Ceļu uzturētāji dara, ko var 15

Šajās brīvdienās un vakar Latviju pārsteidza pamatīga sniega vētra. Visapkārt slējās milzīgas kupenas. Arī mūsu pusē pirmdienas rītā daudzās vietās cilvēkiem bija jāņem palīgā lāpsta, lai varētu tikt ārā no mājām vai pagalmiem. Arī ceļu uzturētāji jau kuro reizi devās tīrīt rajona ceļus.

AS "Latvijas ceļu uzturētājs" Gulbenes ceļu rajona direktors Kārlis Cunskis laikrakstam atklāja, ka situācija uz ceļiem šajās dienās bija diezgan spraiga.

 

"Visnepatīkamākais ir tas, ka pūš stiprs vējš. Ceļš tiek notīrīts, bet pēc kāda laika uz tā jau atkal ir sanests sniegs. Taču mēs darām, ko varam," saka K.Cunskis.

 

Vienlaikus nevar būt visur

Gulbenes ceļu rajona izpilddirektors Imants Dārznieks laikrakstam atklāj, ka šajās dienās ceļu uzturēšanas darbi tiek veikti nepārtraukti.

 

"Mums ir divas lielās mašīnas, kas kaisa un tīra. Tās neapstājas ne mirkli, pēc noteiktu stundu laika tikai samainās cilvēki. Vēl ir arī pieci greideri un traktors, kas ir sagatavots greiderēšanai. Visa tehnika, kas var kaut ko tīrīt un kaisīt, šajās dienās strādā uz ceļiem. Protams, ir jāsaprot, ka visu laiku snieg un mēs visur vienlaikus nevaram paspēt," stāsta I.Dārznieks.

 

"Vispirms tiek iztīrīti pirmās šķiras ceļi - Smiltene - Gulbene un Gulbene - Balvi, jo pa tiem notiek galvenā kustība, pēc tam dodamies uz ceļiem, pa kuriem kursē sabiedriskais transports, bet pēc tam tiek tīrīti atlikušie ceļi. Tiesa, jāteic - kamēr vienā galā tīrām, tikmēr otrā jau atkal ir piesnidzis un jāsāk viss no jauna. Gribas piebilst, ka arī autovadītājiem ir jābūt daudz prātīgākiem. Es šodien uz darbu braucu ar ātrumu 40 kilometri stundā un atbraucu. Braucot pa mežu, ceļš ir tīrs, bet, tiklīdz izbrauc klajā laukā, uz ceļiem veidojas sanesumi. Taču, ja šoferīši brauks nevis ar maksimālo atļauto ātrumu, bet ar laika apstākļiem atbilstošu ātrumu, nekam sliktam nevajadzētu notikt, protams, arī mašīnām ir jābūt aprīkotām ar ziemas riepām."

 

K.Cunskis norāda, ka kopš 1.novembra ir uzsāktas arī ziemas dienesta informatīvās diennakts dežūras. Cilvēki var arī zvanīt uz dienesta tālruņiem 64472781, 64472811 un 28663402 un ziņot par braukšanas apstākļiem.

 

Pilsētā lielākās problēmas sniega tīrīšanā sagādā tas, ka gar ielas malām ir novietotas automašīnas.

 

"Mums nekas nebūtu pretim izbraukt arī cauri dzīvojamajiem kvartāliem un iztīrīt tur sniegu, ja cilvēki varētu vienoties kādu brīdi novietot mašīnas kaut kur citur," saka pilsētas domes izpilddirektors Gvido Stucka.

 

Viņš norāda, ka pilsētas ielas tiek tīrītas naktī, kad ir mazāka kustība. Darām visu iespējamo, lai cilvēki no rīta varētu tikt uz darbu," saka izpilddirektors.

 

Vietām veidojas milzīgi sanesumi
Gulbenes meteoroloģiskās stacijas meteoroloģe Rudīte Vaice "Dzirkstelei" stāsta, ka pirmdien no rīta sniega sega vidēji bija 18 centimetri. Pa diennakti tā bija palielinājusies aptuveni par 11 centimetriem, taču sniegs turpināja snigt vēl arī pirmdien.

 

"Vietām bija arī milzīgi sanesumi. Tur sniegs bija apmēram 40 centimetri, droši vien, ka vietām tas bija bija vēl dziļāks. Šie sanesumi veidojās ar lielo vēju. Naktī vējš ir pūtis ar ātrumu 17 metri sekundē. Rīta pusē tas it kā bija nedaudz pierimis - 12 metri sekundē, bet dienā brāzmās brīžiem atkal bija līdz 15 metriem sekundē," stāsta R.Vaice. Viņa atklāj, ka ka šādi puteņi parasti ir raksturīgi februārim, bet novembrī tik spēcīgi un ilgi sen nav novēroti.

