Cik aizsargāta ir mūsu nauda?

Uzstādot maksājuma karšu datu nolasīšanas iekārtas uz atsevišķiem SEB bankas bankomātiem, pagājušajā nedēļā krāpnieciski iegūti klientu maksājumu karšu dati, kas vēlāk izmantoti naudas izņemšanai no bankomātiem Itālijā un Spānijā. Gulbenieši ir uztraukušies par savu karšu datu drošību.

Cilvēkiem jābūt uzmanīgiem un vērīgiem "Dzirkstele" sazinājās ar SEB bankas Gulbenes filiāles vadītāju Andri Apinīti. Viņš skaidro, ka, pirmkārt, šī nav masveida parādība, kad krāpnieciski tiek iegūti maksājuma karšu dati, otrkārt, ja klients redz, ka kaut kas bankomātam nav tā, kā parasti, piemēram, kaut kas ir pielikts klāt vai arī ja bankomāts prasa kaut kādas citas darbības, kas nav raksturīgas, tad par to ir jāziņo.

 

"Protams, īpaši uzmanīgi cilvēkiem ir jāattiecas arī pret savu PIN kodu," norāda A.Apinītis.

 

Kartes kļuvušas aizsargātākas

A.Apinītis skaidro, ka tagad jaunās SEB bankas izdotās kartes ir stipri vairāk aizsargātas pret krāpnieciskām darbībām.

 

"Tagad maksājuma kartei ir ne tikai magnētiskais celiņš, bet ir iestrādāts arī čips, kas ir papildu aizsardzība kartei. Ja kartei ir tikai magnētiskais celiņš, tad tā nav tik ļoti aizsargāta. Ja cilvēki uztraucas par savu kartes datu drošību un viņu kartes joprojām ir bez čipiem, tad viņi var nākt uz banku un samainīt tās pret jaunām, kurās ir iestrādāts papildu aizsardzības mehānisms - čips, bet tas nav obligāti. Kartes apmaiņa pret jaunu maksā vienu latu," saka A.Apinītis.


Viņš piebilst, ka mūsdienās gan ne par ko nevar galvot. Bet klienti var kontrolēt, vai kāds ir darbojies ar viņu kontu.

 

"Tiem, kuri savā telefonā saņem īsziņu par ienākošo un izejošo naudu, uzreiz var konstatēt, ja kaut kas notiek ne tā, kā vajag. Ja klientam rodas kādas pretenzijas par ienākošo vai izejošo naudu, viņš uzreiz var zvanīt uz karšu centru. Karšu centra telefona numurs ir uzrakstīts uz kartes," norāda A.Apinītis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas