Cīnās par "Skrīveru Gotiņas" preču zīmi 7

"Skrīveru saldumu" īpašniece Iveta Audziša saņēmusi Skrīveru novada domes atbalstu un vērsusies Patentu valdē ar lūgumu reģistrēt preču zīmi "Skrīveru Gotiņa". Kapēc?

Portāls www.diena.lv informē, ka pēc gadiem ilgušas klusēšanas darbību atsācis Skrīveru Pārtikas kombināts (SPK). Tā tagadējais īpašnieks Aigars Lūsis cer atjaunot leģendārās rūpnīcas vārdu un atsākt saldumu ražošanu. Nosaukumu "Skrīveru Gotiņa" izmanto arī uzņēmums Skrīveru saldumi, kurš arīdzan izveidots Skrīveros 2005. gadā, gadu pēc SPK darbības pārtraukšanas.

"Vārdu salikums Skrīveru Gotiņa nedrīkst piederēt nevienam citam," pret Skrīveru saldumu vēlmi reģistrēt šādu preču zīmi iebilst A. Lūsis, kurš solās cīnīties, lai tas nenotiktu.

Portāls vēstī, ka "Skrīveru saldumu" pārstāvji atteikušies sniegt skaidrojumu par izveidojušos situāciju. I. Audziša vienīgi e-pastā atsūtīja vēstuli, kur izklāsta "patiesību par Skrīveru Gotiņu".

"Skrīveru saldumu" īpašniece norāda, ka konfektes Gotiņa recepte nāk no tās ražošanas pirmsākumiem - "vārīta no svaiga piena, un šī recepte ir spēkā uzņēmumā Skrīveru saldumi".

Vēstulē tiek atgādināts, ka uzņēmums Skrīveru saldumi Skrīveros dibināts 2005. gadā, jo gadu iepriekš SPK pārtrauca darbību, atlaižot visus darbiniekus. Uzzinot šo faktu, SIA"Dimdiņi" īpašnieki Iveta un Normunds Audziši, kuriem jau ir gotiņkonfekšu ražotne Lizumā, nolēma paplašināt ražošanu un izveidot uzņēmumu Skrīveros, pieņemot darbā bijušos SPK darbiniekus. Ražotne tika ierīkota, izremontējot bijušās pienotavas un siera ražotnes ēkas.

"Cilvēki būtu sen izklīduši, meklējot jaunas darba iespējas, un Skrīveri būtu zaudējuši konfekšu Gotiņa ražošanas vietas statusu, ja uzņēmums Skrīveru saldumi nebūtu tik ātri reaģējis, izveidojis un atjaunojis ražošanu tieši Skrīveros, nezaudējot pašu lielāko vērtību - profesionālus cilvēkus, šī aroda pratējus," teikts Ivetas un Normunda Audzišu e-vēstulē.

Viņi arī norāda, ka no 2005. gada tiek ražota konfekte ar nosaukumu "Skrīveru Gotiņa", bet līdz 2004. gadam ražošanā tika lietots nosaukums "Piena konfekte" - Konfekte "Gotiņa".


Pievieno komentāru

Komentāri 7

sapratne

Audziši turaties,Jums taisnība un panākumi.

pirms 7 gadiem, 2014.04.02 13:47

No skrīveriem

Koks ar diviem galiem!
Lai veicas Skrīveru Gotiņai!

pirms 7 gadiem, 2014.04.02 14:25

Leina

Lūsis, kā jau kaķis-plēsējs, tagad tik uz lielā kumosa dalīšanu un rīšanu!!! Kur tad bija visi lielie mantojuma glabātāji, kad tas uzņēmums gāja uz grunti?! Es tikai par Ivetu un Normundu, lai viņiem pietiek spēka turēties pretī kārtējiem valsts likumu un cilvēku stulbumiem!!!!

pirms 7 gadiem, 2014.04.02 17:16

arī skrīvers

Skrīveru Kombināts nekad uz grunti nav gājis, bet tikai uz laiku pātrauca ražot
, un to izmantoja Lizumnieki ,atskrienot uz Skrīveriem , lai uz kombināta lauriem pelnītu naudu un tik ražotu konfektes no sojas pulveriem , kuras ne klāt nestāv kombināta gotiņām. Kurš tad te ir plēsējs?

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 00:20

Eks

Kāpēc toreiz gotiņas nevarēja sākt ražot ar Lizuma vārdu arī Skrīveros?
Latvijā atpazina gan vienas, gan otras. Coca cola ir Coca cola gan ASV, gan Ķīnā, neatkarīgi, kur to ražo. Vai Ķelmēnu saimnieks atverot ražotni, piemēram, Skrīveros, vairs savu maizi nesauktu par Ķelmēnu?

pirms 7 gadiem, 2014.04.02 21:51

Inese

Es tikai zinu, ka Skrīveru Gotiņa, kas ražota Skrīveru Saldumos ir pati gardākā! Esmu garšojusi , gan vienu, gan otru! Biju ekskursijā, zinu, ka viņi ražo no īsta piena! Turās Skrīveru Saldumi!

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 08:54

Kolekcionārs

Kolekcionēju gotiņu papīriņus jau no 1981. gada. Nekad pirms tam Pārtikas kombināts, šo konfekti nav saucis par Skrīveru Gotiņu, tikai no 2005.gada parādijās nosaukums uz konfektes papīriņa - Skrīveru Gotiņa, ko ražoja Skrīveru saldumi.

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 09:32

Vietējās ziņas