Cūku ferma Litenē taps nākampavasar 17

Cūku ferma, pret kuru daudzi iedzīvotāji Litenē sākotnēji iebilda, tomēr būs
SIA "ActusQ", kura 2009.gadā bija pieteikusi savā privātīpašumā Litenē realizēt ideju par cūku kompleksa izveidi uz veco fermu bāzes, projekta realizāciju šogad uzticējusi jaundibinātajai SIA "Kāvi".

Biznesa konsultāciju uzņēmuma "ActusQ" īpašniece Eva Branta - Nellemanne "Dzirksteli" informē, ka SIA "Kāvi" ir pašu izveidota firma tieši lauksaimniecības darbībai. Viņa stāsta, ka no Gulbenes novada būvvaldes ir saņemts arhitektūras un plānošanas uzdevums fermu kompleksa rekonstrukcijai, jaunas mēslu krātuves būvniecībai un ūdensapgādes urbuma ierīkošanai Litenes pagastā bijušo liellopu fermu "Kāvi", "Vārpiņas" un "Gundegas 1" teritorijā.

 

"Norit projektēšana un kapitāla piesaiste. Viss notiek soli pa solim. Domāju, ka reāli būvniecība varētu sākties tikai nākamā gada pavasarī," saka E.Branta - Nellemanne.


Jau rakstījām, ka pagājušā gada beigās Administratīvā rajona tiesa Valmierā paziņoja spriedumu, kas atcēla Gulbenes novada domes 25.februāra lēmumu par liegumu SIA "ActusQ" savā privātīpašumā Litenē realizēt ideju par cūku kompleksa izveidi uz veco fermu bāzes. Dome negatīvo lēmumu bija pieņēmusi, pamatojoties uz cūku kompleksa ieceres publisko apspriešanu, kuras laikā daudzi iedzīvotāji pauda noraidošu attieksmi pret projektu.


SIA "ActusQ" plāno pēc rekonstrukcijas fermā Litenē plāno izveidot līdz 2000 aizgalda vietām nobarojamām cūkām.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

es

Cilvēki mīļie, nepieļaujiet celt to kūti! vai nepietiek tās bezgaršīgās gaļas? cuilvēks pats sevi iznīdēs.

pirms 9 gadiem, 2011.06.21 22:07

Inga Alūksnē

Bieži sanāk būt Litenē un skaudības nav:nodzērusies publika,vienīgās darba vietas pansionātā.Lai ceļ to fermu,lai apstrādā atkritumus,citādi pavisam izmirs tas pagasts.

pirms 9 gadiem, 2011.06.21 13:26

jā jā

vēl Litenē tiek cilāts sauklis-atbalstīsim uzņēmējdarbību.Tikai tiem atbalstītājiem nav nojēgas par to uzņēmējdarbību.Tad jau audzēt hašišu arī ir uzņēmējdarbība.Nez kāpēc to aizliedz?Būtu taču jābūt saprātam,lai atšķirtu,kas pagastu ceļ un kas gremdē.Vai tad nepietiek ar musorņiku,no kura visa apkārtne pilna ar visādiem mēsliem?Bet tas viss jau tiek bīdīts pagasta līmenī.Iepriekšējam līderim Ciglim musorņiks pie deguna ar visu smaku,bet tas viņu nerosina Gulbenes novada domē iestāties pret cūku kūti 20000 cūkām kādus km 2 no pagasta centra.Bet ir lielā cerība uz dāņu naudu.Ka tikai neaiziet gar degunu....

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 14:10

es

http://pienotava.wordpress.com/2010/10/29/danu-kolonialisms-latvija/

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 13:28

japjap

piekrītu protams:
"PATIESĪBĀ TĀ BŪS EKOLOĢISKĀ KATASTROFA"
nevaru atrast linku par dāņu cūku fermu ietekmi uz vidi utt.bet ja uziešu noteikti ievietošu (tas nav tik vienkārši neliela smirdoņa+darba vietas-tā ir acu aizmālēšana - dažu darba vietu pēc izdarīt tādu skādi videi un apkārtējiem daudzu km attālumā)

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 13:21

333

Smaka ir jebkurai fermai. Pie mums nav vairs kolhozu un aizmirsam jau ka smirdeja tur un virca teceja pa gravisiem upe. Tagad ar ir privatas fermas un smaka ar nak. Tik liela cuku ferma smirdes ari. Bet ko var darit, ja jau dani to var atlauties uzcelt te. Ja nu vienigi lai latviesi pamegina lidzigu fermu uzcelt Danija. Tapat visi brauc prom. Gribetos redzet kas sanaks. Te mes neko pasi uzcelt nevaram, likumi tadi, ka labak pec pabalsta rinda stavet. Ir vel cilvecini, kas vel kulas un megina izvilkt saimniecibu. Cik ilgi?

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 12:58

protams

kamēr paši nepārliecināsies un uz savas ādas neizbaudīs,tikmēr veltīgi dot padomus.Un ir jau kas iestāsta-mums tak kaut kas jādara,vai tad mēs neko nedarīsim,tikai gaidīsim gatavu,būs tak darba vietas,būs gaļa,būs mēslojums tīrumiem,tā smaka tak nav tik liela,no smakas vēl neviens nav nomiris, un tādā garā.Un visi kā Antiņi tam tic.Neviens nav aizbraucis uz citiem kompleksiem painteresēties,kā tad īsti ir.Tieši kā ar vēlēšanām,galvenais ir apsolīt,cik viss būs labi.Pēc tam jau var nepildīt.Patiesībā tā būs ekoloģiskā katastrofa Litenei.Bet šobrīd nav neviena,kas pret to cīnītos.

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 12:31

japjap

Šausmas!!! Par šo tēmu esmu painteresējusies 1.šausmīga smaka 2.ļoti piesārņota apkārtne un tās apkaime(tāpēc jau dāņi savā zemē neaudzē, bet meklē piedodiet ....)

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 08:40

pupols

gribetos zinat tiem kam fermas smird gala ari smird un vai šitie cilveki galu ed jo visi produktit taču nak no fermam olas gala piens uutt

pirms 9 gadiem, 2011.06.20 06:56

gulbenietis

pozitīvi par tām darbavietām, bet smirdoņa gan būs. pašam lauki ir 2km no vienas dāņu cūku fermas un ja vasarā vējiņš iegriežas no fermas puses, tad ir kā ir.. bet ar laiku pierod :D

pirms 9 gadiem, 2011.06.19 18:44

bbbbbbbbb

Nauda gan nesmird. Un visiem ta patik, vai audzejot danu cukas vai uzglabajot gulbenes meslus. Bus jaunas darba vietas. Nevajadzes kadam braukt un vergot arzemes.

pirms 9 gadiem, 2011.06.19 12:34

-nekā smieklīga -smeiklīgi skan

Nu tad tik rāpo visu priekšā,arī dāņu cūku.Kā mucā būtu auguši un pa spundi baroti,neko ne dzirdējuši,ne redzējuši,kas pasaulē notiek.Kāpēc tad tie dāņi tās cūkas pie sevis neaudzē?Vai nav tik daudz prāta,lai par to aizdomātos?Tās cūkas diemžēl radīs tādas problēmas,ka varbūt plikām kājām būs jāstaigā,ne tikai pastalās.Un tās 3 darbavietas noteikti visu Liteni pabaros...Smiekli nāk.Bet kādam vajag savas afēras izbīdīt un vietējiem tukšgalvjiem iestāstīt,cik tā ferma būs laba un kādu atbalstu sniegs Latvijas uzplaukumam.Tiešām,visi kaut cik domāt spējīgie ir aizbraukuši,palikuši tādi,kas tālāk par savu degunu neredz.

pirms 9 gadiem, 2011.06.19 12:10

Svešais

s;mird smird un atkal smird kas ta par tautu kad vis ir slikti labak nedarit nekoun lai tik dot un un dot pabalsts un nezin ko lai tikai nebutu jastrada

pirms 9 gadiem, 2011.06.19 06:36

Ha-ha

Sak mani skaudiba parnemt... Litenes iedzivotajiem veicas, laikam pus pats smarzigakais pagasts.

pirms 9 gadiem, 2011.06.18 20:35

Smeiklīgi skan!

Neceļam neko, protestējam pret visu, lai ir zaļa, tukša Latvija, kurā nav darbavietu un nevienam nav, ko ēst, tikai visi staigāsim pastalās pa smaržīgajām pļavām un dainosim.

pirms 9 gadiem, 2011.06.17 19:30

rullē

Litene rullē!!! Liela izgāstuve, liela biogāzes ražotne, liela cūku ferma un rezultātā liela smirdoša no viesiem trīm objektiem. P.s.(lai biogāzes ražotnē vēl ieliek vistu sūdus, rezultāts Kalsnavā jau labi smaržo šis maisījums)

pirms 9 gadiem, 2011.06.17 19:00

Vietējās ziņas