Dalīs pārtiku trūcīgajiem

Šim gadam mēnesī paredzēto pārtikas devu trūcīgajām personām Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes rajona komiteja sāks dalīt, iespējams, tikai jūlijā.

"Šo procesu kavē domstarpības, kas radušās starp akciju sabiedrībām, kas izteikušas gatavību piegādāt pārtikas produktus tālākai sadalei. Tās tiek risinātas tiesā," stāsta Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes rajona komitejas izpilddirektors Sīmanis Homčenko.

 

Tomēr Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrija jau izsludinājusi konkursu par labdarības organizāciju atlasi, kas veiks pārtikas izdali 2010.gadā.

 

"Līdz šim programmā par pārtikas izdali trūcīgajām personām ir pieteicies Sarkanais Krusts. Organizācija šajā pasākumā startēs arī 2010.gadā. Arī mēs aktīvi vienmēr esam iesaistījušies pārtikas izdalē. Lai to saņemtu, gada sākumā apzinājām visas trūcīgās personas. Tās ir 787 personas, bet līdz gada beigām šis skaitlis sasniegs vismaz 900," stāsta S.Homčenko.

 

Šogad personas, kurām piešķirts trūcīgās personas statuss, reizi mēnesī no jūlija saņems 500 gramus auzu pārslu, 500 gramus četrgraudu pārslu, 1kilogramu makaronu, 400 gramus pankūku miltu un 400 gramus vājpiena pulvera. Plānots, ka 2010. gadā viena trūcīgā persona vienā dalīšanas reizē varētu saņemt 0,5 kilogramus četrgraudu pārslu un pankūku miltu, 0,4 kilogramus vājpiena pulvera, 0,270 kilogramus ātri pagatavojamo auzu pārslu biezputras ar piedevām un 0,5 kilogramus griķu pārslu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas