Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cūkkopji var pieteikties atbalstam biodrošības jomā par kopumā pusmiljonu eiro

Lauku atbalsta dienests sāk pieņemt cūku audzētāju iesniegumus atbalstam Āfrikas cūku mēra (ĀCM) profilakses pasākumiem saimniecībās par kopumā 500 000 eiro.

Uz atbalstu var pretendēt tikai tirgum paredzētās primārās lauksaimniecības produkcijas ražotāji cūkkopībā visā Latvijas teritorijā - fiziskas, juridiskas personas vai lauksaimnieku grupas, kas vismaz gadu realizē produkciju tirgū.

Pretendentam arī jāuzrāda ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) saskaņots biodrošības pasākumu ieviešanas plāns.

Atbalsts tiks izmaksāts žogu un dezinfekcijas barjeru uzstādīšanai, kā arī dezinfekcijas paklāju, pulverizatoru, dezinfekcijas aprīkojuma, aizsargapģērba (izņemot vienreizlietojamo apģērbu), dzīvnieku līķu uzglabāšanai un sanitārās caurlaides ierīkošanai paredzēto slēgto konteineru iegādes izmaksām.

Attiecināmajās izmaksās neiekļauj ar būvniecības darbiem saistītās izmaksas, izņemot žogu un dezinfekcijas barjeru uzstādīšanas vai ierīkošanas izmaksas. Attiecināmās izmaksas nosaka atbilstoši tirgus cenai, nepārsniedzot 10% no vidējās tirgus cenas.

Atbalsta intensitāte 80% apmērā no attiecināmajām izmaksām būs profilaktiskajiem pasākumiem, bet 100% apmērā no attiecināmajām izmaksām - profilaktiskajiem pasākumiem, kurus kopīgi īsteno lauksaimnieku grupa.

Pretendentiem būs iespēja iesniegt Lauku atbalsta dienestā projektus no šodienas līdz 2016.gada 30.decembrim.

Projektu īstenošanas termiņš ir viens gads no lēmuma par iesnieguma apstiprināšanas spēkā stāšanās dienas.

Analogs 500 000 eiro atbalsts cūkkopjiem profilakses apstākļu īstenošanai tika īstenots arī šā gada martā.

Kā ziņots, mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts 816 dzīvniekiem 64 Latvijas novados, kā arī divās pilsētās - Rēzeknē un Pļaviņās.

Mājas cūkām mēris šogad konstatēs vienā saimniecībā Vārkavas novadā un divās saimniecībās Gulbenes novadā, kur bija jāizkauj attiecīgi 50, 142 un 119 cūkas.

Tā kā ĀCM turpina izplatīties Kurzemes virzienā, PVD atgādina - lai pasargātu mājas cūkas no saslimšanas un neizbēgamas to likvidēšanas, stingri jāievēro biodrošības pasākumi. Par to ieviešanu un izpildi novietnēs, tostarp dezinfekcijas līdzekļu iegādi, atbildīgs ir dzīvnieku īpašnieks vai turētājs.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī kaite Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas