Cik maksās pieslēgšanās jaunajam ūdensvadam?

Iedzīvotājiem lētāk būtu zemes rakšanas darbus pagalmā veikt pašiem
"Dzirksteles" lasītāji vaicā, cik maksās ģimenes mājai pieslēgšanās jaunizveidotajam maģistrālajam ūdensvadam un kanalizācijai Gulbenē. Vai varēs šo darbu veikt pašu spēkiem vai noteikti nāksies stāties līgumattiecībās ar kādu firmu, kas veiks šo darbu? Iedzīvotājus baida iespējamās izmaksas.

Gulbenes pilsētas galvenā arhitekte un būvvaldes vadītāja Daila Putniņa "Dzirkstelei" skaidro, ka katrs individuālais pieslēgums maģistrālajam ūdensvadam un kanalizācijai notiks saskaņā ar noteiktu kārtību, katram šādam pieslēgumam būs vajadzīga atsevišķa dokumentācija.

 

Noteikumi vēl nav zināmi

"Jāizņem tehniskie noteikumi, dodoties uz SIA "Alba". Jāsagatavo projekts. Kad dos būvatļauju, tad pateiksim, kas ko drīkst veikt. Pagaidām vēl nezinām, kādi būs šo maģistrālo tīklu apsaimniekotāja noteikumi. Iespējams, varēs iedzīvotāji zināmu darba daļu veikt paši. Bet, visticamāk, pieslēgšanās maģistrālajiem tīkliem varēs notikt tikai SIA "Alba" darbinieku klātbūtnē. Iedzīvotāji jau parasti nav kompetenti celtniecībā, viņi paši nevar izveidot pieslēgumu, uzlikt ūdens skaitītāju. "Alba" tiesīga prasīt, lai šo darbu veic kompetents speciālists," saka D.Putniņa.

 

Viņa uzsver, ka "nevar katrs, kam ienāk prātā, ņemt, rakt un slēgties klāt pilsētas maģistrālajam ūdensvadam un kanalizācijas sistēmai", kas ir pašvaldības īpašums.

 

Gulbenes pilsētas domes izpilddirektors Gvido Stucka "Dzirkstelei" saka, ka vēl paies vismaz gads, kamēr reāli varēs sākt domāt par pieslēgšanos pilsētas jaunajiem ūdensvada un kanalizācijas sistēmas atzariem. Tāpēc pagaidām nevar pateikt, cik tas reāli maksās, izveidojot konkrētu individuālo pieslēgumu. Visticamāk, vietā ir līdzība ar SIA "Lattelecom" sakaru tīklu pievilkšanu pie konkrētas mājas. Ja klients vēlas, būs, bet par to klients pats arī maksās.

 

Kā ir citās pilsētās?

Krāslavā un Balvos individuālie ūdensvada un kanalizācijas pieslēgumi nemaksā dārgāk par 200 līdz 600 latiem.

 

"Kā pašvaldība rūpējas par saviem iedzīvotājiem, tā ir," "Dzirkstelei" saka SIA "Krāslavas ūdens" valdes locekle Valentīna Kursīte.

 

Viņa bilst, ka pašvaldības pretimnākšana iedzīvotājiem ir atkarīga no tās finansēm, no kredītsaistību sloga. Piemēram, Krāslavā par individuālo pieslēgumu ūdensvadam un kanalizācijai iedzīvotāji maksā tikai savā privātīpašumā - no zemes robežas sarkanās līnijas.

 

"Tas ir atkarīgs no projekta. Katrā pilsētā tas ir citādāk," saka V.Kursīte.

 

Balvu pašvaldības aģentūras "San-tex" direktors Uldis Sprudzāns "Dzirksteli" informē, ka Balvos tiekot prasīts, lai individuālo pieslēgumu maģistrālajiem tīkliem veiktu uzņēmums, kas ir licencēts šiem darbiem. Ja tik vien jāpievelk vadi kā pie mājas loga vai zemes robežas sarkanās līnijas, tad prasības neesot tik stingras.

 

"Ja normāls vīrietis ir mājās, var būvēt pats. Mēs dodam tehniskos noteikumus. Pie pieslēguma nodošanas ekspluatācijā prasām, lai mājai ir ūdens skaitītājs uzlikts," saka U.Sprudzāns.

Ar Eiropas atbalstu

* Gulbenē paplašina ūdensvada un kanalizācijas tīklus par 6,1 miljonu latu; ar 1.decembri Sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais ūdensapgādes tarifs ir 0,68 lati par kubikmetru, kanalizācijas tarifs - 0,77 lati par kubikmetru (bez PVN).


* Balvos paplašina ūdensvadu un kanalizācijas tīklus par 3 miljoniem latu; pašvaldības apstiprinātais ūdensapgādes tarifs ir 0,43 lati par kubikmetru un kanalizācijai - 0,56 lati par kubikmetru (bez PVN).


* Krāslavā paplašina ūdensvada un kanalizācijas tīklus par 7,5 miljoniem latu; Sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais kanalizācijas tarifs ir 0,75 lati par kubikmetru un ūdens tarifs - 0,73 lati par kubikmetru (bez PVN).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas