Cer piesaistīt novadam lielāku ārzemju apmeklētāju skaitu 1

Pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” darbinieki janvārī un februārī piedalījās un prezentēja informāciju par Gulbenes novadu četrās ārvalstu izstādēs Somijā, Lietuvā, Igaunijā un Vācijā, kā arī starptautiskajā tūrisma izstādē-gadatirgū “Balttour” Rīgā.

Kaimiņvalstu izstādēs – “Adventur” (Viļņā) un “Tourest” (Tallinā) – Gulbenes novads tika prezentēts trešo gadu, savukārt Helsinku izstādē “Matka” un Hamburgas izstādē “Reisen Hamburg” Gulbenes novads tika prezentēts pirmo reizi.


Visās ārvalstu izstādēs vislielāko uzmanību piesaistīja Gulbenes-Alūksnes bānīša piedāvājums. Lietuvieši un igauņi novērtēja informāciju par novada muzeju un ekspozīciju piedāvājumu, kā arī lauku tūrisma iespējām. Savukārt somu tūristu skatus piesaistīja bānītis, Gulbenes novada muižas un iespējas atpūsties dabā.


“Somi, kas bija apciemojuši Gulbenes novadu jau iepriekšējos gados, atzinīgi atsaucās par apskates objektiem un atpūtas iespējām. Hamburgas izstādes “Reisen Hamburg” apmeklētāji interesējās par visām trīs Baltijas valstīm kopumā. Ļoti izteikta interese bija par kempingu (kemperu un karavānu) vietām un velotūrismu. Speciāli šai izstādei bija sagatavots kemperu un karavānu vietu piedāvājums Gulbenes novadā. Šajā gadā aģentūra izdeva novada tūrisma kartes vēl divās svešvalodās – vācu un igauņu valodā -, tādēļ vācieši un igauņi īpaši priecājās par informatīvo materiālu pieejamību dzimtajā valodā,” stāsta tūrisma speciāliste Laura Lulle.


Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Vācijas iedzīvotāji ir diezgan bieži viesi arī Gulbenes novadā (pēc novada apmeklētāju statistikas), tādēļ ir svarīgi turpināt uzrunāt šīs mērķgrupas.


“Dalība izstādēs ir lieliska iespēja komunicēt ar potenciālo tūristu. Komunikācija klātienē sniedz daudz lielāku priekšstatu par tūrisma galamērķi, nekā meklējot informāciju internetā, tas savukārt palīdz piesaistīt novadam lielāku ārzemju apmeklētāju skaitu nākotnē,” secina tūrisma speciāliste Elīna Kušiņičeva.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

!!!

Nav gan dzirdēts ka Gulbenes novadā būtu kemperu un karavānu vietas !!!

pirms 7 gadiem, 2014.03.18 18:20

Vietējās ziņas