Cik vēl ilgi divām Gulbenes novada pašvaldības kapitālsabiedrībām būs pagaidu vadība? 10

"Kāpēc izveidojusies tāda situācija, ka jaunajai Gulbenes novada vidusskolai direktora amata konkurs tiek izsludināts uzreiz ar pretendentu pieteikšanos līdz 18.maijam, bet SIA “Gulbenes nami” ir pagaidu vadītājs jau vairāk nekā divus mēnešus? Tāpat ir ar SIA “Albas” valdes locekli, kurš tika izvirzīts uz noteiktu laiku, bet nu jau otro gadu strādā (likums pagaidu valdes locekļiem pieļauj strādāt bez konkursa rīkošanas tikai vienu gadu). Sanāk, ka Gulbenes novadā amati paredzēti tikai konkrētiem ieceltiem indivīdiem?” “Dzirkstelei” jautā kāda lasītāja.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs “Dzirkstelei” saka – tuvākajās dienās tiks izsludināta pretendentu pieteikšanās uz SIA “Gulbenes nami” valdes locekļa amatu. Svarīgi esot izstrādāt precīzi formulētus kritērijus pretendentu atlasei, jo jaunais vadītājs stāsies daudzfunkcionāla uzņēmuma priekšgalā. Kā iepriekš “Dzirkstele” jau vairākkārt ir rakstījusi, SIA “Alba” tiks pievienota SIA “Gulbenes nami”. N.Audzišs saka, ka vadītāja amats būtu jāsaņem “ļoti zinošam, spēcīgam kandidātam”.

“Konkursu plānots izsludināt maija otrās nedēļas laikā. Konkurss uz SIA "Gulbenes nami" valdes locekļa amatu tiks uzsākts, kad komisijas, kas izraudzīsies piemērotāko kandidātu SIA "Gulbenes nami" valdes locekļa amatam, locekļu vairākums vienosies par konkursa nolikuma galīgās redakcijas saturu. Pastāvīga SIA "Gulbenes nami" valdes locekļa neesamība nekādā veidā nav pasliktinājusi SIA "Gulbenes nami" saimniecisko darbību, un ir nodrošināta kapitālsabiedrības nepārtraukta darbība. Laiks, kas pagājis no iepriekšējā SIA "Gulbenes nami" valdes locekļa pilnvaru izbeigšanas dienas līdz šim brīdim, ir ticis veltīts gan organizatorisku jautājumu risināšanai, gan konkursa nolikuma projekta izstrādei,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vecākā speciāliste Gunta Kalmane.

Runājot par SIA “Alba”, G.Kalmane skaidro - pagaidu valdes locekļa pilnvaru termiņš netika sasaistīts ar vienu gadu, bet gan ar nosacījumu, ka pagaidu valdes loceklis pilda amata pienākumus līdz brīdim, kad pašvaldības (kapitāla daļu turētāja) pārstāvis amatā ievēlē pagaidu valdes locekli vai citu kandidātu. “Tādējādi likumā noteiktais termiņš pagaidu valdes locekļa amata pienākumu veikšanai nav pārkāpts,” viņa akcentē, atsaucoties uz Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību likumu. G.Kalmane uzsver - sakarā ar šajā gadā plānoto SIA "Gulbenes nami" un SIA "Alba" reorganizāciju nav lietderīgi rīkot konkursu uz SIA “Alba” valdes locekļa amatu.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

aita

Kandidāts var būt tikai savējais, radinieks,draugs vai čekists, pārejam nav nozīmes.

pirms gada, 2020.05.05 16:24

aitai

Nu bet taču ejiet pieteikties! Parādiet, ka esat labākā kandidāte un nebūs ne radinieks, ne kas tur vēl.
Pat nepiesakās, bet runā.. Saprastu, ja vēl būtu liela konkurence no kā izvēlēties

pirms gada, 2020.05.05 16:59

Paulis

Vari iet pieteikties, Reinsone un Caunītis izsvītros, ja nebūsi viņiem jolāls. Nolikums ir sagatavots kādam personīgi, nevajag stāstīt tautai pasakas.

pirms gada, 2020.05.09 13:16

Ap - žē

loceklis locekļa galā, locekļu vairākums lokās ap locekļu mazākumu, u.t.t.;u.t.jopr.;kad jūs vienreiz pārstāsiet vairot tos locekļus.Vēl nēesiet aizrijušies*

pirms gada, 2020.05.05 16:26

aita

Ja tas tas tā nebūtu, amatos sēdētu profesionāļi,nebūtu izsaimniekošanas un tautas labklājibas līmenis būtu cits.

pirms gada, 2020.05.05 17:18

nujaaa

Ja profesionālis - tad noteikti ne korumpējams, tikai par valsti un līdzcilvēku labklājību domājošs.... ha, ha .
Un vispār , ko nozīmē profesionālis - kā vadītājs ( spējīgs organizēt, komplektēt komandu , ieinteresēts mācīties) vai kā savas nozares speciālists, bet vadītājs - 0!
Kāda velna pēc tad īstam profesionālim=vadītājam= speciālistam līst pašvaldības kantorī, kur esi ierobežots, kur tevi var gānīt vai pat ieslodzīt pagrabā (kā savu laik Tomasiņu).

pirms gada, 2020.05.05 18:06

ja

vai pagaidu locekliem ir ari vardi vai tikai pliki locekli...

pirms gada, 2020.05.05 17:32

santehniķis

Nu, varbūt amatu var piedāvāt kādai gultas biedrenei ar augstāko izglītību krānu uzskrūvēšanā?

pirms gada, 2020.05.05 19:22

Kurmis

Tu to par Paulu...

pirms gada, 2020.05.10 20:15

sams

Tajā laikā, kad visur dibināja padomes un valdes ar neskaitāmo locekļu skaitu , kuru algas noteica daudzos simtos un pat vairākos tūkstošu latu, es rakstīju un ieteicu Rīgas centrālajā tualetē nodibināt padomi ar priekšsēdētāja algu ap 5000 latu mēnesī un valdi ar priekšsēdētāja algu ap 3000 latu mēnesī. Protams, locekļiem nedaudz mazākas algas nosakot.
Ja atkritumu izgāztuvēs bija valdes un pat padomes (Getliņos), tad arī tualetēs varētu būt līdzīgi.

pirms gada, 2020.05.06 07:47

Vietējās ziņas