Ceļu policija iesaistās cīņā pret narkotikām 10

Gulbenes ceļu policijas darbinieki ir saņēmuši testerus "OraLine". Ar šiem testeriem policijas darbinieki turpmāk uz vietas varēs pārbaudīt, vai aizturētais autovadītājs ir lietojis narkotiskās vielas.

Gulbenes rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja 3.nodaļas priekšnieka vietnieks Gunārs Pusts stāsta, ka līdz šim policijas darbinieki to, vai transportlīdzekļa vadītājs ir narkotisko vielu reibumā, noteica pēc vadītāja darbības vai izskata. Ja policijas darbiniekam radās aizdomas, vadītājam bija jādodas veikt analīzes uz slimnīcu. Šī procedūra bija pietiekami dārga, turklāt arī laikietilpīga. Nereti policijas darbinieki arī kļūdījās - viņu aizdomas ekspertīze neapstiprināja. Atpazīst gandrīz visas narkotiskās vielas

Tagad ar testera palīdzību jau uz vietas pēc automašīnas aizturēšanas varēs noteikt, vai narkotiskās vielas ir lietotas. Lai veiktu testu, tiks izmantoti autovadītāja siekalu paraugi. Testeris ir kā neliela karotīte. Uz testera ir skala ar pieciem indikatoriem - zaļām līnijām. 10 līdz 12 minūtes pēc tam, kad testera karotītē ir ievadīts siekalu paraugs, zaļās līnijas iekrāsosies sarkanas, ja narkotikas nebūs lietotas, taču, ja kāda narkotiskā viela būs lietota, attiecīgās vielas līnija pazudīs.

"Pēc testa veikšanas cilvēks, kuram testeris būs uzrādījis kādas narkotiskās vielas klātbūtni organismā, tiks nogādāts slimnīcā, lai tur veiktu analīzes," skaidro G.Pusts.

Testeris atpazīst gandrīz visu narkotisko vielu klātbūtni organismā - kanabionīdus, opiātus, kokaīnu un metamfetamīnus. Testa veikšanai būs nepieciešami 0,4 mililitri siekalu. Ja autovadītājam uzreiz radīsies sarežģījumi ar nepieciešamo siekalu daudzuma savākšanu, tās varēs savākt trauciņā no vairākām reizēm.

Divi vadītāji braukuši narkotiku reibumā

G.Pusts atklāj, ka pagaidām testerus nav nācies pielietot, jo ceļu policijas darbiniekiem nav radušās aizdomas, taču viņš uzskata, ka šī ierīce būtiski palīdzēs policijas darbiniekiem.

"Tādējādi netiks pieļautas kļūdas, cilvēki par velti netiks sūtīti uz analīzēm un netiks nelietderīgi izlietota nauda," saka ceļu policijas priekšnieka vietnieks.

G.Pusts atklāj, ka šogad divos gadījumos pēc tam, kad ceļu policijas darbinieki uz aizdomu pamata par narkotisko vielu reibumu autovadītājus nosūtījuši uz ekspertīzi, ir atklājies, ka autovadītāji ir sēdušies pie stūres narkotisko vielu reibumā, taču vismaz sešos gadījumos aizdomas nav apstiprinājušās.

"Jāpiebilst gan, ka autovadītāji ir kļuvuši piesardzīgāki, jo zina, ka mēs varam viņus aizturēt arī par narkotisko vielu lietošanu, pērn aizturējām vairāk autovadītāju, kas lietojuši narkotiskās vielas," norāda G.Pusts.


Uzziņai

Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par braukšanu narkotisko vielu reibumā vadītājam var piemērot administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzlikt naudas sodu 500 latu apmērā un atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz diviem gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Klavs

Malaci sitat tos norkamanus nost un aprokiet zeme,lai pec tam nesmird un nevilina maitas putnus klat.

pirms 12 gadiem, 2008.09.21 00:04

Elza

Tas labi ka cinas bet bez rintintina ta pat neizstiks,vajadzigs kads gudris sunuks.

pirms 12 gadiem, 2008.09.20 12:03

Eda ed edis jo garsoo mmmmmmm oooooo kas gan var but labaks par soooo

pirms 12 gadiem, 2008.09.20 11:57

sssukkkass

izaudzināja paaudzi lai būtu ar ko cīnīties un prasīt algas pielikumu..tipiski musaru gajieni

pirms 12 gadiem, 2008.09.19 23:43

Hi-Hi

Njā, Ieva tiešām ir izteikusies ļoti skaisti,pēc komentāra spriežot nav sapratusi par ko iet runa vai pat nav izlasījusi rakstu :D

pirms 12 gadiem, 2008.09.19 08:55

skaisti

Ieva gan gudri pateica,jābrīnās.
Mēs visi tagad esam dupsī

pirms 12 gadiem, 2008.09.18 20:56

IEVA

mulkibas ! nekadi sodi nepalidzes !vienkarsi musu latvijas tauta ir garigi un psihiski Slima ! tapec ka dzive arvien paliek grutaka, un smagaka sociali, un valst neko nedoma par to ka uzlabot so situaciju lATVIJA , un tapec MUSU TAUTA lieto alhokolu un narkotikas....

pirms 12 gadiem, 2008.09.18 09:46

Vietējās ziņas