Ciemos gaida Ēriku Hānbergu

Daukstu pagasta Staru kultūras namā 28.oktobrī pulksten 18.00 notiks pasākums "Par kartupeļiem un dzīvi kā tādu" kopā ar Ēriku Hānbergu. Šo tikšanos ar rakstnieku izdevies organizēt, pateicoties novadniekam stāmerenietim Raitim Apalupam, kas Rīgā darbojas Stāstnieku klubā un ir draugos ar daudziem Latvijā plaši pazīstamiem, cienītiem, runīgiem vīriem.

Staru kultūras nama vadītāja Inese Stalidzāne "Dzirkstelei" saka, ka Ē.Hānbergs Gulbenes pusē ir labi pazīstams kā žurnālists, publicists un rakstnieks.  

"Viņš ir tuvs lauku cilvēkiem. Kad izteicu Daukstu pagastā domu, ka pie mums varētu viesoties Ē.Hānbergs, interese bija liela. Cilvēki šo ziņu uzņēma ar ovācijām, jo Ē.Hānbergs ir ar zemnieka domāšanu. Tā ir latviskā domāšana. Tieši pie tās mums šodien jāturas! Domāt optimistiski un latviski! Turēties pie zemes ar vitālu humoru!" saka I.Stalidzāne.

 

Viņa bilst, ka laukos arvien cieņā ir Ē.Hānberga "Kartupeļu stāsti". Noteikti pirms tikšanās ar rakstnieki daudzi šos stāstus gribēs pārlasīt.

 

"Mēs esam domājuši par to, kā tikšanās laikā atsvaidzināt šos iespaidus. Būs arī kartupeļi!" stāsta I.Stalidzāne.

 

Staru kultūras namā oktobris tradicionāli ir veltīts Dzejas dienām, kas novadā izsenis saistītas ar novadnieka dzejnieka Jāņa Poruka dzinšanas dienu oktobra vidū.

 

"Mēs oktobrī pie sevis ciemos vienmēr aicinām kādu dzejnieku vai rakstnieku," piebilst I.Stalidzāne.

 

Ē.Hānbergs (dzimis 1933.gadā) ir prozaiķis, kas Rakstnieku savienībā darbojas no 1978.gada.

 

2003.gadā viņam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis. Pirmā literārā publikācija - garais stāsts "Pirmā grēka līcis" žurn. "Karogs" 1976.gadā. Populārais romāns "Kartupeļu stāsti" izdots žurnālā "Karogs" 1988gadā. 21.gadsimtā rakstnieks izdevis autobiogrāfisko grāmatu "Mirklīši" (2000),
aprakstu krājumu "Dziedošie bruņurupuči" (2002), grāmatu "Leģendārais RĪGAS Centrāltirgus" (2005).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas