienā iztērējusi visu tam paredzēto summu - 13 515 latus, bet Lejasciema pagasta padome Rožu, Dārza un Tirzas ielas remontam izlietojusi gandrīz 9000 latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

...

"...paredzēts apmaksāt arī administratīvos izdevumus - 247 latus. Tie paredzēti autoceļu (ielu) fonda komisijas locekļu darba atlīdzībai. "
Bet Duļbinskas kundze publiski Gulbenes TV klāstīja, ka komitejās un komisijās darbs notiks bez papildus finansējuma... Kam tad īsti tie līdzekļi ir paredzēti ???

pirms 11 gadiem, 2009.09.29 16:17

Ašais

Un kur tad paliek solījumi noasfaltēt Stradu ceļu.Būtu paši pabraukuši pa tām bedrēm.

pirms 11 gadiem, 2009.09.29 10:08

Vietējās ziņas