COVID-19 apstiprināts valsts iestādē Gulbenē strādājošajam, inficēšanās avots nav noteikts 13

Gulbenes novadā saslimušo skaits ar COVID-19 joprojām ir astoņi, pēdējā diennaktī nav reģistrēti jauni gadījumi. Jau rakstījām, ka Gulbenes novadā saistībā ar reģistrētajiem COVID-19 slimniekiem tiek izdalīti divi atsevišķi gadījumi. Viens – ģimenes gadījums, kur saslimuši vairāki cilvēki un iespējamais iemesls – ceļošana. Veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, tika noteiktas kontaktpersonas, organizēta papildus testu veikšana kontaktpersonām un tika noteikti papildus pozitīvi gadījumi.

Otrs gadījums, kā noskaidroja "Dzirkstele”, un to šodien arī apstiprina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja, vīruss ir konstatēts valsts iestādes darbiniekam. I.Arāja konkrēti nenosauc, kas tā par iestādi, bet “Dzirksteles” rīcībā ir informācija, ka šī iestāde ir Valsts darba inspekcija un saslimusī ir šīs iestādes biroja darbiniece. Interesējoties, vai arī šajā gadījumā inficēšanās notikusi ārzemēs, I.Arāja to neapstiprina: “Šajā gadījumā infekcijas avots joprojām nav noteikts.” Viņa apstiprina, ka kontaktpersonas ir apzinātas un šobrīd atrodas izolācijā. I.Arāja papildu informāciju par šo saslimšanas gadījumu, ja tāda būs, sola sniegt tuvākajās dienās. I.Arāja pašu drošībai iesaka veikt analīzes arī citu iestāžu darbiniekiem, kuru darbavietas ir tajās pašās ēkās Gulbenē, kur atrodas Valsts darba inspekcija.

SPKC atgādina, ka COVID-19 profilakses pasākumi ir līdzīgi kā citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām: bieži jāmazgā rokas, īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi, klepojot un šķaudot, jāizmanto vienreiz lietojamās salvetes un pēc tam jānomazgā rokas. Saskaņā ar pašreizējām zināšanām COVID-19 slimības klīniskās pazīmes un simptomi ietver drudzi, klepu un apgrūtinātu elpošanu. Viena no COVID-19 saslimšanas pazīmēm ir sauss klepus. Ja parādās saslimšanas pazīmes, nepieciešams sazināties ar ģimenes ārstu un kopēji izvērtēt riskus. Iespējams, pacients pieder kādai no riska grupām vai bijis ārzemēs, vai kontaktējies ar kādu saslimušo. Pārrunājot vairākus jautājumus ar ģimenes ārstu, ārsts izvērtēs un nozīmēs turpmāko izmeklējumu un ārstēšanas gaitu. COVID-19 infekciju izraisošais koronavīruss izplatās: tieši kontaktējoties ar inficētu personu, ar sīkiem pilieniem, kas rodas inficētajai personai runājot, šķaudot vai klepojot; netieša kontakta ceļā, pieskaroties virsmām un priekšmetiem, kas piesārņoti ar elpceļu izdalījumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Karmai

Tur tak skaidri rakstīts,ka Valsts darba inspekcijā.

pirms gada, 2020.07.28 17:49

To tak saprot tikai tie, kas māk lasīt...

pirms gada, 2020.07.28 17:52

ccc

Gulbenē ir divas vietas, kur atrodas VDI (Ozolu iela 2a un Ābeļu iela 8)

pirms gada, 2020.07.28 17:52

to ccc

Divu vietu nav un nevar būt,no kurienes tādas ziņas?

pirms gada, 2020.07.28 18:12

Nu ja...

Visuzinoša Dzirkstele- par kuru adresi iet runa?

pirms gada, 2020.07.28 17:54

ccc

Aizej apskaties (Ozolu ielā 2a - Gulbenes sektors; Ābeļu 8 - konsultatīvais centrs - blakus Dzirkstelei)

pirms gada, 2020.07.28 18:21

to ccc

tās ir 2 dažādas iestādes

pirms gada, 2020.07.28 20:39

spītniece

Kā ir ar tiem taksistiem, kas tos čigānus uz nākotnes Top vadā? Vai tie arī ir pašizolācijā? Un tā šoferīša māti, kas ēdināšanas uzņēmumā uz Brīvības ielas strādāja? Vai arī viņa ir pašizoācijā? Drīz mēs Rīgu panāksim..

pirms gada, 2020.07.28 19:32

Ačgāni

Kapēc nesāk ar slimo ierobežošanu, bet gan ar veselo.

pirms gada, 2020.07.28 19:49

Vietējās ziņas