Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daļēji kompensēs kredītprocentus

Lauku atbalsta dienests Ziemeļaustrumu reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē kopš 16.februāra pieņem lauksaimniekus iesniegumus valsts atbalstam vairākās subsīdiju programmās. Līdz 1.martam lauksaimnieki un piena pārstrādes uzņēmumi var pieteikties daļējai kredītprocentu kompensācijai. Šobrīd iesniegums ir saņemts tikai no Galgauskas pagasta zemnieku saimniecības "Lācīši".

"Interese par iespēju daļēji kompensēt kredītprocentus ir ļoti liela, bet, kā tas parasti notiek, iesniegumi tiek iesniegti pēdējās dienās," stāsta Ziemeļaustrumu reģionālās lauksaimniecības pārvaldes Zivsaimniecības un valsts atbalsta daļas vadītāja Ina Caune.  

Atbalsta kredītprocentu daļējai kompensācijai līdz 3 procentiem mērķis ir veicināt efektīvas lauksaimnieciskās ražošanas attīstību, samazinot produkcijas ražošanas izmaksas, kā arī ieviešot modernas ražošanas tehnoloģijas. Atbalstu var saņemt lauksaimnieks, kas nodarbojas ar primāro lauksaimniecības produktu ražošanu un ir saņēmis ilgtermiņa kredītu vai finanšu līzingu investīcijām, lai būvētu no jauna vai rekonstruētu lauksaimnieciskās ražošanas būves, iegādātos nepieciešamās iekārtas, tehnoloģisko aprīkojumu un lauksaimniecībā izmantojamo zemi.

 

Atbalstu nevar saņemt par traktortehnikas, piekabju, lauksaimniecībā izmantojamo tehnoloģisko agregātu iegādi, kā arī par atsevišķu iekārtu un tehnoloģiskā aprīkojuma iegādi, ja tas nenotiek saistībā ar lauksaimnieciskās ražošanas būvju būvniecību. Uz atbalstu nevar pretendēt arī tie lauksaimnieki, kuri ņēmuši aizdevumus "Lauksaimniecības ilgtermiņa investīciju kreditēšanas" un "Lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādes kreditēšanas" programmā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas