Daļu pasta pakalpojumu saņems veikalā 1

Reizē ar maizi, sviestu un desu varēs nopirkt arī pastmarku un aploksni
Ar 19.augustu Daukstēs iedzīvotāji uz vietas pasta pakalpojumus varēs saņemt vietējā veikala telpās, kas atrodas "Akotos". Daukstes būs pirmā vieta novadā un septītā vieta Latvijā, kur pasta pakalpojumus sniegs "Latvijas Pasta" starpniecības partneri. Veikalā pasta pakalpojumi būs pieejami katru dienu no pulksten 10.00 līdz 17.00.

"Pakāpeniski pasta pamatpakalpojumu funkcijas tiek nodotas uzņēmuma starpniecības partneriem tajās vietās, kur atsevišķu pasta nodaļu darbība ir nerentabla. "Latvijas Pasts" uzskata, ka, izmantojot starpniecības partneru pakalpojumus, ieguvēji būs tikai iedzīvotāji, jo viņi pasta pakalpojumus varēs saņemt izdevīgākā laikā nekā līdz šim. Vienu mēnesi veikals un pasts Daukstēs strādās vienlaikus. Pēc tam to darīs tikai sadarbības partneris. Pasta nodaļas Daukstēs nebūs," stāsta "Latvijas Pasta" sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.  

Pagaidām ir neziņā

Daukstes pasta nodaļa atrodas atsevišķā ēkā. Tās darba laiks ir no pulksten 9.00 līdz 12.00. Iedzīvotājiem pastu piegādā pastnieks ar savu personisko automašīnu, kurš brauc no Gulbenes. Nodaļas vadītāja Ilze Krasovska stāsta, ka pagaidām par gaidāmajām izmaiņām ar viņu personiski neviens neesot runājis, lai gan viņa par to esot interesējusies.

 

Arī veikala "Akots" darbiniece Inese Krima klāsta, ka zinot tikai to, ka veikalā cilvēki reizē ar produktu iegādi varēšot pasūtīt laikrakstus, saņemt pakas, vēstules, iegādāties aploksnes un pastmarkas.

 

"Veikalā nevarēs samaksāt par elektrību, ne arī saņemt pensiju. Tas būs jākārto ar pastnieku. Iznāk, ka cilvēkiem tagad būs jāsēž pie pastkastes un jāgaida pastnieka atbraukšana. Pasta nodaļa ilgāku laiku bija slēgta, iespējams, tad arī radās doma, ka daļu pakalpojumu varētu uzņemties veikals, bet pagaidām nekādu līgumu neesmu parakstījusi. Iebildumus necēlu, jo, cik tad Daukstu galā ir to cilvēku. Avīzes gandrīz neviens vairs nepasūta. Protams, pastam rodas zaudējumi," prāto I.Krima.

 

Viņu izbrīna tas, ka aploksnes un markas vajadzēšot nopirkt pašai, lai pēc tam tās pārdotu cilvēkiem.

 

Daukstēniete Daina Purgaile par lielāko problēmu uzskata to, ka līdz ar pasta nodaļas slēgšanu vairs nebūšot iespējams iepirkties tā sauktajā "pasta veikaliņā", kur esot iespējams iegādāties kādu ļoti nepieciešamu rūpniecības preci. "Mani neapmierina tas, ka tad, kad ar pastnieka starpniecību kārtoju kādu maksājumu, kvīti saņemu tikai nākamajā dienā, jo tā esot jāreģistrē un tamlīdzīgi. Iznāk, ka mums, tām vecajām mātēm, pastnieks vien tik jāvaktē," pukojas D.Purgaile.

 

Tikai pamatpakalpojumi

Sadarbības partneris iedzīvotājiem nodrošinās visu pasta pamatpakalpojumu klāstu. Tie ir: iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondences, pasta paku pieņemšana, preses abonēšanas pakalpojuma noformēšana, pārtraukšana un pāradresācija, kā arī ar pasta pakalpojumiem saistīto preču mazumtirdzniecība, tajā skaitā arī pastmarku iegāde.

 

Komunālos un cita veida maksājumus, kas nav uzskatāmi par tradicionāliem pasta pakalpojumiem, visās starpniecības vietās, tāpat kā līdz šim, varēs veikt ar savu pastnieku starpniecību.

 

"Lai dzīvesvietā apmaksātu komunālos un citus rēķinus, iegādātos noderīgas sadzīves, saimniecības, higiēnas un kancelejas preces, abonētu iecienītos preses izdevumus, nosūtītu pastkartes un vēstules, kā arī izvēlētos sūtījumu piegādi mājās un citus pakalpojumus, klientam konkrētais pakalpojums jāpiesaka savam pastniekam personiski vai jāsazinās ar apkalpojošo piegādes punktu. Daukstēs dzīvojošajiem jāsazinās ar piegādes punktu "Gulbene 1","skaidro A.Tērauda.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vēstule

Pasts vēl lielākas kombinācijas nevarēja izdomāt , lai apgrūtinātu iedzīvotājiem izmantot pasta pakaljumus

pirms 9 gadiem, 2011.07.12 08:06

Vietējās ziņas