Četri novadnieki praktizēsies Anglijā

Lai atbalstītu Gulbenes novada teritorijā strādājošos cilvēkus un dotu iespēju tiem profesionāli pilnveidoties, praktizējoties ārvalstīs, Gulbenes novada dome aizvadītajā gadā uzsāka starptautiska projekta „Fast Forward LV" (Ātri uz priekšu) realizāciju.

2013.gada nogalē bija izsludināta pieteikšanās četrām prakses vietām Anglijā. Pēc pieteikumu izskatīšanas tika atlasīti  kandidāti, kuriem būs iespēja četru nedēļu laikā no šā gada 12.februāra līdz 12.martam pilnveidot sevi praksē Kavsandā un Milbrokā Kornvolas apgabalā Anglijā.


Pirms došanās uz Angliju, praktikanti intensīvi mācās angļu valodu.


„Pieteikties praksei Anglijā mani pamudināja reālā iespēja gūt jaunu pieredzi, iepazīt angļu kultūru, kā arī veicināt pašizaugsmi. Esot tur, darbošos jauniešu lietu jomā," stāsta Laura Kļaviņa, kura ikdienā strādā par Stradu pagasta kultūras darba organizatori un jauniešu brīvā laika centra vadītāju.


Gunta Dergača Litenes pagasta pārvaldē ir lietvede. Viņas galvenais uzdevums praksē būs darbs birojā. „Celt savu kvalifikāciju un uzlabot valodas zināšanas – tas ir galvenais iemesls kāpēc pieteicos," saka Gunta.


Apzaļumošanas un dārzkopības darbus prakses laikā Anglijā veiks Dailis Kadils, kura pieredzē ir semināru vadīšana un organizēšana, kas saistīti ar vides saudzēšanu un sakārtošanu. „Šī ir 15 gadus lolota vēlēšanās. Sapnis. Konkrētais projekts piedāvā tieši to, ko jau ilgu laiku esmu gribējis – darboties angļu parkos un dārzos, būt īstā angļu vidē, uzlabot valodas prasmes. Arī prakses laiks ir ideāls – mēnesis. Ceru, ka brīvajā laikā varēs arī paceļot," atklāj Dailis.


„Jau sen pamanīju, ka mūsu novadā ir aktīvs brīvprātīgais darbs, taču pašai nekad nav sanācis līdzdarboties. Esmu priecīga, ka tika piedāvāta šāda iespēja, kurai es nekavējoties pieteicos. Tā kā ikdienā esmu audzinātāja bērnudārzā un arī praksē darbošos pirmsskolā, būs interesanti pavērot, kā šajā jomā darbs notiek Anglijā," saka Kristīna Gančaka.


Projekta ietvaros tiek apmaksāti: sagatavošanas izdevumi, ceļa izdevumi, dzīvošana (ēšana, gulēšana), apdrošināšana, valodas kursi pirms aizbraukšanas un prakses laikā.


Projektu realizē Gulbenes novada dome, kas ir projekta pieteicēja un nosūtītājorganizācija, sadarbojoties ar organizāciju "Point Europa" Lielbritānijā, kura uzņems dalībniekus.


„Fast Forward LV" dod iespēju apgūt valodu, pieredzi, ģenerēt jaunas idejas, ieviest inovācijas, darboties praktiski, pēc tam šīs prasmes pielietot savā dzīves un darba vietā.


Projektā svarīgs ir arī neformālās izglītības aspekts - mācīties darot, mācīties caur citu un savu pieredzi, pilnveidot prasmi salīdzināt un analizēt, veikt secinājumus un veidot priekšstatus un viedokli.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas