Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cīņā ar sniegu aicina iesaistīties iedzīvotājus 8

Uzņēmēji rāda piemēru, kā palīdzēt savai pilsētai
Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns ar "Dzirksteles" starpniecību aicina iedzīvotājus aktīvāk iesaistīties cīņā ar sniegu, jo pašvaldība viena pati bez gulbeniešu palīdzības nespēj tikt ar visu galā. Vairāk foto šeit.

Tāda ir pilsētas pārvaldes vadītāja atbilde uz iedzīvotāju pretenzijām par traucējošajiem sniega vaļņiem brauktuvju malās, kas apgrūtina ielas šķērsošanu un piekļuvi ēkām. Par to pirmdien arī "Dzirksteles" redakcijā atskanēja satraukti telefona zvani.  

"Mēs nespēsim iztīrīt pilsētas ielas tā, lai iedzīvotājiem pašiem nekas nebūtu jādara. Pie mājām pieguļošajā teritorijā, kur ir arī gājēju ietves, iedzīvotājiem ir pašiem jānodrošina tīrīšana. Tas ir jāsaprot," saka O.Lucāns.

 

Viņš arī skaidro, kāpēc pašvaldība gādā par daudzdzīvokļu māju masīvu piebraucamo ceļu attīrīšanu no sniega. "Tie ir ceļi uz pašvaldības zemes. Daudzdzīvokļu māju īpašumi beidzas pārsvarā līdz ar zaļo zonu. Pašvaldībai ir jānodrošina piekļūšana mājām. Savukārt tur, kur no sniega tiek iztīrīta māju īpašumu teritorija, maksa tiks iekasēta no māju apsaimniekošanas naudas," saka O.Lucāns. Pilsētas pārvaldes vadītājs skaidro, ka sniegu nākas stumt pāri privātajām zemēm, lai atstātu to malā, jo izvest visu sniegu pašvaldība finansiāli nav spējīga.

 

O.Lucāns atgādina, ka novada uzņēmēji Gulbenei un gulbeniešiem gadumijā uzdāvināja no sniega vaļņiem atbrīvotu Rīgas, daļēji arī Ābeļu un Ozolu ielu, uzskatāmi parādot, ka pašiem vien mums ir jārūpējas par savu pilsētu. Par to esam pateicību parādā 17 uzņēmējiem.

 

Gulbenes novada domes izpilddirektors Māris Danieks "Dzirksteli" informē, ka sniega izvešanu no Rīgas ielas Gulbenē 30.decembrī sponsorēja SIA "Datu apstrādes centrs", SIA "Rubate", SIA "Rufs", zemnieku saimniecība "Lācīši", SIA "Ušuru kūdra", SIA "Latime", SIA "Lift", zemnieku saimniecība "Laipas", SIA "Valpor", SIA "Latime", Vecgulbenes muižas īpašnieki, akciju sabiedrības "SEB banka" Gulbenes filiāle, zemnieku saimniecība "Silmalas", SIA "Vilibo", SIA "ZDZ", Gulbenes pilsētas pārvaldes Labiekārtošanas iestāde.

 

Sniega tīrīšanas talka noritēja no pulksten 20.00 līdz 4.00 bez pārtraukuma. Strādāja 16 tehnikas vienības un arī cilvēki ar lāpstām. No pilsētas uz nomalēm tika izvestas teju 200 sniega kravas.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Vai tad ZDZ ar deputātu netiek galā ar sagrābtiem darbiem vai grib vēl vairāk samaksu par savu monopldarbu pilsētā???

pirms 9 gadiem, 2011.01.09 09:19

Boņuks

Viļuk nesatraucies esmu bijis, arī mazās ielas ir tīras,ja savu pagalmu nevari iztīrīt līdz ielai tad cits tak Tev dibenu neslaucīs

pirms 9 gadiem, 2011.01.07 15:42

Vilis

Boņuk vai esi bijis tālāk par Rīgas ielu?

pirms 9 gadiem, 2011.01.07 09:32

Boņuks

Gulbīt vai esi bijis tālāk par savu kišlaku,nevienāpilsētā nav tik tīras ielas kā Gulbenē,paldies uzņēmējiem...

pirms 9 gadiem, 2011.01.06 18:27

skaisti- novads tik čuč uz lauriem, bet sniegu tagad aizvāks vienkāršā tauta - par velti.
Marasms- sniega talku ar rīkoja novada domei "tuvās" personas. Parastai tautai neviens pat vārdu nebilda. Nu, ja daži jau gatavojas pārmaiņām novadā....

pirms 9 gadiem, 2011.01.06 18:24

Gulbis

Ielas sašaurinājām sakot, ka ziemā jau izvedīsim visu sniegu un tas netraucēs, bet patiesībā izrādījās ka tā tāda papļāpāšana bijusi.
Dzirkstelei atkal uzdevums... :)

pirms 9 gadiem, 2011.01.06 16:25

I

Paldies uzņēmējiem !! Rezultāti acīmredzami.

pirms 9 gadiem, 2011.01.06 13:03

Pie domes iesnigušo mašīnu arī varētu aizvākt...

pirms 9 gadiem, 2011.01.05 15:37

Vietējās ziņas