Ceļu policijai svētkos bija mazāk darba 1

Garajās svētku brīvdienās aizturēti tikai seši iereibuši autovadītāji, nopietnu negadījumu nav

Gulbenes rajonā, tāpat kā visā Latvijā, ceļu policijas inspektori svētkus aizvadīja pastiprinātā darba režīmā, taču jāteic, ka svētki ir aizritējuši samērā mierīgi.

Gulbenes rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja 3.nodaļas priekšnieks Kārlis Kārkliņš stāsta, ka svētku pirmajās dienās inspektori jau aizturējuši sešus autovadītājus, kas pie automašīnas stūres sēdušies reibumā.

 

"Turpmākajās svētku dienās gan autovadītāji bija apzinīgi, neviens iereibis šoferis vairs netika aizturēts. Laikam cilvēki saprata, ka tik viegli cauri vis nevarēs tikt, un neviens neriskēja. Svētki aizvadīti tiešām mierīgi. Nebija arī nopietnu avāriju, pa garajām brīvdienām notika vien trīs sīki satiksmes negadījumi. Kopumā sastādījām apmēram 36 administratīvos protokolus par dažādiem pārkāpumiem, piemēram, par ātruma pārkāpšanu, drošības jostu nelietošanu un citiem," stāsta K.Kārkliņš.

 

"Jaungadā viss bija kluss. Ja kaut kur bija balles, lai arī visi mašīnas pasažieri bija lietojuši alkoholu, viens tomēr noteikti bija, kas pie stūres sēdās skaidrā."

 

Saņem jaunus alkometrus

Ceļu policija nupat ir saņēmusi jaunus alkometrus. K.Kārkliņš norāda, ka šie jaunie aparāti ir gandrīz tādi paši, kādi tie bija iepriekš.

 

"Atšķirība ir tikai tā, ka tos ražo cita firma, tie ir pilnībā digitāli, daudz kompaktāki un mērījumus veic precīzāk un daudz ātrāk. Ja, iepūšot "trubiņā", vecajam aparātam, pagāja pusminūte minūte, tad jaunais aparāts rezultātu parāda uzreiz. Ar veco bija arī tādas problēmas, ka tajā vajadzēja pūst no visa spēka, šim šādu problēmu nav," skaidro ceļu policijas priekšnieks.

 

"Kā papildu funkcija šim jaunajam alkometram ir iespēja noteikt, vai gaisā eksistē kaut kāda alkohola klātbūtne. Ideja ir tāda - ja cilvēks, piemēram, ir cietis satiksmes negadījumā un guļ bezsamaņā, mēs nevaram pateikt, vai viņš ir lietojis alkoholu, bet ārstiem tas ir ļoti būtiski un var izšķirt dzīvības jautājumu, šis aparāts noteiks, vai cilvēks ir lietojis alkoholu."

 

Ceļu policijas inspektori turpmāk darbā izmantos gan jaunos, gan arī vecos alkometrus.

 

Pa šoseju vien braukt nav jēgas

Pagājušās nedēļas beigās izskanēja informācija, ka ceļu policijai šogad varētu tikt samazināts finansējums degvielai. "Ko mums iedos, ar to arī brauksim," vērtē K.Kārkliņš.

 

Mūsu rajona policijas pārvaldē ir četras ceļu policijas ekipāžas un septiņi ceļu policijas inspektori.

 

"Es nekomentēšu, vai degvielas būs daudz vai maz. Braucot no vienas mūsu rajona malas līdz otrai, ir apmēram 150 kilometri, pa Smiltenes - Gulbenes - Balvu šoseju vien ceļu policijai braukt nav vērts. Ja dienā notiek, piemēram, viena avārija Rankā un otra kaut kur Litenē, tie jau ir 150 kilometri, bet vēl ir jābrauc pakontrolēt kaut kur pagastos vai pilsētā, jādodas kontrolēt ātruma pārkāpēji, jārīko reidi. Un automašīnas degvielas patēriņš vidēji ir desmit litri. Aritmētika ir pavisam vienkārša. Ekonomēt jau var vēl daudz kur, tikai var pienākt brīdis, ka ekonomējot viss tiks nolaists līdz kliņķim, un, kad pa īstam sāks smelties ūdens mutē, neviens vairs nezinās, kur likties," secina K.Kārkliņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vētra

Avāriju nebija,un labi vien ir!Bet dzērušu pie stūres netrūka un pat tādu,kam jau sen ir noņemtas tiesības ari par dzeršanu.Ir cilvēki,kas jau māk ar policiju sarunāt,es tikai nesaprotu,kāpēc tādiem cilvēkiem atļauj braukt pie stūres?Ziemassvētkos pat,jākāpj apstādijumos,lai cilvēks tenter:tenteriem var pabraukt garām nevienu nenobraucot.Sēž pie stures pilnīgā besfilmā.

pirms 11 gadiem, 2009.01.07 16:05

Vietējās ziņas