CSDD: "Nav pamats uztraukties par autovadītāja apliecības derīgumu"

Iepriekšejā nedēļā, 9.martā, Eiropas Komisija ir nolēmusi nosūtīt oficiālas paziņojuma vēstules Latvijai, Itālijai, Nīderlandei un Vācijai, mudinot šīs dalībvalstis mainīt vadītāju apliecību noformējumu, ievērojot kopīgos Eiropas noteikumus, informē Nacionālā informācijas aģentūra "Leta".

EK uzsver, ka Eiropas Savienības direktīva nosaka, ka uz vadītāja apliecības būtu jānorāda transportlīdzekļa vadīšanas ierobežojumi, piemēram, prasība nēsāt brilles un cita papildu informācija. Itālijas, Latvijas, Nīderlandes un Vācijas noteikumi šajā jautājumā esot pretrunā dažām šīm prasībām.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvis Rolands Rumba skaidro, ka oficiālu skaidrojumu no EK CSDD nav saņēmusi, tomēr autovadītājiem nav pamata uztraukumam, jo tas neietekmē vadītāja apliecības derīgumu, un CSDD izsniegtu vadītāja apliecību tāpat kā līdz šim var droši izmantot visā pasaulē.

"Oficiālu skaidrojumu no Eiropas Komisijas vēl neesam saņēmuši. Taču autovadītājiem nav pamata uztraukumam, jo tas neietekmē vadītāja apliecības derīgumu, un CSDD izsniegtu vadītāja apliecību, tāpat kā līdz šim, var droši izmantot visā pasaulē," norāda R.Rumba.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas