Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cik pamatota ir pašvaldības dalība dažādās kapitālsabiedrībās?

Deputāti uzdevuši Gulbenes novada domes priekšsēdētājam Normundam Audzišam līdz 11.janvārim izveidot darba grupu, kura izvērtēs, cik lietderīga ir pašvaldības dalība dažādās kapitālsabiedrībās. Par to tika nobalsots 27.decembra domes sēdē.

Izvērtējums jāveic līdz 15.februārim un jāiesniedz apstiprināšanai domes sēdē. Darba grupai jāvadās pēc Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma.

Novada pašvaldības Administratīvi juridiskās nodaļas vadītāja Vita Kravale saka, ka kopš 2016.gada šāds izvērtējums nav veikts. Viņa skaidro, ka pašvaldība var piedalīties tikai pašas dibinātajās kapitālsabiedrībās vai tādās, kuras veic pašvaldības kompetencē esošas funkcijas. Tāpēc nav šaubu par SIA “Gulbenes nami”, SIA “Alba”, SIA “Gulbenes autobuss”, kuras simtprocentīgi pieder pašvaldībai un veic tās deleģētās funkcijas. Pašvaldībai šobrīd pieder arī 28,2 daļas 200 032 eiro vērtībā SIA “AP Kaudzītes”, 9 daļas 600 eiro vērtībā SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis”, 13 daļas 485 996 eiro vērtībā SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”.

V.Kravale zina teikt, ka Alūksnes novada domē pieņemts lēmums pārdot savas kapitāldaļas, kas pašvaldībai pieder SIA “AP Kaudzītes”, jo pašvaldības funkcijās ir pienākums organizēt atkritumu apsaimniekošanu, nevis to noglabāšanu. SIA “AP Kaudzītes” apsaimnieko Litenes atkritumu poligonu un nodarbojas tieši ar atkritumu noglabāšanu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas