Cīnās par eksistenci 51

Uzņēmēji lūdz aizliegt gadatirgu rīkošanu, jo tie viņiem nes lielus zaudējumus
Gulbenes novada dome šonedēļ ir saņēmusi vēstuli no pilsētas uzņēmējiem, kuri lūdz aizliegt gadatirgu rīkošanu, lai viņiem nebūtu jālikvidē savi uzņēmumi un jāstājas bezdarbniekos.

Gulbenes novada domes Attīstības un īpašumu nodaļa nodaļas vadītāja Saulcerīte Indričeva stāsta, ka Tautsaimniecības komitejas sēdē, kas notika ceturtdien, nolemts šo jautājumu skatīt nākamajā domes sēdē, kas notiks nākamceturtdien.

 

"Vēstuli ir parakstījuši vairāk nekā 20 uzņēmēji. Nolēmām, ka informēsim visus deputātus, lai visi izsaka savu viedokli un tad lemj. Novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa min`eja, ka tas, acīmredzot, ir signāls, ka situācija tiešām ir nopietna. Vai tie ir lielāki vai mazāk uzņēmēji, viņi visi kopīgi domā par nākotni, un tas ir vērtējams pozitīvi," saka S.Indričeva.

 

"Mēs sameklējām pilsētas domes kādreizējo lēmumu par gadatirgu rīkošanu astoņas reizes gadā noteiktos periodos un esam nolēmuši šo jautājumu kārtīgi izdiskutēt. Noteikti varu teikt, ka šis jautājums nav viennozīmīgi vērtējams, jo konkurence pastāv visur. Jaunnedēļ ir jāmēģina aprunāties ar cilvēkiem, kas ir parakstījuši šo vēstuli, ir jāizvērtē situācija, kāpēc šāda vēstule tapa, jāaprunājas arī ar tirgus organizatoriem. Es domāju, ka kaut kādu risinājumu var rast."

 

Rosina gadatirgus nerīkot tik bieži

SIA "Džanita" īpašniece Džaneta Priedeslaipa, kas ir parakstījusi vēstuli, laikrakstam atklāj, ka situācija ir diezgan nepatīkama.

 

"Cilvēki tiešām gaida, kad notiks gadatirgus, un jau labu laiku pie vietējiem uzņēmējiem nemaz nenāk iepirkties. Esam arī paši mēģinājuši tirgoties gadatirg`u, taču cilvēki zina, ka mēs esam vietējie, un iet garām, sakot, ka atnāks citā dienā. Protams, neviens neatnāk. Kādu nedēļu pirms un pēc tirgiem cilvēki pērkas ļoti slikti," secina DZ.Priedeslaipa.

 

"Gadatirgu varētu rīkot tikai pāris reizes gadā, bet ne jau katru mēnesi, es neko nesaku - lai jau cilvēkiem ir iespēja nopirkt arī kaut ko citu. Kādreiz jau neviens neiebilda pret gadatirgiem, bet šajā gadā cilvēku pirktspēja ir milzīgi kritusies. Arī mēs pārdotu lētāk, tāpat kā tas notiek uz tirgus, lai tikai paņem, ja tikai kāds ņemtu."

 

Arī uzņēmēja Jautrīte Rosne, kurai ir neliela bodīte uz tirgus un kura arī ir parakstījusi šo vēstuli, atzīst, ka vietējiem uzņēmējiem gadatirgus nes zaudējumus.

 

"Cilvēki, kas brauc tirgoties šurp no citām pilsētām gadatirgu laikā, ved tieši to pašu preci. Es tiešām atbalstītu, ja šurp brauktu amatnieki vai arī tirgotāji, kas vestu kaut ko pavisam citu. Pirktspēja šobrīd jau tāpat ir ļoti zema, tādēļ cilvēki kādu brīdi pirms tirgus pie mums neko nepērk."

 

Arī J.Rosne piekrīt, ka viņa nebūtu pretim, ja gadatirgus tiktu rīkots tikai pāris reizes gadā, nevis tik bieži, kā tas tiek darīts tagad.

 

"Esmu dzirdējusi, ka arī citās pilsētās uzņēmēji ir lūguši palīdzību domes vadībai un tā ir nākusi pretī uzņēmējiem - gadatirgus tiek rīkots retāk," saka uzņēmēja.

 

Vajadzētu ierobežot svešo uzņēmēju ienākšanu

Pārtikas veikala "Zīle" vadītāja Vizma Bērtiņa uzskata, ka gadatirgu aizliegšana nebūtu pareizākais variants.

 

"Protams, arī mums pašiem neiet spīdoši, bet, manuprāt, cilvēkiem pašiem ir jāizvēlas. Protams, es piekrītu, ka novada domei būtu jāpiedomā un jārod kādi risinājumi, kā varētu stimulēt savējos uzņēmējus," uzskata V.Bērtiņa.

 

Viņa arī piebilst, ka daudz svarīgāk būtu ierobežot svešo uzņēmēju ienākšanai mūsu pilsētā, dodot priekšroku savējiem, jo pašreiz mūsu pašu veikalniekus pilsētā var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 51

AKA3333333

Drosi vien esi O.Adamovicas laba draudzene ja ta par vinu fano.Tikai nez kadu dziesmu Tu dziedasi ja gadatirgus laika degs Tava maja un ugunsdzeseji nevares piebraukt?(Protams ja Tu dzivo uz Vidus ielas,bet nevis tikai taisi reklamu Adamoviciem).

pirms 11 gadiem, 2009.10.27 10:33

3333333

es parlasiju visus komentarus un no tautas esu soka, ka mes skaisti visus makam aprunat, ka valsts ieredni smaukli , ka adamovici ir smaukli, uznemeji ir smaukli. bet kas atiecas par gadatirgus rikosanu o.adamovica ir malacis jo vina mak tikt gala ar beskaunigiem tirgoniem!!! es dzivoju uz vidus ielas un noskatos ka sia kalmes apkopeja vienmer istira visu ielu tik tiri , ka lidz gadatirgus iela nebija tada tiriba. man pasai loti patik gadatirgus.

pirms 11 gadiem, 2009.10.26 21:47

Ex libris

Tos lupatu tirgus sen vajadzēja slēgt. Es saprastu, ja šajos gadatirgos dažādi amatnieki un zemnieki tirgotu savu preci, tad tā būtu atbalstāma lieta, bet ne jau vienas vienīgi lupatas. Tas vairs nav nekāds gadatirgus!!! Šie tirgi izvērtušiess līdzīgi tam, kas notiek Viļānos, kur vismaz reizi mēnesī sabrauc lupatu tirgotāji un tad tiek noslēgta ne tikai viena, bet vairākas ielas. Tur ir ko redzēt!!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.25 10:21

Nu ,cienījamās tirgus sievas!Kāpēc tad neprasat tos čekus par vietām?Pēc tam pašas sūkstaties par nesamaksātiem nodokļiem?Pašas jau ar nekad čekus nesitat!Kādi izīrētāji,tādi īrnieki!Kurš nu kuru pārspēs bezkaunībā.Adamovičus gan būs grūti pārspēt.Viņu biznesa moto jau ir tāds visai famīlijai!Varbūt tagad kas mainīsies,kad nauda īsti nevienam no gaisa nebirst.Tagad jāprot arī nopelnīt.Katrā ziņā viņiem neko labu nenovēlu!

pirms 11 gadiem, 2009.10.24 10:11

Adomovičiem butu jamaksa vietejiem iedzivotajiem par sagadatajam neertibam,bet vini visu naudu ieliek sava kabata.Alkatīgie un nepiebarojamie.

pirms 11 gadiem, 2009.10.23 00:02

Visi skaļi sauc par brīvo tirdzniecību, bet vai kāds ir dzirdējis arī tādu vārdu kā protekcionisms, kur tiek veikti dažādi pasākumi, lai aizsargātu vietējos no konkurences. Tas gan domāts valstiskā līmenī, bet kāpēc gan krīzes situācijā to neizmantot pilsētas mērogā??Gulbenieši malāči....Tikai nepiekrītu tam, ka tirgus jāaizliedz pavisam, bet pāris reizes gadā pilnīgi pietiktu

pirms 11 gadiem, 2009.10.22 18:38

zinātnieks

Ko Jūs gribat, cik tad jūs lielu izvēli gribat.Es domāju ,ka Tirgus tas ir tiggus, nepatīk nenāc !!! Bet par gadatirgu, atsauksmes ir drausmīgas, tie Adamoviči, ir pēdējie plēsēji. , K2 metru prasa 2LS, bet kaut reizi būtu atnesusi čeku, kur būtu uzrādīts,ka maksā nodokļus. Cik es zinu zeme pieder domei .Kāpēc dome nenāk pati vākt naudu (vaitad nevajag)?, bet uztic Adamovičiem,kura pati labākā šmaukle...padomājiet.

pirms 11 gadiem, 2009.10.22 18:09

Ciemiņš

Es biju ciemos pie kāda Vidus ielas iedzīvotāja un man visu dienu bija jāskatās uz pārdeveju kura curāja un nepartraukti pipeja...pie manu draugu majas, kad mes aizradijam , mums nikni atcerta ka par 1m maksaa 2ls un varot dariit ko grib .....

pirms 11 gadiem, 2009.10.21 17:55

lai jau :D

Lai jau ir tie Gadatirgi....kaut vai katru 6dienu :D bet lai pilsētai arī kads labums tiek no ta... nevis tikai trakajiem Adamoviciem :D

pirms 11 gadiem, 2009.10.21 17:52

Krievs

Ja taisītu Zemnieku gadatirgu, tad jau Elvi veikals atteiktos no Adamovičiem :D:D:D:D:D
Viņiem jau vienalga ir par citiem ka tik paši var lielāku piķi kabatā iebāst...

pirms 11 gadiem, 2009.10.21 15:59

kapec ir vajadzigi lupatu gadatirgi... Gulbene var nopirkt pietiekami labas lupatas un ja nav pa tavam pratam tad ar kadu tirgus tanti var sarunat uz pasuutijuma lai atved..... un ja vispar nepatik Gulbene iepirkties tad brauc uz LIELPILSETU perc.....VAJAG BIEZAK GADATIRGUS AR ZEMNIEKIEKU PRODUKTIEM, kur tirgo kocinjus stadus darzesnus galas visadas..... uttt

pirms 11 gadiem, 2009.10.21 15:57

0 . o

tak ko jus te ap***t Gulbenes biznesmenus vini pelna naudu ka mak lai nebutu japmet majas un jatriecas uz arzemem....
Manuprat gadatirgus ar drebem vareeja rikot kadas 4ras reizes gada starp sezonam....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
un biezak buutu taisijusi gadatirgus lauksaimniecibu saistitus.... ?

pirms 11 gadiem, 2009.10.21 15:53

ja jaa

tak ja nepatiikt tirgus varianta preces brauciet uz pasaules malu un perkiet kko labaku... bet ir cilveki kam nav naudas tik daudz lai vareetu aizbraukt(Rigu un Valmieru) un nopirkt tapeec labak izvelas aiziet un nopirkt tirgu... un ja ir laba pardeveja vienmer kadu latu jau nolaidiis....

pirms 11 gadiem, 2009.10.21 15:49

Spice

Muļķe, kurš tad grib LABU uzvalku par Ls 20.00! Tikai to labo preču nav..... Arī gaume mūsu tirgoņiem ir dranķīga. Kāpēc tad citās pilsētās ir kvalitatīvākas preces??? Vai tad viņiem nav tādi paši izdevumi ( kā te SIKA min) ???

pirms 11 gadiem, 2009.10.21 15:32

sika

atbildot-jā.tu jau gan zini,cik nodokļos maksā.esmu gra'matvede unredzu cik tirgota'jas maksa algas un attiecigi nodoklos,cik maksā tirdz.vieta.pamēģīniet paši lielie runātāji,vakar biju iegājusi-jau divas vietas atbri'vojās.gribat labu uzvalku un par 20 latiem?

pirms 11 gadiem, 2009.10.21 09:53

ita

Kautkas traks!Es tiešam ceru uz domnieku veselo saprātu un objektivitāti šitajā sūnu ciemā.

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 22:26

gatis

Gulbene - ir atpalikuša pilseta Visas jomas ..

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 21:48

pirceja...

nu cenas par vietam fantastiskas apmeram 1m-2.00ls...,

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 20:43

Gadatirgu jau var rīkot.Bet Gulbenē nav atbilstošas vieta priekš tā.
Par godu tirgum nav jāslēdz pilsētas iela.Tad ir jāizveido atbilstošs laukums gan priekš tirgotājiem, gan arī priekš tiem kas apmeklē tirgu, lai var novietot normāli savu auto.

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 15:38

Komentārs no TVNET

Vai tie, kas aizstāv gadatirgus, ir aizdomājušies par vārda GADATIRGUS nozīmi? Tas nav ne mēneštirgus, ne nedēļtirgus. Bet tagad zem vārda GADATIRGUS tiek pabāztas apkašā jebkādas pārdošanas ārpus veikala telpām. Situācija nav normāla. Es saprotu - svētku tirdziņi - Jāņi, Lieldienas un Ziemassvētki un viss. Biežākas tirgošanās uz atvieglotiem nosacījumiem ir negodīga konkurence. Veikaliem ir savs tēls jāuztur katru dienu, jābūt atvērtiem, jāpiedāvā plaša izvēle, bet tirgotājs ierodas pāris reizes mēnesī, piedāvā pāris lētākus produktus, tādējādi pazeminās pirktspēja šiem produktiem veikalā. Bet tam ielas tirgotājam jau nerūp nākamā diena., nerūp klienta noturēšana, reklāma, nerūp likumi, plānošana, iepirkšana, viņam nav jānodrošina izvlēles iespējas(20 dažādi sieri nevis 1 vai 2). Ielas tirgotāji Latvijā dzīvo no tā, ka daļa tautas uzskata, ka neveikalā pirktā prece būs "savējā", "ekoloģikā", "lētākā" utt, bet neviens neliek šos faktus ielas tirgotājam pierādīt. Tur ir tā bēda. Visiem vajag, lai tas lielveikals ir, lai tur ir akcijas un mega lielie iepakojumi, izdevīgāki piedāvājumi... un tāp;ec lielveikals arī ir - atvērts gan svētkos, gan darba dienās, lojāls pret savu patērētāju, bet gatatirgus kioska īpašnieks šodien ir, bet rīt viņa nav.
Šī situācija ir kā ģimenēs ar svētdienas vecmāmiņu, ko bērni vērtē augstāk un mīl vairāk par vecākiem, jo svētdienas ir foršas un vecmāmiņa brauc ar gardumiem un neko par to neprasa pretī. Bet tiek aizmirsts, ka ir arī citas dienas un tiek aizmirsts, kas šīs parastās dienas piepilda.

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 15:07

Vietējās ziņas