 

Sinoptiķi gan sola, ka jau nedēļas vidū ar dienvidrietumu vēju Latvijā ieplūdīs siltāks un mitrāks gaiss. Naktī temperatūra gaidāma no 0 grādiem līdz plus 5 grādiem, savukārt piektdien gaisa temperatūra dienā jau sasniegs plus 3, plus 8 grādus.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

to:Aina

Es jau gan arī neredzēju kādu, kas pa dienu baigi ščūrētu ietves!? Nu soryyy!

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 13:27

Juzix

Pareizi te teica, ka tagad ir ziema un ziemā ir sniegs. Paskatieties labāk kā bērni priecājas par visu šito! Jocīgi bet, mēs esam ziemeļnieki kam kārtīgs sniegs kļuvis par eksotiku:)
Beidzam čīkstēt! Gaidām kad nokusīs... Un nokusīs kā likts.

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 19:46

Arcix, Saniknotai

Nodzen slinkumu, paņem lāpstu un rakstīt negribēsies! Mezīte galīgi nav mana favorīte, bet tos cilvēkus, kuri desmit reizes pa dienu tīra sniegu gan neaiztiec. Tajā laikā, kamēr viņi strādā, tu izmanto darba vietas datoru, lai visiem pavēstītu savu mazvērtības apjomu. Žēl, bet Gulbenē tieši tādi kā tu, mūžīgi ar visu nav apmierināti.

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 19:44

Arcix, Saniknotai

Nodzen slinkumu, paņem lāpstu un rakstīt negribēsies! Mezīte galīgi nav mana favorīte, bet tos cilvēkus, kuri desmit reizes pa dienu tīra sniegu gan neaiztiec. Tajā laikā, kamēr viņi strādā, tu izmanto darba vietas datoru, lai visiem pavēstītu savu mazvērtības apjomu. Žēl, bet Gulbenē tieši tādi kā tu, mūžīgi ar visu nav apmierināti.

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 19:43

Aina

Saniknotā, Jums ,protams, var nepatikt Miezīte, bet ar kādām tiesībām Jūs apvainojat tos cilvēkus, kuri visu dienu strādāja pilsētas ielās. Ir ziema! Ziemā ir sniegs! Un lai kā gribētos, trotuāri nebūs tādi kā vasarā, bet pateikt, ka cilvēki nestrādā.....

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 18:24

saniknotā

A kādas ielas tagad ir 25.11.2008., vai to ir apskatījusi pārgudrā Miezīte!????? Putra reālā gan uz trotuāriem, gan uz ielām, un nevajag MULDĒT, ka visi baigi strādā, muļķības!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 15:56

bubu

Ja mēs runājam par ceļu Gulbene-Madona, tad vakar braucu no rīta 9.00 un ceļš līdz pagriezienam un Dzelzavu nebija tīrīts vispār, lai gan sniga jau svētdien pa dienu. Mums jau kā vienmēr - ziema pārsteidza nesagatavotus.

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 15:42

Arcix

Lasu te visādus svētdienas braucējus un brīnos. Kad es braucu nāktī no Valmieras VIENĪGAIS rajons, kur bija tīrīts ceļš, bija Gulbenes. Valmnieras un Valkas rajonā vispār visi tīrītāji gulēja.

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 15:13

xxx

Jā, protams kritizēt mēs vienmēr mākam,bet es ceļu uzturētājiem varu teikt tikai paldies,piemeram ceļš uz Daukstēm vakar tika vairakas reizes tīrīts visu dienu,bet reālā situācija bija kāda?Nepagāja ilgs laiks kad atkal viss bija aizpūsts.Nepārtraukti viņiem vajadzēja palīdzēt automašīnām, kas "tupēja"uz ceļa kupenās.Arī šorīt tīŗītājs jau agri bija uz ceļa lai iztīrītu kritiskos ceļa posmus,pirms kuriem jau bija sastājušās veselas automašīnu kolonnas,kas vēlējās tik uz saviem darbiņiem pilsētā vai kur citur,kā arī atgriezties mājās.Varu teikt tikai paldies.

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 11:59

arnis

dara ko var?nu piedodiey bet kads vakar visu dienu nostaveja centrs netirits - visu dienu nekas netika pilseta darits - tikai ick no rita bija tirits.tadas kupenas ka apaksa velkas pa zemi ,nu tiras kupenas visas ielas.nu es domaju ka pa dienu jau nu vareja izbraukt vienu reizi - tas butu mazakais ko dairt.prieksa tad tas masinas ir ? lai putu vai?ta jau ziemas vairs nav ka agrak bija i to to nevar celus iztirit.

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 11:23

Protams

vakar braucu uz mājām...uz Gulbeni. Pa ceļam no Rīgas (21.15 izbraucu) līdz pat Gulbenei pa Vidzemes šoseju nesastapu nevienu '" ceļu strādnieku", bet iebraucis Gulbenes rajonā šķita, ka esmu Sibīrijā iebraucis... Velēna vispār nebija izbraucama. Un vēl saka, ka dara visu ko var... Fui.

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 11:04

urbis

Dievs nav mazais bērns- ja valstī ir bardaks, tad šamējais uzliek vēl papildus slodzi...

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 11:00

Vietējās ziņas