COVID-19 nodaļa ir izvietota bijušajā Balvu slimnīcas infekciju nodaļas ēkā 5

“Esam nonākuši līdz punktam, kad reālā situācija lika rīkoties nekavējoties un lēmums par COVID-19 nodaļas atvēršanu kļuva par realitāti. Ik dienu palielinoties COVID-19 saslimstībai Latvijā, kad būtiski palielinās arī slimnīcās ievietoto pacientu skaits, līdztekus ikdienas nodaļu darbam arī mēs plānojām un gatavojāmies šai ārkārtējai situācijai, ja vajadzētu uzņemt COVID-19 pacientus,” saka SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” izpilddirektores pienākumu izpildītāja Lana Upīte. Viņa stāsta, ka līdztekus COVID-19 nodaļām Rēzeknes un Valmieras slimnīcās, kas arī ir piepildītas, tagad šāda nodaļa ir arī Balvos. “Taču mēs esam nedaudz privileģētākā situācijā, jo mums ir atsevišķa ēka, kurā atvērtas 15 gultas vietas, un tas ļauj pašu Balvu slimnīcas ēku ar pārējo slimību nodaļām paturēt brīvu no COVID-19 pacientiem,” uzsver L.Upīte.

COVID-19 nodaļa ir izvietota bijušajā Balvu slimnīcas infekciju nodaļas ēkā, kura nesen ne vien ir ieguvusi skaistu ārējo vizuālo tēlu, bet arī izremontētas iekštelpas, remontam novirzot 140 tūkstošus eiro. Papildus katrai palātai ir pievadīts skābeklis, iegādātas neinvazīvās elpināšanas iekārtas, pacientu monitori un vēl cits nepieciešamais aprīkojums apmēram 70 000 eiro vērtībā. “Esam darījuši visu, lai pacienti ne vien justos droši, bet arī tiktu aprūpēti un būtu nodrošināta atbilstoša ārstēšana,” norāda L.Upīte.

Par individuālo aizsardzības līdzekļu nodrošinājumu L.Upīte saka, ka personāls ir drošībā un papildu piesardzības pasākumi ir ievēroti.

“COVID-19 nodaļas pacienti ir tie paši cilvēki mums apkārt, un šo pacientu vidū jebkurā mirklī var būt ikviens no mums, tādēļ vēlams šo nodaļu neuztvert kā baiļu un negāciju telpu, bet gan izprast un zināt, ka vienīgā atšķirība ir tā, ka šī nodaļa atrodas paaugstināta riska apstākļos, bet, esot tai blakus vai ejot garām, nekas slikts ar mums notikt nevar. Līdz ar to nav pamata bailēm tagad doties uz Balvu slimnīcu – ja ir nepieciešama kāda cita ārstēšana vai ir akūta nepieciešamība vērsties Balvu slimnīcas uzņemšanas nodaļā, tad neatliekam to, jo slimības negaidīs. Lai mums kopā izdodas nosargāt sevi un savus līdzcilvēkus un lai veselības sistēmai būtu spēks nodrošināt palīdzību mums visiem, kad tas būs nepieciešams!” uzsver L.Upīte.


Pievieno komentāru

Komentāri 5

Novērotājs

Raksts literārs un papīrs jau panes visu...
Frāze“Esam darījuši visu, lai pacienti ne vien justos droši, bet arī tiktu aprūpēti un būtu nodrošināta atbilstoša ārstēšana" raisa dažādas emocijas- gultas cietas un šķiet no pagājušā gadsimta;spilveni milzīgi; atbilstošu palīglīdzekļu slimnieku pārvietošanai/pacelšanai nav, nodaļā 1 medmāsa un sanitārs, ēdiens tiek pasniegts auksts, ar nodurtām acīm (piedodiet ka tā); maiņas apģērbs šaušelīgs... Saprotams, ka slimnīca nav kūrorts, taču cieņpilnu un kvalitatīvu aprūpi ir pelnījis ikviens slimnieks jebkurā nodaļā. Paldies drosmīgajām meitenēm! Tik šķiet,neviens no administrācijas nav uzskatījis par vajadzību pirms tam aprunāties un darīt zināmu par darba vietas maiņu, ērtāk to ir paziņot, darbdienas rītā "Šodien uz Covid"
Lai visiem veselība!

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.09 19:35

nepopulārs viedoklis:

Laukos vienkārši vispār nevajag slimnīcas. Tām nav un pie Latvijas iedzīvotāju blīvuma nevar būt ne mūsdienām atbilstoša aprīkojuma, ne, kas galvenais, cilvēku, kas ar šo aprīkojumu mācētu strādāt.

Neracionāli stundu tērēt, lai brauktu uz slimnīcu, kurā tev, visticamāk, īsti nevar palīdzēt, ja pa 2 stundām vari nonākt slimnīcā, kurā var sniegt jau praktiski visu iespējamo aprūpi. No ietaupītajiem līdzekļiem attīstīt reģionālās slimnīcas un izveidot poliklīnikas vienkāršām medicīniskajām manipulācijām.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.10 13:15

Bucs

Un Gulbenes slimnīcā tādi plašumi,tur pa otro stāvu saietu visi simts covid slimnieku,bet nē labāk lai stāv pustukša.Rentgens ir,datortomogrāfija ir,plaušu ārsts ,infekcionists ir,gan jau māsiņas ar ir,sanitāri atradīsies,tik jāiepērk ventilējamie aparāti un viss.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.10 15:33

Suns

Nevajag mums te covid centru!
Ja vajadzēs gulbeniešiem, tad arī domāsim.

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.10 15:41

Lai

personāls ir drošībā un papildu piesardzības pasākumi ir ievēroti,kas ir ievērots ka Balvos slimnīcā plosās kovids?Tiesai šo slimnīcu nodot,galvenais klusēt un stūķet naudu kabatā, apar darbiniekiem po.....

pirms 6 mēnešiem, 2020.12.10 16:53

Vietējās ziņas