Cilvēkus satrauc braukšanas apstākļi 9

Portāla "www.dzirkstele.lv" lietotāji forumā jau pirms kāda laika uzsāka diskusiju par viņiem aktuālu un sāpīgu tēmu - par braukšanu pa ceļu Šķieneru virzienā.

Šis ceļš ir ļoti līkumains, arī tā asfaltsegums nav labākajā stāvoklī, un pārvietoties pa to diennakts tumšajā laikā ir apgrūtinoši. Tā kā tā ir piepilsēta, pa šo ceļu pārvietojas arī ne mazums gājēju un ne vienmēr viņiem ir atstarotāji, kas apgrūtina iespēju viņus laikus pamanīt. Iedzīvotāji, kas šo ceļu mēro diendienā, iesaka, ka tā malās vajadzētu izvietot atstarojošos signālstabiņus, tādējādi ļaujot autovadītājiem labāk orientēties uz ceļa.  

Būtu jāuzstāda arī uz svarīgākiem ceļiem

Sazinoties ar VAS "Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītāju Laimoni Aumeisteru, "Dzirkstele" uzzināja, ka signālstabiņu izvietojumu nosaka valstī noteikti standarti.

 

"Šis ceļš ir līkumains, tādēļ šeit būtu nepieciešams signālstabiņus uzstādīt biežāk nekā ik pēc 100 metriem, taču ar esošo finansējumu mēs to diemžēl nevaram atļauties. Pēc valsts standarta signālstabiņi būtu jāuzstāda arī uz svarīgākiem ceļiem, taču viss ir atkarīgs no finansējuma. Iepriekšējos gados signālstabiņi tika uzstādīti uz ceļa Smiltene - Gulbene, pēc standarta tas būtu jāizdara arī uz ceļa Gulbene - Balvi, taču mums šobrīd nav līdzekļu, lai to paveiktu. Domāju, ka ne šogad, ne nākamgad mēs to nevarēsim atļauties izdarīt," skaidro L.Aumeisters.

 

Mazāks finansējums

Runājot par šīgada budžetu, L.Aumeisters norāda, ka, apstiprinot valsts budžetu, šogad tika lemts autoceļiem samazināt finansējumu, tādēļ diez vai šogad mūsu novadā varēs veikt kādus lielākus remontdarbus uz ceļiem. Piešķirtais finansējums tiks izlietots ceļu ikdienas uzturēšanas darbiem.

 

Jautāts, vai sakarā ar ziemai neraksturīgajiem laika apstākļiem mūsu novadā ceļu uzturēšanā ir izdevies ietaupīt līdzekļus, L.Aumeisters atklāj, ka ietaupījums ir pavisam neliels - līdz 1.janvārim bija izlietots par 812 latiem mazāk, nekā esot bijis plānots izlietot. Taču jāņem vērā, ka ziemai raksturīgi laika apstākļi ir iestājušies tikai pašreiz un vēl nav zināms, kāda un cik gara izvērtīsies šī ziema.

 

Turpinās iesāktos projektus

L.Aumeisters piebilst, ka, protams, turpināšoties darbs pie jau iesāktajiem projektiem - pie ceļa, kas ved no Smiltenes šosejas caur Ranku Jaunpiebalgas virzienā, rekonstrukcijas darbiem, kā arī pie Rēzeknes ceļa rekonstrukcijas darbiem. Piebilstams gan, ka rekonstrukcijas darbi uz Rankas ceļa tika pārtraukti.

 

L.Aumeisters norāda, ka joprojām norisinās sarunas ar būvnieku par līguma laušanu, lai pēc tam varētu izsludināt jaunu iepirkuma konkursu un turpināt uzsāktos rekonstrukcijas darbus. Viņš cer, ka drīzumā šajā jautājumā izdosies rast risinājumu. Savukārt Rēzeknes ceļa rekonstrukcijai šobrīd tiekot gatavoti iepirkuma materiāli.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

AIZBRAUCIET UZ sTRADIEM,TAD REDZĒSIET,KAS IR SLIKTS CEĻŠ.

pirms 9 gadiem, 2012.01.24 09:52

lopez

ja neredz ceļu,tad japadoma vai vispar ir verts sēsties pie stures

pirms 9 gadiem, 2012.01.23 22:24

autobraucējs

Alūksnē ceļinieki ar plastmasas caurulēm kurām ir atstarojoša josla atsprauž ceļa malas un autobusu pieturvietas ,lai ziemā greiders redz ceļa malu vaiautobraucējs pieturas betona apmales malu.

pirms 9 gadiem, 2012.01.23 15:58

Bokalders

Nesen biju Igaunijā, braucu pa līkumotu ceļu, kur ceļa malās bija sasprausti kociņi, nokrāsoti ar atrstarojošu krāsu. Jāsaka, ka bija visai droši braukt, tā ka ne vienmēr visu izšķir finansējums, bet vajag nedaudz padomāt ar galvu.

pirms 9 gadiem, 2012.01.23 15:06

gulbenietis

normāls ceļš. vienīgi nākot no šķieneriem, te, pēdējā līkumā ir ļoti nepatīkams tas pampaks, ka bail karteri uzsist un sanāk krietni sabremzēties ieņemta'ātruma vietā.

pirms 9 gadiem, 2012.01.23 14:24

re: žanis

nemaz nesapņo..nevarēs uz sRanku aizbraukt...

pirms 9 gadiem, 2012.01.23 12:47

žanis

ei, kad uz Ranku varees aizbraukt pa "jauno" ceļu

pirms 9 gadiem, 2012.01.23 12:26

šķieneri

Vai tad novads nevar nosponsorēt šo pasākumu mūsu nabadzīgai VALSTIJ?

pirms 9 gadiem, 2012.01.23 11:43

Kraaga

Paldies Evitai Brokanei.Saprotu,ka nekas mums nesanaks.man intrese cikta uzsadisana varetu izmaksat?Tur pavisam nav daudz km,un ja pa 100m...Vai tiesam neko nevar iesakt?

pirms 9 gadiem, 2012.01.23 10:33

Vietējās ziņas