Cīnās ar parādiem

Druvienā - algas izmaksātas, Litenē pārdos trīs zemes gabalus
Druvienas pagasts uz šo brīdi ir atrisinājis jautājumu par neizmaksātajām algām sava pagasta darbiniekiem. Savukārt, lai atrisinātu smago finansiālo situāciju Litenes pagastā, šonedēļ notiks trīs pagasta īpašumu, proti, zemes gabalu izsole.

Algām naudu atrod "Dzirkstele" jau rakstīja, ka Druvienas pagasta pārvaldes vadītājs pārvaldnieks Juris Graumanis finanšu komitejā oktobra sākumā novada domes deputātus informēja, ka pagasta darbinieki nav saņēmuši algas divus mēnešus. Pagastam nav nodokļu parādu, bet ir parāds darbiniekiem par divu mēnešu algām - apmēram 7000 latu. Bija samaksāts tikai sociālais nodoklis.

 

Novada domes finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Anna Pružinska toreiz norādīja, ka pagasts ir mazs, līdz ar to budžets arī ir mazs. Viņa ieteica mēģināt rast līdzekļus novada budžetā, lai varētu darbiniekiem izmaksāt algas.

Tagad J.Graumanis "Dzirkstelei" stāsta, ka darbiniekiem par šiem mēnešiem algas ir izmaksātas. Pašlaik gan vēl nav maksātas algas par kārtējo mēnesi, bet pagasta pārvaldes vadītājs cer, ka atradīsies nauda, lai izmaksātu arī šīs algas.

 

"Līdzekļus darbinieku algu izmaksai radām gan no sava budžeta, gan mūs nedaudz pabalstīja arī no novada domes," norāda J.Graumanis un piebilst, ka pagastā ir samazināti visi izdevumi, cik vien var.

 

"Ko var nedarīt, to nedarām, jo nav līdzekļu, lai kaut ko darītu. Arī dažas lietas, kuras vajadzēja izdarīt, nav darītas, lai tikai nebūtu izdevumu," saka J.Graumanis.


A.Pružinska atzīst, ka finansiālā situācija ir ļoti smaga. Viņa arī apstiprina, ka novads palīdzējis Druvienai ar algu izmaksu.

 

Varbūt izdosies

Litenes pagasts, lai izkļūtu ārā no smagās finansiālās situācijas, nolēmis izsolē pārdot trīs zemes gabalus. Viens zemes gabals ir mazliet lielāks par pieciem hektāriem, bet abi pārējie - vairāk nekā divus hektārus lieli. Litenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Lapiņš norāda, ka izsole notiks jau šonedēļ.

"Pretendentu iesniegumu pieņemšana beidzas šajās dienās. Zinu, ka interesenti ir," stāsta V.Lapiņš.


Viņš norāda, ka viens no zemes gabaliem atrodas stratēģiski labā vietā.

 

"Kādreiz šis zemes gabals bija rezervēts benzīntankam. Būtu labi, ja kāds uzņēmīgs cilvēks to nopirktu un gribētu sākt strādāt, piemēram, ierīkot to pašu benzīntanku, jo tas būtu ieguvums visiem iedzīvotājiem," saka V.Lapiņš un piebilst, ja arī izdosies zemes gabalus pārdot, pagasts miljonārs nebūs, bet varbūt ar kādu latu būs papildinājis savu kasi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas