Cietsirdīgas rīcības gadījumu nav daudz

Ar nolūku godināt visas dzīvnieku pasaules dzīvības formas, kā arī cildināt uz labestību, iejūtību un patiesu draudzību virzītas cilvēces attiecības ar dzīvnieku pasauli, 4.oktobrī visā pasaulē atzīmēja Starptautisko dzīvnieku aizsardzības dienu.

Pārvaldes speciālisti saņem sūdzības un ziņas par dažādiem gadījumiem, taču sevišķi daudz cietsirdīgas rīcības un nežēlīgas izturēšanās gadījumi pret dzīvniekiem nav novēroti, tomēr speciālisti reaģē uz katru ziņojumu, vienmēr dodas un pārbauda, vai teiktais ir patiesība.

 

"Drīzāk tās ir ikdienišķas situācijas, arī kaimiņi mēdz pasūdzēties viens par otru, piemēram, ka govs stipri bļauj, bet izrādās, ka gotiņa vienkārši meklējas. Vienīgi gadījums ar zirgu, kad tas tika palaists ganīties nepiemērotā vietā, turklāt ar visām sakām (red. - par šo gadījumu pārvaldei ziņoja "Dzirkstele"), mums šķita diezgan nežēlīgs, taču saimnieki apgalvoja, ka viņi pret dzīvnieku neizturas cietsirdīgi. Tagad dzīvnieku mīļotāju ir arvien vairāk un vairāk, un visi cenšas rūpēties par saviem dzīvniekiem," saka Pārtikas un veterinārā dienesta Gulbenes filiāles vecākā inspektore Ilze Pāpe.

 

Ļoti daudz gan pilsētā, gan arī lauku pagastos var novērot klaiņojošus kaķus un suņus, taču ar šādiem gadījumiem ir jātiek galā pašvaldībai. "Klaiņojošie dzīvnieki, manuprāt, vairāk ir saimnieka bezatbildības, nevis cietsirdības upuri," vērtē inspektore.

 

I.Pāpe stāsta, ka pārvaldes darbinieki bieži vien saņem arī zvanus par sabrauktiem dzīvniekiem.

 

"Arī pati esmu braukusi un paņēmusi pie sevis divus dzīvniekus, kurus ir notriekusi mašīna, un pēc tam meklējusi viņu saimniekus. Protams, arī klaiņojošajiem dzīvniekiem esam sameklējuši mājas. Apkārt ir daudz atsaucīgu cilvēku, arī veterinārārsti mums vienmēr palīdz," atzīst inspektore.

 

Pārvaldes speciālisti uzskata, ka attieksme pret dzīvniekiem ir cilvēku ētikas un morāles jautājums. Ja cilvēks nespēj uzņemties atbildību un rūpes par dzīvnieku, ja viņš nespēj dzīvniekam sniegt uzmanību un mīlestību, labāk to neiegādāties, lai nesagādātu viņam ciešanas un sāpes.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas