Daiga Gargurne: “Ārzemniekiem ir liels brīnums, cik mēs daudz spējam paveikt paši.” 2

Rajona padomes projektu vadītāja Daiga Gargurne katru darbdienu ceļu uz darbu rajona padomē mēro no Galgauskas pagasta "Torņkalniem", kur viņas dzīvesbiedram Andrim ir zemnieku saimniecība, tāpēc viņai ir tuvas lauku problēmas.

Bāleliņi ir pārcentušies "Dzīvojot laukos un redzot, kā strādā zemnieki, domāju, ka viņi šodien Latvijā tomēr ir neaizsargāti valdības neizdarību dēļ. Valdība zemniekiem uzspiež kaut ko darīt, tāpēc, ka tā vēlējusies Eiropa. Vairāk nekā divus gadus esmu mācījusies un strādājusi Eiropā - Vācijā, tāpēc uzskatu, ka mūsu bāleliņi ir pārcentušies ar regulām un daudziem noteikumiem," saka Daiga.

 

Darba darīšanās apmeklējot citas valstis, Daiga ievērojusi, ka Latvijā ir tā: ja Eiropas Savienība izdevusi regulu vai likumu ar 15 ieteikumiem, tad mūsu valstī šie ieteikumi pārtaps par likumiem, bet klāt vēl būs tikpat jaunu ieteikumu. Latvijā ļoti daudz kas tiek mākslīgi sarežģīts.

 

"Ja mēs esam ceļā uz e - pārvaldi, tad kāpēc ir jāskrien uz desmit vietām, lai visu nokārtotu. Ir valsts iestādes, kur iespējams atskaites nosūtīt elektroniski, bet ne visur. Ja par uzņēmēju ir jāiegūst informācija, tad gan to iespējams rast, bet uzņēmējam neviens nesper soli pretim," pukojas Daiga.

 

Viņa kopā ar vīru audzina divus bērnus, tāpēc valdības ieteikums par "jostu savilkšanu" un algu nepaaugstināšanu liek aizdomāties.

 

"Cilvēkiem ir mazi un skolas vecuma bērni, cilvēki ir veseli un diemžēl arī slimi. Paklausos cilvēkos, kuri jau bez "jostas savilkšanas" bažījas, kā iztiks, kā no algas atlicinās apkurei un citam. Saprotu, ka viņi ziemā vai nu sals, vai neēdīs, jo visam nepietiks naudas. Visvairāk cietīs bērni un slimi cilvēki. Valdība grib parādīt, cik ir laba, un daudzas problēmas neatklāj līdz galam."

 

Cilvēki ir labi

"Latvijā labā ir salīdzinoši vairāk nekā sliktā. To esmu sapratusi, atrazdamās ārpus Latvijas. Vieta, kur cilvēks ir dzimis un audzis, sauc atpakaļ. Mēs neesam tik daudz sabojāti visādās nozīmēs. Mēs mākam paši par sevi pastāvēt un neesam tik daudz atkarīgi no citiem. Ja pie mums vīrietis prot mājās salabot ūdens krānu, tad ārzemēs noteikti izsauks meistaru. Ārzemniekiem ir liels brīnums, cik mēs paši varam daudz paveikt. Mūsu tauta prot strādāt, tas ir mūsu ieguvums," lepojas Daiga. Viņa uzskata, ka pie mums cilvēki ir labi un gudri, tikai masu saziņas līdzekļi un valdība viņus dzen depresijā propagandējot slikto. Skaista ir arī Latvijas daba un svētki, tradīcijas, dziesmas un daudz kas cits.

 

"Kad izaugs mani bērni, esmu gatava viņus laist plašajā pasaulē mācīties, kā to darīju es un mans vīrs, lai viņi tur apgūtos un saskatītos labos piemērus atvestu atpakaļ uz mājām - uz Latviju. Runājot ar savu draudzeni, kura vairākus gadus strādāja Īrijā, viņa atzina, ka ir "pazaudējusi" savus bērnus, ka ar viņiem neveidojas savstarpējs kontakts, jo viņiem šī sieviete ir naudas pelnītāja, nevis mamma. Saprotu, ka vajag ģimeni uzturēt, bet arī Latvijā var atrast darbu, ja esi godīgs un kārtīgs strādātājs," domā Daiga.

 

Izdzīvos, kas mainīsies

Latvijā izdzīvos tie, kuri pratīs mainīties un pielāgoties. Tie, kuri pārtiks no čīkstēšanas, neko nesasniegs.

 

"Visvairāk bļauj tie, kas negrib neko darīt. Var jau no malas sacīt, redz, cik viņam ir labi, bet arī šā cilvēka dzīves ikdienā ir plusi un mīnusi. Ir jāstrādā, bez darba nekā nebūs. Vienmēr priecājos, ja kaimiņiem veicas, jo esmu pārliecināta, ka arī man tad ies labi. Ja mēs spētu atmest skaudību, nenovīdību un žēlošanās, tad būtu pavisam labi," piebilst Daiga.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kissa

Bet taa nebuus nekad(Juzix)...Un tie kas labi iekaartojaas Latvijaa nekad nesapratiis tos,kas straadaa arzemees,kuriem neatlika nekas cits,ka pamest savus beernus un doties pelnjaa citur...

pirms 12 gadiem, 2008.10.20 17:39

Juzix

Piekrītu Daigai, ka latvietis ir universālais kareivis. Bet lielākā vērtība ko Latvijā ar liberālās demokrātijas ieviešanu esam pazaudējuši ir humānisms. Ja mēs izdarītu tā lai katra jaunā māmiņa, mazais bērns un vecais cilvēks jūt, ka par viņu PATIESI rūpējas arī Latvijas Valsts, un dzīve kļūtu daudz, daudz skaistāka...

pirms 12 gadiem, 2008.10.19 19:59

Vietējās ziņas