Cik jāmaksā par tualeti? 8

Šobrīd 0,16 lati bez pievienotās vērtības nodokļa (ar nodokli – 0,20 lati), bet ar 1.janvāri – 0,22 eiro. Tāda būs maksa par sabiedriskās tualetes apmeklējumu Gulbenē, Rīgas ielā 69a, ja šādu aprēķinu jaunajā valūtā apstiprinājuši novada domes deputāti.


Apspriežot šo jautājumu tautsaimniecības komitejas sēdē, izskanēja arī replika, vai tiešām sabiedriskās tualetes apmeklējuma cena ir jāizsaka centos jeb sīknaudā. Tika paskaidrots, ka pašvaldība ir “godīga eiro ieviesēja” un visas cenas no latiem uz eiro aprēķina precīzi un saskaņā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto metodiku.


Sabiedriskā maksas tualete, kas atrodas Rīgas ielā 69a, ir pieejama tikai tās darbalaikā – pirmdien no pulksten 10.00 līdz 16.00, nākamās četras dienas no pulksten 9.00 līdz 16.00, sestdien no pulksten 9.00 līdz 15.00, bet svētdienās tualetei ir brīvdiena. Naktī tās durvis ir slēgtas visas septiņas dienas nedēļā. Visādi citādi ikviens apmeklētājs var pārliecināties, ka šeit katram uz rokas tiek izsniegts neliels tualetes papīra gabaliņš. Var arī nomazgāt rokas ar silto ūdeni, ir pieejamas ziepes. Taču pēc roku mazgāšanas tās nožāvēt vai noslaucīt nekur nevar. Tualetes telpās ir tīrība un kārtība, bet kasiere, kā 12.novembrī pārliecinājās “Dzirkstele”, darbalaikā negarlaikojas, jo darbu apvieno ar filmu skatīšanos portatīvajā datorā.


Gulbenieši un viesi ne reizi vien pauduši sašutumu, ka pilsētā vienīgā sabiedriskā tualete, kas ir pieejamā vietā un ir atvērta visu diennakti, atrodas dzelzceļa stacijas teritorijā. Tā drīzāk ir ateja, nevis tualete. Ēka un dizains atbilst Staļina laikiem. Lai arī Jaunatnes parkā pirms vairākiem gadiem tika izveidota labiekārtota sabiedriskā tualete, taču tās durvis ir atvērtas tikai vasarā un tikai masu pasākumu laikā. Sabiedriskā tualete, kas pieejama visu laiku, ir arī Gulbenes jaunajā kapsētā vai, pareizāk sakot, aiz tās. Iedzīvotāji šādu izvietojumu uzskata par neērtu.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

****

tā arī ir ja ej uz pilsētu ar mazu bērnu tad nav kur viņupačurināt nemaz nerunājot ja vajag bērnma kakāt. tas ir murgs.

pirms 7 gadiem, 2013.11.14 16:03

Jā, tā ir problēma, kuru gadiem nevar Gulbenē atrisināt. Tāpēc, kad svētdienā esi pilsētā un savajagas izkārtoties, ir sajūta, ka dzīvojam sādžā. J;askrien krūmos! Citas izejas nav.

pirms 7 gadiem, 2013.11.14 17:15

Fui!

Ne velti pilsētā tik daudz vietu jau smird pēc tualetes, ka garām ejot, deguns jāspiež ciet!

pirms 7 gadiem, 2013.11.14 17:19

jo jo

Ja man vajag un nav kur,ko man darit?bikses taisit?atkal slikti apkartejiem!kamer sis jautajums nav sakartots pasvaldiba,tikmer es bez emocijam aiz stura.un es domaju,ka pilsetnieki aizbraucot uz laukiem ari tas lietas karto kur pagadas!

pirms 7 gadiem, 2013.11.14 19:13

Un ļoti liela problēma tikt tualetē ir arī tādā valsts iestādē, kā NVA, jo tur vienmēr ir durvis ciet un gaidot citreiz pietiekami garā rindā nav kur aiziet. Vismaz saviem klientiem jau nu varēja to nodrošināt!

pirms 7 gadiem, 2013.11.14 20:10

jo jo

Valsts iestadees pret apmekletajiem vispar cienas nav!un tualetes aizslegsana ir ari sava veida necienas izradisana!ta ir publiska telpa un pec manam domam sanitarajam mezglam ari vajadzetu but!!!un ta ir daudzas valsts iestades!sai problemai vajadzetu pieversties nopietnak!manuprat tas ir sava veida cienas aizskarsana,kura pec likuma ir sodama!bus laikam japiecura viniem sturi!!!

pirms 7 gadiem, 2013.11.15 04:13

lauciniece

Interesanti, vai dzelzceļa un autoostas darbinieki izmanto āra ateju? Ja nē, tad, acīmredzot, kaut kur iekštelpās ir normālas tualetes. Vai tiešām pasažieri (pārsvarā) nav pelnījuši vairāk cieņas?

pirms 7 gadiem, 2013.11.18 17:25

nu jā

gadijas but madona auto osta runajot par tualeti auto osta madoniešim gots un slava pat bagažu ir
kur atstat lai aizbrauc gulbenes vadoņi pieredzes apmaiņa vai pat uz balviem veiksmi jums.

pirms 6 gadiem, 2014.10.04 07:03

Vietējās ziņas