Cik maksā skolas pusdienas? 3

Pusdienas mūsu novada skolās izmaksā dažādi. Tās tiek piedāvātas par mazliet vairāk nekā 20 santīmiem līdz pat 80 santīmiem. "Dzirkstele" noskaidroja, ka daudzās skolās ir skolēni, kuri siltas pusdienas uz vietas skolā nemaz neēd.

Krišjāņa Valdemāra pamatskolā ir vienas no lētākajām pusdienām. Direktore Ērika Ivanova stāsta, ka skolai ir savs dārzs, kurā tiek izaudzēti dažādi dārzeņi, augļi, kā arī ogas, un tas ir liels atspaids, jo līdz ar to pusdienu izgatavošanas izmaksas ir zemākas.

 

"Piemēram, ogas mēs sasaldējam, jo skolai ir lielā saldētava, un tad ziemā tās izlietojam saldajam vai ķīselim. Ja bērnu vecākiem ir izaudzis, piemēram, ļoti daudz kartupeļu, gurķu vai biešu, tad viņi tos atved un iedot skolas kopgaldam," stāsta skolas direktore un norāda, ka viņu skolā pusdienas ēd visi skolēni.

 

Lētākas pusdienas nekā pagājušajā mācību gadā piedāvā, piemēram, Tirzas pamatskola. Pērn pusdienas skolā maksāja 70 santīmus, tad - 60 santīmus, bet šogad pusdienu cena ir vēl zemāka - 50 santīmi.

 

Stāķu pamatskolā laikraksts noskaidroja, ka pusdienas maksā 60 santīmi. Skolā paskaidroja, ka ir skolēni, kuri pusdieno pie kopgalda, citi izmanto izdevību iet uz kafejnīcu, kura atrodas netālu no skolas, un paēst arī tur. Skolēnu pusdienošana atkarīga arī no dienas režīma. Ja, piemēram, stundu ir mazāk, tad viņš nevis paēd skolā, bet maltīti ieturēt dodas mājās. Ir arī skolēni, kuri uz skolu ņem mājās sagatavotas pusdienas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

2vsk

2.vsk cenas ir mazākas nekā pagājušo gadu. bet bez 1ls tur iekšā iet nav jēgas

pirms 11 gadiem, 2009.09.28 22:23

..

2vsk ir ļoti pieņemamas cenas, jo porcijas ir lielas un ēdiens garšīgs :)

pirms 6 gadiem, 2013.12.05 09:50

Vietējās ziņas