Cītīgi strādā pie Valdorfskolas atvēršanas Druvienā 2

Gulbenes novada deputāti apstiprināšanai 25.aprīļa domes sēdē faktiski virza ideju par Valdorfskolas filiāles izveidi Druvienā, kaut gan ar pašvaldību runa ir tikai par telpu nomu.

17.aprīļa tautsaimniecības komitejas sēdē konceptuāli atbalstīts, ka Rūdolfa Šteinera skolas biedrībai (no Rīgas) Druvienas pilī (adrese - “Pamatskola”) tiks iznomātas četras nedzīvojamās telpas 47,4 kvadrātmetru platībā. Tur laika posmam no 1.jūlija līdz 2020.gada 30.jūnijam tiks veidota Valdorfskolas filiāle. Sākotnēji paredzētā nomas maksa ir 2,02 eiro par kvadrātmetru bez PVN, taču biedrība rosinājusi pašvaldību vēl samazināt šo maksu - “Dzirksteli” informē biedrības pārstāve Rūta Avota.

Jau rakstījām, ka 13.aprīlī Druvienā notika iepazīšanās seminārs, kurā varēja uzzināt visu par Valdorfskolas būtību un tās filiāles veidošanu pagastā. Īpaši gaidīti bija 2019./2020.gada pirmklasnieki un viņu vecāki, kuri plāno izvēlēties apmācību Valdorfskolā.
“Interese bija, bet neliela. Mācību uzsākšanai 1.klasē šobrīd ir pieteikti 4 bērni. Mūsu uzstādījums bija, ka vajadzētu būt vismaz 6 bērniem. Tā ka mēs turpināsim organizēt seminārus un stāstīt iedzīvotājiem par šīs skolas piedāvājumu,” saka R.Avota.

Esot cerība, ka eksperimentālais mācību gads skolā tomēr tiks uzsākts.

“Valdorfskolas izveide Druvienā ir pašu vietējo cilvēku iniciatīva. Ļoti gribas to atbalstīt. Druviena ir īpaša,” saka R.Avota.

Viņa arī skaidro, ka Druvienā sākumā ir paredzēts veidot Rīgas Pārdaugavas Valdorfskolas filiāli. Ja darbs sekmēsies, ar laiku Druvienā varētu tapt patstāvīga Valdorfskola. Šobrīd veidojamā filiāle Druvienā būs privāta iestāde. Vecāku līdzmaksājums par katru bērnu mēnesī būs 30 eiro (nevis 250 eiro – kā tas ir parasti šādās privātskolās), neskaitot ēdināšanas un ceļa izdevumus.

Fakti
◆ Rūdolfa Šteinera skolas biedrība ir reģistrēta 2015.gadā ar mērķi izveidot izglītības iestādes, kas balstītas uz Valdorfpedagoģijas principiem – liecina “Lursoft” dati. Biedrības izpildinstitūcijā ir trīs personas, bet 49 gadus vecā Maira Tone ir vienīgā ar tiesībām pārstāvēt biedrību atsevišķi. Nav informācijas par to, ka biedrība būtu nodokļu maksātāja valsts budžetā.

◆ Pasaulē šobrīd ir vairāki simti Valdorfskolu. Rīgā – divas ar pašvaldības finansējumu, bet Ādažos ir Brīvā Valdorfa skola – privāta vidusskola.

◆ Valdorfapedagoģijas pamatlicējs ir vācietis Rūdolfs Jozefs Lorencs Šteiners (1861-1925). Šī pedagoģija ir balstīta uz antropozofiju. Skolas dibinātājs antropozofiju definēja kā “gara zinātni”.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

es

Es tikai par šādām skolām, un cerams, ka drīzumā Gulbenē kas līdzīgs izveidosies!!!!!!

pirms 2 gadiem, 2019.04.23 11:43

egle

Tas ir brīnišķīgi.Lai izdodas. Es arī tikai un vienīgi par šādām skolām, kurā domā kā palīdzēt bērnam

pirms 2 gadiem, 2019.04.23 14:14

Vietējās ziņas