Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cik ir parakstījušies? 24

Pirmās nedēļas laikā par ierosinājumu grozīt Satversmi, lai noteiktu krievu valodai valsts valodas statusu, Gulbenes novadā ir parakstījušies 27 cilvēki.

Visvairāk parakstu savākts pilsētā, bet daudzās vietās novadā pirmajā nedēļā nav parakstījies neviens.

 

Par to "Dzirksteli" informē Gulbenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Vita Kravale.

 

Parakstu vākšana turpināsies līdz 30.novembrim.

 

Parakstīties var ne tikai darbdienās, bet arī sestdienās un svētdienās.

 

Grozījumi nonāks Saeimā, ja parakstu vākšanā to atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 154 379 vēlētāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

latviete

.....To Signe 10.11.2011. 10:13:09
Tu ta vari domat, kamer sedi siltaja kabineta, uz valsts kakla, sanemot aldzinu, piemaksas un premijas. Bet kad pienaks bridis, kad naksies pasai naudinu pelnit slaucot ielu tad tev ta valodas problema bus pavisam cita vieta. Tapec jau ir valsts tada pakala, ka te dzivo tadas signes.
....slaucot ielu...... SASMĒJOS - KĀ TAS NOTIEK?????
...neesmu pret krieviem un viņu valodu, labprāt ar krieviem runāju viņu valodā, lai neaizmirstās, jo krievu valodu pārvaldu brīvi....
Bet valsts valoda valstī LATVIJĀ - drīkst būt tikai viena!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2011.11.13 23:53

Lapai

Bet tie 27 drīzāk visi ir parakstījušies pret!

pirms 8 gadiem, 2011.11.13 10:57

To Signe

Tu ta vari domat, kamer sedi siltaja kabineta, uz valsts kakla, sanemot aldzinu, piemaksas un premijas. Bet kad pienaks bridis, kad naksies pasai naudinu pelnit slaucot ielu tad tev ta valodas problema bus pavisam cita vieta. Tapec jau ir valsts tada pakala, ka te dzivo tadas signes.

pirms 8 gadiem, 2011.11.10 10:13

Lapa

27 - Gulbenei tas ir ļoti daudz. Nekad jau nevar zināt, kas slēpjas cilvēciņa galvā.

Oba- na, vēsture ir labāk jāzina! Tikai nez vai Jums gribēsies to iepazīt. Tam ir vajadzīgs laiks un interese. Pirms krievu okupācijas (gs. garumā) latviešiem, arī krieviem ir bijusi sava vēsture.

pirms 8 gadiem, 2011.11.10 08:43

Signe 333

Jā , ar Latviju ir pavisam slikti, ja atrodas 333 ar tādu domu gājienu. Tas nu ir tieši interfrontes garā. Nevajag savas neveiksmes uzvelt valodai un Latvijai. Ja te ir tik slikti, var mājas pameklēt citur, bet, tur arī neviens neko par velti nedos.

pirms 8 gadiem, 2011.11.10 07:01

kiki

valodīgajam jāzin ka visi būs zināmi kuri nodod valsts pamatus,un......

pirms 8 gadiem, 2011.11.09 21:31

Saulīte

Varētu padomāt, ka krievu tauta ir diži gudra - savu zemi uzturēt civilizēta stāvoklī nespēj, bet tik un tā liel citu zemēs savu taisnību rādīt!

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 22:42

krievs

...latvieši ir stulba tauta,,,,,,par savu zemi....asinis nelies....pierādījums 1943.gads......katrs aizgāja uz savu pusi......atdodiet krieviem zemi un atī paši labi dzīvosiet.......

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 22:11

ivcuks

esmu vien no cilvēkiem, kuriem nav iebildumu pret krievu cilvēkiem, kas arī atbildēs krievu valodā, ja tāda būs nepieciešamība. tāpat, nereti sarunājos ar krievvalodīgu cilvēku tieši krieviski, pat, ja zinu, ka šis cilvēks māk latviski un arī saprot manu dzimto valodu. tas ir tāpēc, ka ir pagājis krietns laiks kopš beidzu skolu un angļu valodu jau esmu aizmirsusi - ir lielas problēmas runāt šajā valodā. bet krievu valoda reiz nu ir no tām, par kuras zināšanām pagaidām varu nebažīties.
taču... ja par krievu valodu runājam, kā otro valsts valodu - tad nu šeit es esmu PRET. pilnīgi un absolūti PRET. nav Latvijā jāvalda divām valodām, pietiek ar vienu.

bet ir vēl viens -TAČU... mani izbrīna viena daļa iedzīvotāju, kuri pieļauj otras valsts valodas būšanu, bet ne krievu, tā ir angļu valoda, pret kuru neprotestētu.
man nav skaidrs, kā latvietis, tik akli nīsdams krievvalodīgos, PSRS laika atmiņas un to iekārtu, var vēl aklāk pakļauties citiem un, ja šie citi paprasītu vai pieprasītu, pat nedomājot piekistu otas valsts valodas esībai.

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 21:52

333

Patik man ta cepsana par valodam. Te driz vispar neka nebus, tu vari kaut nospragt pie slimnicas durvim, nezini ka bernu skola aizsutit, nav ne rupnicu, mezi izsaimnieko, visu ko var pardot. Bet te uztraucas par to ka latviesu valoda pazudis... Nu tak vareriet murmulet krieviski, bet ja nepatik anglu valoda. Valodu trukst pasaule? Vai tad krievam jusu valodu jasaglaba? Jums zel vai skauz ka vini vares dabut ja ne valsts tad kaut regionalo statusu? Bail pazaudet savu silto vietu valsts parvalde. Aj, tak ko daris valodu komisijas, tos tak naksies likvidet. Cik isto latviesu paliks bez darba. Nerunajot kadas sausmas notiks, ja nepilsoni vares balsot pasvaldibu velesanas. Trakas lietas notiks, trakas. Bet kas saja valsti var mainities uz labu pusi, ja kad sledz skolas, slimnicas, tauta aizbrauc, mirst, deputati zog un izsainieko, valsts velk nenormalo ierednu daudzumu, sarakstu var turpinat. Bet cilveki nemas par valodam. Un nevajag savu valodu glabt aiz krieva rekina.

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 21:35

nesaprasa

Drausmas, kada sakariba jabut krievu valodai ka otrai valsts valodai? Tas vel izmaksatu vel vairak lai visu tulkotu un partulkotu.

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 21:20

Anna Š.

Tomēr atturēšos. Nav nekādu iebildumu pret krieviem un pašu Krieviju, bet nu Latvijā jābūt VIENAI valodai!

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 19:09

to Oba-na

Tu esi piemirsis vienu siikumu - zviedri paardeva krieviem to, kas vinjam nemaz nepiedereeja. Un krievs nopirka zagtu mantu (t.i. sho zemu, kuru par Latviju sauc). Taa kaa - grozies kaa gribi - shii nav Krievijas zeme.

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 18:52

gulbenietis

vbt arī salasīs, bet vēl jau tas referendums būs, ka šaubos vai tālāk tiks.

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 18:46

Saulīte

Cik stulbam ir jābūt cilvēkam, lai 20 gadu laikā nevarētu iemācīties valsts valodu?

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 18:44

tam Oba-na!

Lāb, lāb par tiem strēlniekiem, bet par ko atdeva igauņiem un leišiem? Ko? Nav jau tās lietas tik vienkāršas kā Tu te stāsti:) Būtu jau nu uzreiz teicis, ka Baltijas krievi ir kā starp dzirnakmeņiem - no vienas puses vietējie, no otras Krievijas krievi, kam jūs simtu gadu neesat vajadzīgi. Jums pat lāga savas baltrusu vēstures nav, tāpēc arī sevi morāli stutējat ar visādām sapelējušām vēstures pasaku drumslām:)

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 18:43

Oba-na!

Maz, maz. Nesavaks tadu daudzumu. Un jums vajadzetu zinat, ka kops 1721.g. si zeme pieder Krievijai. Ko vina atpirka no zviedriem. Un jusu milais Iljich to atdeva jums par to ka jusu senci labi pastradaja un palidzeja komunistiem tikt pie varas. Visu laiku sev jautaju, kapec te nav neviena piemenekla Leninam? Bet domaju ka viss ar laiku nostasies sava vieta un Krievija dabus savu territoriju atpakal. Kaut pec 100g. Un nav svarigi savaks parakstus vai ne. Taisniba celu atradis.

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 18:04

nagla

valodīgais, tu laikam gribi, lai latiešu valoda pazūd no zemes virsas?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! brauc uz Krieviju un izpaudies krieviski!

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 17:34

Vietējās ziņas