Civilo aizsardzības komisiju mācības “Pilskalns 2020” notiks arī Gulbenē 2

Septembrī Balvos, Valmierā, Cēsīs, Gulbenē un Ogrē Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību ciklā “Namejs 2020” notiek pašvaldību civilās aizsardzības komisiju mācības “Pilskalns 2020”, gatavojoties Zemessardzes lauka taktiskajam vingrinājumam “Zobens 2020”. Par to informē Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Informācijas daļa.

Pašvaldības sadarbības teritoriju civilās aizsardzības mācības organizē Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, un to mērķis ir veicināt atbildīgo institūciju izpratni par rīcību apdraudējuma gadījumā.

Mācību laikā tiks izspēlētas situācijas, kurās civilās aizsardzības komisijām jānovērtē, jānovērš riski un jānosaka reaģēšanas plāns, lai nodrošinātu sabiedrību ar pamatvajadzībām konvencionāla konflikta gadījumā.

26. augustā Ministru kabinets apstiprināja Valsts civilās aizsardzības plānu, kas cita starpā paredz noteikt civilās aizsardzības sistēmas darbību gadījumos, ja noticis militārs iebrukums vai sācies karš. Tā kā civilās aizsardzība sistēma ir visaptverošās valsts aizsardzības koncepcijas sastāvdaļa, lai to sekmīgi ieviestu, ir nepieciešama valsts pārvaldes iestāžu un pašvaldību sadarbība vienotas izpratnes veidošanai. Tāpēc aizsardzības nozares un pašvaldību kopēju mācību rīkošana ir būtisks solis Valsts civilās aizsardzības plāna ieviešanā.

Jau ziņots, no 15. augusta līdz 4. oktobrim, visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls “Namejs 2020”, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Militāro mācību ciklā “Namejs 2020” vienotā scenārijā apvienotas Nacionālo bruņoto spēku vienību lauka taktiskās mācības – Mācību vadības pavēlniecības mācības “Wise Adder”, Nodrošinājuma pavēlniecības mācības “LOGEX/RSOMEX”, Jūras spēku mācības “Flotex”, Zemessardzes brigāžu mācības “Zobens”, Štāba bataljona mācības “Zibens”, Gaisa spēku mācības “Gaisa dūre”, Militārās policijas mācības “Kodols” un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārās mācības “Sudraba bulta”.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas