Centralizēs neatliekamo palīdzību

Šodien Valmierā apspriedīs iekļaušanos centralizētā neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem. Gulbenes ātrās palīdzības mediķi būs tieši pakļauti centram Valmierā. Paredzams, ka šis modelis sāks darboties jau šogad.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniece Ilze Bukša "Dzirksteli" informē, ka šajā sanāksmē aicināti piedalīties Gulbenes rajona pašvaldības un neatliekamās medicīniskā palīdzības brigādes pārstāvji kopā ar kolēģiem no Alūksnes, Cēsu, Limbažu, Madonas, Valkas un Valmieras rajona, kā arī no Balviem. 


Sarunās paredzēts apspriest Vidzemes neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu iekļaušanos nupat izveidotajā vienotajā valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā ar Vidzemes reģionālo centru Valmierā.
I.Bukša klāsta, ka sanāksmes dalībniekiem prezentēs navigācijas tehnoloģijas un vienotu programmatūru, lai nākotnē centralizēti no Valmieras varētu operatīvi sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību ikvienā izsaukumā Vidzemē. 

 

Perspektīvā no dispečerpunkta Valmierā mediķi dos uzdevumu izbraukt uz notikuma vietu tai ātrās palīdzības brigādei, kas atrodas vistuvāk ģeogrāfiskajam punktam, kurā gaida palīdzību. Paredzams, ka visā valstī ātrās palīdzības izsaukšanai kalpos visiem viens trīsciparu tālruņa numurs, uz kuru zvanīt varēs par brīvu no fiksētā vai mobilā tālruņa. Līdzīgi kā tas šobrīd jau ir, zvanot uz glābējiem visā valstī uz vienu tālruņa numuru - 112.


Kopumā vienota Neatliekamās palīdzības dienesta izveidei izveidei valstī ir paredzēts 7,6 miljonu latu finansējums no Eiropas Savienības Eiropas Reģionālās attīstības fonda, liela daļa naudas aizies vienotas programmatūras izveidei. No šiem līdzekļiem šogad tiks apgūti 2,7 miljoni, Latvijas līdzfinansējums plānots 485 000 latu apmērā.


Ar 16.aprīli Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam pievienosies Rīgas Ātrās medicīniskās palīdzības stacija, kas nodrošina gandrīz pusi no visiem izsaukumiem valstī.


Šobrīd visā valstī neatliekamo medicīnisko palīdzību nodrošina 39 pašvaldībām piederošas institūcijas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas