Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cik daudzi mazinājuši parāda slogu?

Ir beigusies nodokļu parādu amnestija. Daļa nodokļu maksātāju izmantoja doto iespēju - mazināt nodokļu parāda slogu. Pašvaldībā saņemti 85, Valsts ieņēmu dienesta Gulbenes klientu apkalpošanas centrā - 55 iesniegumi.

Gulbenes novada domes Finanšu un ekonomikas nodaļas nekustamā īpašuma ekonomiste Maija Grāve informē, ka trīs mēnešu laikā kopumā saņemti 85 nekustamā īpašuma nodokļa parādnieku iesniegumi. Tā kā iesniegumus varēja iesniegt līdz 31.decembrim, tad pēdējie iesniegumi vēl tiks izskatīti janvāra domes sēdē.  

Lielākais parādnieks nereaģēja

"Lielākā daļa iesniegumu tika saņemti uz termiņa beigām. Sākumā nemaz tā nesteidzās nākt.

Iesniegumus gaidījām vēl pēdējā darbdienā, bet neviens neatnāca. Daži gan atnāca janvārī, bet tas jau bija par vēlu," stāsta M.Grāve.


"Dzirkstele" jau rakstīja, ka kopumā tika izsūtītas 380 informatīvas vēstules privātpersonām un juridiskajām personām ar aicinājumu izmantot šo iespēju, kam parāds bija lielāks par 20 latiem. M.Grāve skaidro, ka atsaucās tie, kas zināja, ka viņiem būs arī reāli nauda, ko samaksāt. Nodokļu atbalsta pasākums paredzēja, ka personām, kas pašvaldībā vērsīsies ar iesniegumu par piedalīšanos atbalsta pasākumā, pēc lēmuma saņemšanas būs jāsamaksā pamatparāds norādītajā termiņā, bet nokavējuma naudu dzēsīs. Proti, ja lēmums ir labvēlīgs, tad tiek dzēsti 90 procenti no soda naudas, bet 10 procenti ir jāmaksā.


"Tie, kam nav naudas, tie arī neatnāca," saka M.Grāve. Viņa ir neizpratnē par tiem, kas nokavēja termiņu. "Viņiem taču bija aizsūtītas vēstules un pat iesnieguma veidlapa bija klāt. Vajadzēja tikai atsūtīt to atpakaļ vai ienest domē, jo neviens cits viņu vietā to izdarīt nevarēja. Tā būtu bijusi iespēja dzēst 200 un 300 latus lielas nokavējuma naudas." saka M.Grāve.


Viņa stāsta, ka pasākumā pieteicās arī tādi, kuriem nokavējuma nauda bijusi ļoti maza, piemēram, trīs vai četri lati. "Cilvēkiem arī tā ir nauda," saka M.Grāve un piebilst, ka savukārt lielākais parādnieks neko nav darījis lietas labā. "Dzirkstele" jau rakstīja, ka pilsētā viens no lielākajiem nekustamā īpašuma nodokļa parādniekiem ir bijusī alus darītava.


M.Grāve norāda, ka visi iesniegtie iesniegumi tika atbalstīti, izņemot tos, kurus iesniedza pēc termiņa, vai tos, ar kuriem strādā tiesu izpildītāji, savukārt viens cilvēks savu iesniegumu ir atsaucis atpakaļ.

 

Šo likumu gaidīja ar nepacietību

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa, uzņēmumu ienākuma nodokļa, pievienotās vērtības nodokļa, akcīzes nodokļa, muitas nodokļu, valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu un dabas resursu nodokļu atbalsta pasākumu administrē Valsts ieņēmumu dienests. Dienesta Gulbenes klientu apkalpošanas centrā "Dzirkstele" noskaidroja, ka dokumentus iesniedza 55 nodokļu maksātāji. Tiklīdz šis pasākums sācies, tika saņemti arī iesniegumi, jo bijuši nodokļu maksātāji, kuri ar nepacietību gaidījuši nodokļu parādu amnestiju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas