Ceļu policijai ir jauns rokas videoradars 8

Papildus jau ierastajām atļautā braukšanas ātruma kontroles metodēm Valsts policija satiksmes uzraudzībā no aprīļa ir sākusi izmantot 40 jaunus rokas videoradarus, arī Gulbenē.

Satiksmes uzraudzības rotas virsniekvietnieks Igors Sidorovs “Dzirkstelei”, rādot rokas videoradaru, stāsta, ka jaunie videoradari mēra transportlīdzekļa ātrumu, vienlaikus veicot videoierakstu. Ar šo mērierīci var veikt ātruma kontroli jebkurā diennakts laikā. Viņš stāsta, ka radars spēj nomērīt ātrumu transportlīdzeklim pat viena kilometra attālumā. Ņemot vērā, ka radarā izmantota lāzera tehnoloģija, ir iespējams izvēlēties konkrētu transportlīdzekli un izmērīt tā ātrumu. Darbība tiek fiksēta videoierakstā, kuru tūlīt var arī noskatīties atkārtoti, piemēram, uzrādīt apturētajam autovadītājam. “Nu jau vairs neviens nepateiks: tas nav mans ātrums. Turpat uz vietas varam parādīt ierakstu. Bieži cilvēki apstrīd. Viņiem liekas, ka policijas darbinieks izdomā pats,” stāsta I.Sidorovs.

Viņš stāsta, ka ar ātruma pārsniegšanu autovadītāji grēko visur - gan apdzīvotās vietās, gan ārpus tām. “Grib ātri braukt, bet negrib saprast, ka pa vienu joslu katrā virzienā mēs nekad nebrauksim ātri. Un to robežu 90 kilometri stundā - ne es to izdomāju, tas ir saistīts ar drošību,” uzsver I.Sidorovs.

Būtiskākie pārkāpumi autovadītājiem joprojām ir drošības jostas nelietošana, ātruma pārsniegšana, kā arī braukšana reibumā, kaut gan dzērājšoferu kļūst mazāk. “Daudz iesaistās sabiedrība: ierauga, piezvana un informē. Runājot par drošības jostām, tad daļai liekas, ka tā ir policistu iegriba,” saka I.Sidorovs.

Ceļu satiksmes noteikumus pārkāpj arī jaunieši, kuri brauc ar mopēdiem un motorolleriem. Būtiskākie pārkāpumi – brauc bariņos un bez vadītāja apliecības. 

“Liela loma ir vecākiem. Daļai vecāku liekas, ka mums nekā cita nav, ko darīt. Mēs personīgi esam bijuši klāt konkrētajā situācijā, bet vecāki nav bijuši klāt. Atvasēm, redzot vecāku attieksmi pret policiju, veidojas savs priekšstats, proti, ka viss ir kārtībā un vecākiem ir taisnība,” skaidro I.Sidorovs.

Grēko arī vecāki, braucot mašīnā kopā ar bērniem, kuri nav piesprādzēti. “Bērnam ir jābūt savā krēsliņā un piesprādzētam. Ja arī pats brauc mierīgi, nekad nevar paredzēt, kas var izbraukt pretī un kā var braukt. Mēs nezinām, kas var notikt pēc minūtes vai divām. Arī braucot tikai no mājām līdz veikalam, ir jādomā par drošību,” uzsver I.Sidorovs.

Arī visi gājēji nav priekšzīmīgi, piemēram, neievēro luksofora signālus. I.Sidorovs atgādina - ja tuvumā ir gājēju pāreja, tad tur arī ir jāiet pāri, nevis dažus metrus no gājēju pārejas, īpaši tas novērojams pretī veikalam “Santa”. “Kā grib, tā iet. Aizrādām un tad klausāmies pārmetumus. Mūsu tautiešiem daudz kas ir par grūtu,” secina I.Sidorovs.

Arī pie gājēju pārejas ir jāpārliecinās, vai autovadītājs tevi redz. Cilvēki, iegrimuši mobilajos telefonos, iet pāri ielai. “Nevajag iet pa gājēju pāreju ar pārliecību, ka man ir taisnība. Sākumā ir jāpārliecinās par drošību. Es nezinu, kuram tā taisnība būs pierādīta, ja autovadītājs notrieks un ieģipsētam būs jāguļ slimnīcā, bet ar savu taisnību. Nezinu, vai tas ir tā vērts,” liek aizdomāties I.Sidorovs.

Savukārt ļoti manāmi uzlabojumi ir atstarotāju lietošanā. Lai gan, protams, esot arī tādi, kuriem, pat vairākkārt skaidrojot, domas par to, ka atstarotājs nav nepieciešams tumšajā diennakts laikā, nemainās.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Aija

Mans ierosinājums. Policiju pie ceļu remontu zīmēm vai pārvietojamos radarus. Citādi tie trakie nav izturami. Viss stikls vienos caurumos. Vairāk kontrolēt tieši lielās mašīnas. Ja tu brauc uz 90,tad tās tevi stumj no ceļa nost. Kur te ir kādi ierobežojumi?

pirms 2 gadiem, 2019.05.20 09:29

Piekrītu!

Uz Balvu tā saucamās šosejas viena daļa šoferu uzvedās kā lielceļa laupītāji! Zem sarkanās droši brauc, ātrums līdz 100 km/h, nesaprotama manevrēšana u.t.t. Kam domāti ceļu satiksmes noteikumi un noteikto ierobežojumu zīmes? Varbūt izsludināt konkursu par izteiksmīgāko video ar šiem pārkāpējiem?!

pirms 2 gadiem, 2019.05.20 10:04

Juris

Ja tas tā ir, tad Iekšlietu ministram, kurš liekas ir normāls un priekšmetisks sava amata pildītājs, ir jāatlaiž no amata Ceļu policijas priekšnieks, vai kā tur to amatu šodien īsti sauc, par to, ka viņš savlaicīgi nav no ceļu policijas izdzinis attiecīgo rajonu ceļu policistus, kuri nav spējuši iedvest bailes šādiem šoferiem-kretīniem, par ko raksta Aija un Piekrītu!.

pirms 2 gadiem, 2019.05.20 11:04

Ance

Šķiet,tālāk jau vairs nav kur iet,ja pa mūsu ceļiem var apdzīt pa labo pusi. Palikām bez valodas pirmajā mirklī. Tiešām jādomā par videoreģistratoru. Kāpēc jācieš normāliem cilvēkiem.

pirms 2 gadiem, 2019.05.20 13:42

DAI

policisti draugi tapec var braukt ka vien ienak prata braucu katru dienu neesu redzejusi nevienu policistu stavam tikai tos kas atbrauc no citam pilsetam

pirms 2 gadiem, 2019.05.21 09:22

Janka

Iedod Igoram stikla verķi - vai nu salauzīs vai pazaudës!

pirms 2 gadiem, 2019.05.21 20:57

Henry Johnson

Nepieciešams personāla vai biznesa finansējums, lai sniegtu uzņēmumam vai pašam sev stimulu, ja jums ir grūtības? Mēs piedāvājam risinājumus, lai savlaicīgi sasniegtu jūsu biznesa mērķus ar pilnu atmaksas metožu un laika kontaktu klāstu, lai iegūtu plašāku informāciju
E-pasts saziņai : (lendingfilms@gmail.com)

pirms 2 gadiem, 2019.05.23 19:29

Michal

Nebankovní půjčka za 48 hodin. Potřebujete financování Pro váš dům, Pro vaši firmu, Chcete-li koupit auto, Chcete-li koupit motocykl, Chcete-li vytvořit vlastní firmu, Pro vaše osobní potřeby nepochybujte. Nabízím osobní půjčky od 10 000 Kč do 50 000 000 Kč s roční úrokovou sazbou 2%. Nezáleží na výši. Ve své žádosti o půjčku uveďte přesnou částku, kterou chcete uplatnit, a datum splacení. Napište nám své osobní půjčky e-mailem: sopuchmichal2@gmail.com whatsapp +420723453979

pirms gada, 2019.12.19 12:04

Vietējās ziņas