"Cesvaines piens" atsakās iepirkt pienu

Akciju sabiedrība "Cesvaines piens" ir atteikusies iepirkt pienu no vairākiem mūsu rajona zemniekiem, kuri saimnieko Tirzas, Lizuma un Druvienas pagastā. Piena ražotāji jau ir saņēmuši brīdinājuma vēstules.

"Pienu neiepirks tāpēc, ka uzņēmums sašaurina ražošanu un pārstrukturizējas. Tas, ka varētu pienākt šāds brīdis, kad vajadzēs meklēt citas piena pārdošanas iespējas, bija nojaušams. "Cesvaines pienam" produkciju piegādājām no 20 govīm, bet ir grūsnas teles, kas drīzumā nāks slaucamas, tāpēc šis skaits palielināsies," stāsta Lizuma pagasta zemnieku saimniecības "Cīruļi" saimniece Biruta Reizniece.

Vakar Tirzas pagastā notika lauksaimnieku informatīvā sanāksme, kurā tika runāts par to, kā atrisināt šo problēmu. Sanāksmē piedalījās arī Valmieras rajona kooperatīva "Māršava" vadītāja Dace Pastare, kura šiem zemniekiem izteica piedāvājumu - pienu pārdot pārstrādes uzņēmumiem, ar kooperatīva starpniecību. Tika apzināts katras saimniecības ražotā piena daudzums. Tam tiks veiktas arī analīzes.

"Kāda būs samaksa par pienu, šobrīd ir grūti spriest, jo jāņem vērā arī transporta izmaksas, tomēr tā ir vismaz kaut kāda iespēja pārdot saražoto pienu," saka B.Reizniece.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas