Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Černobilieši saņem īpašu piemiņas zīmi

Trešdien, 26.aprīlī, Iekšlietu ministrijā svinīgā pasākumā, pieminot Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas 31.gadadienu, 156 avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem tika pasniegta Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku piemiņas zīme.

Ministrija informē, ka piemiņas zīmi saņēma arī Juris Greibers, Juris Paiders un Guntars Zemnieks no Gulbenes.

Kopumā trīs gadu laikā ar piemiņas zīmi paredzēts apbalvot ap 6000 Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku. Piemiņas zīmi var pasniegt personām, kuras piedalījās Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas darbos un kurām ir izsniegta VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka apliecība. Ja apbalvojamā persona ir mirusi, piemiņas zīmi pasniedz  laulātajam vai lejupējiem, bet, ja lejupējo nav, tad tuvākās pakāpes augšupējiem radiniekiem vai brāļiem un māsām. Pieteikties piemiņas zīmes saņemšanai iespējams, sazinoties ar Iekšlietu ministriju vai biedrību Latvijas savienība “Černobiļa”.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas